Keystone logo
Almanya

Ders çalışma MBA içinde Almanya 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  507
 • kamu hizmetleri payı

  91
 • internet aboneliği

  43
 • Yerel taşıma

  60

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  4

Almanya hakkında

Almanya, Avrupa Birliği'nin en kalabalık ülkelerinden biri haline 80 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi bir lider, bir kültürel açıdan önemli şehir ve bölge üzerinde güçlü bir ekonomik etkisi ile biridir. Almanya'da okumak isteyenler için, iş çalışmaları en sık seçilen seçeneklerden biridir. Uluslararası öğrenciler genellikle çok. Nerede Almanya'da İş Eğitim için, burada bekliyoruz? Almanya'da bir iş diploması isteyen öğrenciler için, okulların çeşitli vardır. İş okulları, diğer Avrupa ülkelerinde bulunanlar gibi çok programlar sunuyoruz. İş Derecesi Ne Tür Mevcut mu? Öğrenciler lisans 'ın derecesini elde etmek için lisans ve çalışma olarak Almanya'da iş çalışma girin. Birçok öğrenci mesleki programlara ziyade derecesi ilerleyen gitmek. Ancak, MBA mevcuttur. süreç iki yıldan dört yıla kadar almak eğilimindedir.Çalışmanın için Başvuru önceki yılın Temmuz ayında başlayacak eğilimindedir. Almanya'da iş okula kayıt maliyeti bir okuldan diğerine farklılık gösterir. maliyetleri Avrupa'daki diğer okullara rekabetçi olma eğilimindedir. Öğrencilerin çoğu yılda 10 ay okula 9 öğrenci alınacaktır. Ne İş Lisans Seçenekleri Uluslararası Öğrenciler için mevcut mu? Uluslararası öğrenciler üniversite tarafından kendi uygulama onay bekleyen, işletme okulları herhangi kayıt olabilirler. Diğer çeşitli seçenekler de mevcut olsa iş odak alanları, yönetim, uluslararası çalışmalar, ekonomi ve iş hukuku vardır. Uluslararası öğrenciler, bir ilk adım olarak okula başvurmanız gerekir. Ardından, okul yasal ülkede izin verilmesi için gerekli belgeleri elde etmek için uluslararası öğrenci yardımcı olacaktır. Bu süreç, erken uygulama teşvik edilir neden olan, birkaç ay sürebilir.Ne Uluslararası Öğrenciler? Almanya'dan mezun sonra Olur geniş ve büyüyen bir ülkedir. Almanya'da MBA okullardan mezun öğrenci iş bulmak için bir dünya gücü ve Avrupa Birliği'nde önemli bir ekonomik ve finansal sektörü olarak, çok mümkün. Alman 'ın okullardan mezun nitelikli, başarılı öğrenciler için Rekabet yüksek olma eğilimindedir. Uluslararası bir öğrenci olarak kayıt isteyenler için, burada fırsatlar çok sayıda ve Almanya hakkında tutkulu olanlar için bir yatırım genellikle iyi değer.

Vize gereklilikleri

 1. Dil Kursu Vizesi (Dil Öğrenimi için Vize) – Almanya'da Almanca öğrenmek isteyenler için mükemmel bir seçenek.
 2. Öğrenci Başvuru Vizesi (Visum Zur Studienbewerbung) – Almanya'da okumak istiyorsanız, ancak yine de doğru programı bulmaya çalışıyorsanız veya Üniversitenizden onay mektubunu hala almadıysanız.
 3. Öğrenci Vizesi (Visum Zu Studienzwecken) – daha önce bir Alman üniversitesine kabul edilmişseniz.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Dil Kursu Vizesi; Öğrenci Başvuru Vizesi; Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 60

Almanya'ya öğrenci vizeniz için 60€ (~US$74) ödemeyi beklemeniz gerekir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB veya İzlanda, Norveç, İsviçre veya Lihtenştayn vatandaşları için, Almanya'ya girmek için yalnızca bir kimlik kartına sahip olmak gereklidir. Vizeye sahip olmak gerekli değildir.

Avustralya, İsrail, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Kore ve ABD vatandaşları, Almanya'ya geldikten sonra bile vize başvurusunda bulunabilirler.

