Keystone logo
Birleşik Arap Emirlikleri

Ders çalışma MBA içinde Birleşik Arap Emirlikleri 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  645
 • kamu hizmetleri payı

  49
 • internet aboneliği

  100
 • Yerel taşıma

  81

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  11
 • Bir bardak yerel bira

  9

Birleşik Arap Emirlikleri hakkında

Oldukça yeni bir ülke Suudi Arabistan ve Umman ve Pakistan, İran ve Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile deniz sınırları ile sınır olan Paylaşım (est. 1971), bir emir ile yedi emirlikten (beylikleri) her yönetilir oluşan kim, gibi Bir grup, BAE 'ın Federal Yüksek Konseyi içermektedir. Abu Dabi Arapça resmi dildir ve İslam resmi din, BAE başkenti. Nedeniyle büyük petrol ve gaz rezervlerine, BAE, yüksek gelirli ekonomi ve önemli ticaret fazlası sahiptir. Dubai BAE 'ın en kalabalık şehri ve aynı zamanda her yıl üzerinde 370.000.000.000 $ GSYİH ile, Suudi Arabistan'a sadece ikinci bir ekonomi körüklüyor, Afrika ve Batı Asya iş kapısı olarak kabul edilir. Buna ek olarak, UAW düzenleyici çevre ve büyüyen ekonomisine dayalı, birlikte iş yapmak için en iyi 20 en iyi ulusların sıralanır olmuştur.

Birleşik Arap Emirlikleri yılında eğitim alın

Birleşik Arap Emirlikleri Lisans bir İş derecesi Kazanç, iş ve iş uzmanlık Master ve Doktora dereceleri kamu ve özel üniversitelerde BAE mevcuttur. Akademik Akreditasyon Komisyonu yükseköğretim kurumlarının yanı sıra lisans programlarına uygulanan doğru licensure sağlamak için Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından kurulmuştur. Üniversitelere ek olarak, BAE uluslararası üniversiteler Akademik Şehir ve Dubai Bilgi Köyü denilen özel bölgelerinde bulunan küresel ortaklıklar çağırdı. Küresel ortaklıklar nedeni ne olursa olsun, yurtdışında eğitim, ancak yurtdışında okuyan benzer bir eğitim deneyimi kazanmak isteyen değil, alan öğrencilere hitap çoklu-üniversite kompleksleri vardır.Ücretler ve Lisans Programları Lisans programı uzunlukları Uzunluğu Sanatlar lisans 3-4 yıl alarak ve Master 'ın başka bir veya iki yıl alarak, Avrupa programı uzunlukları eşdeğerdir. Doktora dereceleri için Tamamlanma süresi öğrenci diğerlerinden daha akademik araştırma gerektiren bazı alanlarda birlikte, takip uzmanlık alanına bağlıdır. Öğrenim ücretleri diğer ülkelere göre daha BAE çok daha yüksektir. Hak öğrenciler için mali yardım olmasına rağmen kişi başına düşen gelir, ortalama ve gaz / enerji fiyatlarının düşük de üstünde olduğu için, çok basit hak yok. Neden BAE İş Derecesi tıklayın? BAE yükseköğretim sistemi genişletti ve son on yılda önemli ölçüde gelişti ve şimdi Uluslararası İşletme veya Pazarlama ve Finans Master 'ın derecede Uygulamalı İşletme ve Küresel Ekonomide bir ba, çok çeşitli iş dereceleri sunmaktadır.İstihdam olanakları var ama rekabet sadece en iyi ve en parlak BAE derece sahiplerine kiralamak isteyen şirketler arasında şiddetli olduğunu.

Visa Requirements

Students who want to study in UAE need to apply for the UAE Student Visa. Student visas are offered for full-time programs. There are short-term and long-term visas.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

UAE Student Visa

Fiyat ve para birimi

The cost of a residence permit for student depends on the sponsor (parent or university), the jurisdiction of the sponsor (in case of university), if the applicant is inside or outside of the UAE and if the application is processed in a normal or expedited way.

Vize için kimler başvurabilir?

United Arab Emirates law requires all non-national (except GCC nationals) students to obtain a ‘Student Entry Permit’, followed by a ‘Student Residence Visa’ for the duration of their studies. The GCC (Gulf Cooperation Council) member states are Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar, Saudi Arabia, and the United Arab Emirates.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

UAE universities

The UAE Student Visa for international students is facilitated by the UAE universities themselves. Students can send their documents directly to the university.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Once the university sends you the offer letter for the program and you accept it, it will initiate the visa application process. The UAE student Visa does not require international students to appear for a separate visa interview.

While the documentation process might vary from university to university, some of the commonly required documents for UAE Student Visa are:

 • Colored Passport copy valid at least for seven months.
 • Colored passport size photograph
 • Filled University forms
 • Tuition and Visa fee receipt copy
 • Completed medical insurance documentation

Ne zaman başvurmalısınız?

Ideally, the student visa process should start at least 1–2 months prior to the beginning of the semester, so that they can take care of the other aspects of the departure checklist. It usually takes around 15–20 days for the visa to be processed, however, that varies from university to university. International students also have the option of choosing Express processing, which costs more than normal processing. Under Express processing, students can get the UAE Students Visa within 10 days.

UAE student visas are valid for a period of 12 months. International students have to renew their student visa at the end of the 12 month period if their program is longer than that period. Students will be charged a visa renewal and health insurance fee for the renewal. International students have to submit their visa renewal documents at least a month prior to the date of visa expiry.

İşlem süresi

20 Days

iş fırsatları

International students in the UAE can take up on-campus, as well as off-campus work. However, they would require permission for their university for this. If students have university sponsorship, they can approach the UAE Labor department to obtain a permit to take up part-time jobs in UAE.

The approximate cost of a student residence permit is Dh2,500 excluding security deposit (if applicable), file opening fees (if applicable), legalization of documents, and translation (if required). Additional fees of Dh500 for a student work permit will apply.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

There are, usually, three reasons why your UAE Student Visa could be rejected:

 1. The immigration body might deny it.
 2. The university registrar might reject it.
 3. The student might fail to clear the medical test (required under the Student visa application process).