Keystone logo
Brezilya

Ders çalışma MBA içinde Brezilya 2024

Brezilya yılında eğitim alın

Onlar acil ekonomiden bir iş derecesi aramak Bugün, birçok iş öğrenci Brezilya dönüyor. Ancak, Brezilya'da bir iş derecesi elde bazı önemli zorluklar getiriyor. Düşünen Brezilya iş bir usta 'ın bu zorlukları anlamak gerekir. Çoğu üniversite değil tam zamanlı olarak, yarı-zamanlı olarak MBA programları sunuyoruz. Öğrenci kredileri Yüksek faiz oranları zor ulusal öğrenciler bu alanda bir tam zamanlı diploması için yapmak, böylece çoğu öğrenci çalışma öğrenciler. Bu 'ın söylemek zor ne kadar, özellikle, programın alacak demektir. Çoğu program Portekizce sunulmaktadır, bu nedenle Brezilya anadil bir bilgi bu alanda başarı için gereklidir. Brezilya, birçok üniversite var, ama sadece bir avuç uluslararası öğrencilere açıktır ve sadece bir avuç MBA programları var. Yapar, hem Brezilya'da iş okumak isteyenler için mücadeledir bir üniversite bulmak.Direktifleri Kanun ve Brezilyalı Eğitim Temelleri 200 gün var, üniversiteler de dahil olmak üzere tüm akademik yıl gerektirir. Çoğu üniversite sonra kış için Temmuz ayında iki hafta ara ile, Aralık ayının ilk haftasında sona, kendi okul yılı Şubat ayının ilk haftası başlayacak. Brezilya'nın kuzey bölgelerinde Ancak, okul yılı Eylül ayında başlayan ve Haziran ayında biten, kuzey ülkelerinde bu takip edebilir. Akademik terimler Brezilya ya dönemleri veya yarıyıllık denir. Brezilya'da MBA maliyeti seçilen üniversite bağlı olarak değişir gidiyor. Burs mevcuttur. Brezilya'da bir MBA derecesi ile mezun olduktan sonra, Güney Amerika boyunca işletmeler daha iyi iş fırsatları bulmak için bekleyebilirsiniz.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  185
 • kamu hizmetleri payı

  23
 • internet aboneliği

  19
 • Yerel taşıma

  41

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  7
 • Bir bardak yerel bira

  2

Brezilya hakkında

Amazon yağmur ormanlarının ev olarak bilinen, Brezilya, Latin Amerika'nın en büyük ülkesi. Bu Portekizce konuşan insanlar arasında ayrım o vererek, aynı zamanda dünyanın en büyük Portekizce konuşan bir ülkedir. Brezilya da Ekvador ve Şili hariç, tüm Güney Amerika ülkeleri sınırındaki özelliğini tutar. Brezilya dünya içerdiğinden 'GSYİH ve satın alma gücü hem de en büyük yedinci ekonomisi ve biri dünya ' ın en hızlı büyüyen ekonomileri, Brezilya iş bir gelecek vaat alandır. Bu yükselen küresel güç olarak kabul edilir ve yakın gelecekte küresel ekonomide güçlü bir konuma sahip hazırlanıyor.

Vize gereklilikleri

Brezilya'daki tüm öğrenci vizelerine Geçici Vize IV veya VITEM-IV denir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (VITEM-IV)

Fiyat ve para birimi

Brezilya'ya öğrenci vizesi fiyatları, başvuranın uyruğuna göre değişir. Aşağıdaki maliyet değişebilir:

 • Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları için: 95 USD
 • Fransa vatandaşları için: 140 USD
 • Vize geçerliliği 180 güne kadar olan Birleşik Krallık vatandaşları için: 40 USD
 • Vize geçerliliği 180 günü aşan Birleşik Krallık vatandaşları için: 195 USD
 • Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için: 160 USD
 • Başka bir ülkenin vatandaşları için: 40 USD

Vize için kimler başvurabilir?