Diğer ülke vatandaşları için Almanya'ya gelmeden önce vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Almanya'da 90 günden az kalıyorsanız, daha da fazla düzenleme vardır. Belirli ülkelerden gelen vatandaşlar bu süre için Almanya'ya vizesiz giriş yapabilirler. Bunlar Venezuela, Vatikan, Uruguay, Singapur, Seyşeller, Paraguay, Panama, Nikaragua, Meksika, Mauritius, Malezya, Makao, Hırvatistan, Guatemala, El Salvador, Kosta Rika, Şili, Brunei, Brezilya, Bolivya, Bermuda, Barbados, Bahamalar , ve Arjantin.

Tüm ülkeler için en son vize gereksinimleri için Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesini ziyaret edin: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Alman elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki Alman büyükelçiliği veya konsolosluğundan vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öncelikle vize görüşmesi için randevu almanız gerekmektedir. Görüşme gününde vize başvuru belgelerinizi sunmalısınız.

Genellikle ihtiyacınız olan belgeler şunlardır:

 • Doldurulmuş başvuru formu
 • Geçerli pasaport
 • iki fotoğraf
 • Bir Alman üniversitesine kabul edildiğinizi gösteren mektup
 • Akademik kaydın transkripti
 • Almanca yeterlilik belgesi veya Almanya'da bir dil kursuna katılmayı planladığınızın kanıtı (Almanca okuyorsanız)
 • Almanya'da yaşarken kendinizi geçindirmek için yeterli paraya sahip olduğunuzun kanıtı (yılda 8.700 €, kabaca ~9.390 ABD Doları)
 • Sağlık sigortası satın aldığınızı gösteren sertifika
 • Sunulan belgelerin doğruluğunun beyanı

Elçiliğe bağlı olarak, sabıka kaydınızın olmadığına dair kanıt göstermeniz de gerekebilir.

Herkesin Almanya'ya gelişinin ilk haftasında yerel kayıt makamlarına (Einwohnermeldeamt) kaydolması gerekir. Pasaportunuzu/ulusal kimliğinizi (ve uygunsa vizeyi), Almanya'daki adresinizi gösteren bir kanıtı (örn. ev sahibinizden bir kira sözleşmesi) ve muhtemelen kursunuzun kayıt belgesini almanız gerekecektir. Size bir kayıt onayı verilecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Bir dil kursu için vize başvurusunun incelenmesi genellikle yaklaşık 6 ila 8 hafta sürer. Ancak, dil kursu üç aydan uzunsa, başvurunun işlenmesi için geçen süre 8 ila 10 haftaya kadar uzayabilir. Ve yoğun seyahat sezonunda, başvurular bekleme süresi altında gönderilebilir. Bu nedenle, Almanya için öğrenci vizesine ihtiyaç duyan öğrenciler, başvurularını kursun başlamasından çok önce yapmalıdır. En kısa sürede ve ülkeye taşınmanızdan en az üç ay önce başvurmalısınız.

Çalışma vizeleri yalnızca kurs veya programın süresi için geçerlidir. Oturma izinleri genellikle bir yıl için verilir, ancak uzatılabilir.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

AB/AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşları Almanya'da ücretsiz olarak çalışabilirler, ancak dönem boyunca haftada 20 saatten fazla olamazlar.

AB/AEA/İsviçre vatandaşlarının (Temmuz 2015 itibarıyla artık Hırvatlar dahil) izinsiz olarak yılda 120 tam veya 240 yarım güne kadar (gönüllü çalışma dahil) çalışmasına izin verilmektedir. Üniversitede öğrenci veya mezun asistanı olarak çalışıyorsanız daha fazla çalışabilirsiniz; diğer istihdam türleri için, 120/240 sınırını aşmak için Agentur für Arbeit (Federal İstihdam Bürosu) ve Yabancılar Dairesi'nden izin almanız gerekecektir. Studienkolleg ve dil öğrencilerinin herhangi bir işi üstlenebilmeleri için bu makamlardan izin almaları gerekir. Öğrenciler serbest meslek sahibi veya serbest meslek sahibi olamazlar.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Almanya öğrenci vizesi için vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek başlıca nedenler şunlardır:

 • Kötü mali durum
 • Kötü akademik profil
 • Görüşmeniz için hazırlık eksikliği
 • Yetersiz dil seviyesi (Almanca veya İngilizce)
 • Seçtiğiniz çalışma programı ile tutarsızlık