Herhangi bir göçmenlik hedefi olmaksızın veya staj olmayan ücretli faaliyetler gerçekleştirme niyeti olmadan Brezilya'da okumak isteyen tüm yabancıların öğrenci vizesine başvurması gerekir. Öğrenci vizesi almanın temel şartı, Brezilya'da Milli Eğitim Bakanlığı'na kayıtlı bir Brezilya üniversitesine kayıtlı olmanızdır.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

En yakın Başkonsolosluk veya Brezilya Büyükelçiliği'nde

Brezilya'ya öğrenci vizesi için en yakın Başkonsolosluk veya Brezilya Büyükelçiliği'ne başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öğrenci vizesi başvurusu, gerekliliklerin listesi ve başvuru sürecini ve takvimini doğrulamak için Başkonsolosluğunuzun web sitesine başvurmalısınız. Konsolosluğunuzdan veya büyükelçiliğinizden randevunuzu mutlaka en kısa sürede alın.

VITEM-IV'e başvurmak için aşağıdaki belgeleri hazırlamak gerekir:

 • 6 ay içinde süresi dolmayan ve en az iki sayfası boş olmalıdır.
 • Başvuru sahibi başına bir Vize Başvuru Formu, çevrimiçi olarak oluşturulur
 • 2 adet 3cm x 4cm boyutunda fotoğraf
 • Son 12 ay boyunca Büyükelçiliğin Konsolosluk Bölümünün yetki alanında ikamet belgesi
 • Başvuru tarihinden 90 günden daha kısa bir süre önce düzenlenmiş, 18 yaşın üzerindeki başvuru sahipleri için başvuranın yerel Polis Departmanı tarafından verilen sabıka kaydı olmayan sertifika
 • Burs kanıtı, değilse, kurs süresinin tamamı için ödeme yapabilecek mali yeterliliğin kanıtı
 • Başvuranın bir eğitim kursuna katılacağını onaylayan, haftalık ders saatlerinin miktarını açıkça belirten kuruma kayıt belgesi
 • Noter tasdikli doğum belgesi veya beyanı
 • Başvuranın eğitim düzeyini gösteren önceki eğitim kurumu tarafından verilen sertifika
 • Başvuru sahibinin 18 yaşının altında olması ve ebeveynleri veya vasileri ile birlikte seyahat etmemesi durumunda, Portekizce veya İngilizce'ye tercüme edilmiş noter tasdikli doğum belgesinin bir kopyası ve hem ebeveynler hem de yasal vasiler tarafından bir noterde imzalanmış Küçükler için Brezilya Vizesi Verme Yetkisi
 • Brezilya'da geçerli olan ve tedavi ve hastaneye yatış için teminat sunan sağlık sigortası veya Portekiz'den gelen öğrenciler için PB4

Ne zaman başvurmalısınız?

İşlem süresi hızlı olabilir ve yalnızca birkaç gün sürebilir, ancak bu ülkeye göre değişir.

VITEM-IV, öğrencinin hangi derse kaydolduğuna bağlı olarak her seferinde bir yıla kadar geçerlidir ve öğrencinin dersi bitirmesi için gerektiği kadar yenilenebilir. Vizeyi uzatma talebi, mevcut vizenin süresinin dolmasından önceki 30 gün içinde bir Federal Polis Departmanında veya Adalet Bakanlığında yapılmalıdır. Vizeyi bir yıl sonra yenilemek için, üniversiteden kursa devam etmek için yeterli devam ve performansa sahip olduğunuzu kanıtlayan belgeleri göstermeniz gerekecektir.

Stajyerler için öğrenci vizesi bir yıl geçerlidir ve yenilenemez.

Başvuru sahibine öğrenci vizesi verildikten sonra, öğrencinin Brezilya'ya girmesi için üç ayı vardır. Brezilya'ya girdikten sonra, öğrencinin yaşayacakları şehrin Federal Polis Departmanına kayıt yaptırmak için 30 günü vardır.

İşlem süresi

iş fırsatları

Brezilya'ya VITEM-IV ile gelenlerin staj olmayan ücretli faaliyetlerde bulunmalarına izin verilmez. Ancak, Brezilya'da stajyer olmak isteyen yabancı öğrencilerin ücretli faaliyetlerde bulunmalarına izin verilmektedir. Dört aya kadar olan stajlar için Brezilya'daki bir eğitim kurumuyla resmi bir bağlantıya gerek yoktur. Dört aydan uzun süren stajlar için Brezilya'daki bir eğitim kurumuyla resmi bir bağlantı zorunludur.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?