Keystone logo
Bulgaristan

En İyi Üniversiteler MBA programlar içinde Bulgaristan 2024

kurum sayısı: 28
  • Barcelona, İspanya
  • Esch-sur-Alzette, Lüksemburg
  • + 6 daha fazla

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Sofia, Bulgaristan

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Sofia, Bulgaristan

  University of National and World Economy /UNWE/ Bulgaristan ve Güneydoğu Avrupa'daki en büyük ve en eski yüksek ekonomi okuludur. 100 yıllık bir geçmişi var. Üniversite, Ulusal Aydınlanma Bakanı'nın 5 Temmuz 1920 tarih ve 2155 sayılı Kararı ile kurulan Hür Siyasal ve Ekonomik Bilimler Üniversitesi'nden gelmektedir. 1940 / Devlet Gazetesi, iss. 7 Haziran 1940 tarih ve 126 sayılı Devlet Maliye ve İdari Bilimler Yüksek Enstitüsüne dönüştürülmüş ve 1947 yılında Sofya Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak yeniden teşkilatlanmıştır.

  • Sofia, Bulgaristan

  Sofia University St. Kliment Ohridski , Bulgaristan'daki ilk yüksek akademik okul kuruluşudur. Tarihi, Bulgar ulusunun yüzyıllık kültürel ve eğitim geleneğinin somutlaşmışı ve devamıdır.

  • Sofia, Bulgaristan

  26 Mayıs 2015 tarihli Ulusal Meclis Kararı ile, Telekomünikasyon ve Posta Koleji, faaliyet konusu: "İletişim ve Bilgisayar Mühendisliği" mesleki alanlarda uzmanlık alanlarında yüksek eğitimli uzmanların eğitimi ile Висше училище по телекомуникации и пощи " ve " Yönetim ve Yönetim".

  • Varna, Bulgaristan

  Varna Free University "Chernorizets Hrabar" Bulgaristan'ın en büyük özel üniversitesidir. Ülke için öncelikli alanlarda Bulgar ve uluslararası öğrencilerin eğitimini birleştiren ve uluslararası olarak dönüştürülebilir ve rekabetçi bir bilimsel ve akademik ürün yaratan yerleşik bir akademik merkezdir. 67'den fazla lisans ve yüksek lisans programında ve 29 doktora programında 10.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. programlar.

  • Plovdiv, Bulgaristan

  Ziraat Üniversitesi - Plovdiv 1945 yılında kurulmuştur. Bulgaristan'da ulusal bir tarım bilimi ve eğitim merkezi olarak konumunu güçlendirmiştir. 2006 yılında Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu, Plovdiv Tarım Üniversitesi'ni kurumsal akreditasyon ve en yüksek “Çok İyi” notu ile ödüllendirdi.

  • Veliko Tarnovo, Bulgaristan

  1963 sonbaharında, Veliko Tırnovo'daki tarihi ve pitoresk "Sveta Gora" tepesinde, koruyucu aziz Cyril ve Methodius'un patronları olduğu başkentin dışındaki ilk üniversite kapılarını açtı. 14. yüzyıldan kalma ünlü Tırnovo Edebiyat Okulu'nun eğitim ve kültür geleneklerini miras alarak, prestijli bir eğitim ve bilim merkezi olarak kendisini beşeri bilimler ve sanat için yetkili bir yüksek okul olarak kurmuştur.

  • Pleven Center, Bulgaristan

  Tıp Üniversitesi - Plevne, Bulgaristan'daki beş tıp üniversitesinden biridir. 1865 yılında kurulan Şehir Hastanesi'nin ufkunu, boyutunu ve itibarını genişleterek 1974 yılında kurulmuştur. Bugün geçmişin geleneklerini günümüzün olanaklarıyla birleştirerek, eğitim ve tedavi olanaklarını bünyesinde barındırmakta, çağdaş bir klinik öncesi temeli, Tüm önemli tıbbi alanlarda 1000'den fazla yatak ve kliniğin yanı sıra modern teşhis ve tedavi ekipmanlarına sahip çok sayıda uzmanlaşmış klinik ve araştırma birimine sahip Üniversite Hastanesi.

  • Burgas, Bulgaristan

  Burgas Free University /BFU/, 18 Eylül 1991 tarihinde Büyük Millet Meclisi'nin kararıyla kurulmuş olup, ülkedeki ilk devlet dışı üniversitelerden biridir. Üniversite, Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiştir ve Uluslararası Kalite Standardı ISO 9001:2008 kapsamında sertifikalandırılmıştır: BFU, modern ve yenilikçi bir üniversitedir. tanınan durum.

  • Sofia, Bulgaristan

  Химикотехнологичен и металургичен университет zamanımızın ve ulusumuzun ihtiyaçlarına odaklanan akademik bir kurumdur. Topluluğumuz Üniversite ve ülkenin ötesine geçer ve farklı kıtalardan akademik ortakları içerir.

  • Varna, Bulgaristan

  Ülkenin en modern ve yüksek teknoloji üniversitelerinden biri olan Medical University-Varna'ya hoş geldiniz! Çekici çok uluslu ortam, son teknoloji eğitim yöntemleri ve tesisleri, gerçek dünya ve simülasyon eğitimi, Bulgaristan'ın Deniz Başkentindeki harika spor ve rekreasyon koşulları - bunlar, yaklaşık 50 ülkeden öğrencilerin hepsinin nedenlerinden sadece birkaçı. dünyanın her yerinden Medical University-Varna'da okumayı seçtiniz!

  • Sofia, Bulgaristan

  University of Library Studies and Information Technologies (ULSIT), bir devlet üniversitesidir ve 2004 yılında Kütüphane Çalışmaları ve Bilgi Teknolojileri İhtisas Yüksek Okulu tarafından yapılan oylamanın ardından 29 Kasım 2010 tarihli Parlamento Kararnamesi ile yeniden adlandırılmıştır. Yıllar boyunca sırasıyla: Kuruldu - 18. Eylül 1950 Hükümet Kararnamesi ile Devlet Kütüphanesi Enstitüsü olarak ve daha sonra Parlamento Kararnamesi ile Kütüphane Çalışmaları Koleji olarak yeniden adlandırıldı;

  • Sofia, Bulgaristan

  Yönetim ve Yönetim için La Francophonie'nin Uzmanlaşmış Kuruluşu (ESFAM), Sofya, Bulgaristan'da bulunan La Francophonie Üniversite Ajansı'nın bir enstitüsüdür. Misyonumuz, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki ülkelerin kalkınmasına katkıda bulunmak için Fransızca'da üst düzey yönetim ve işletme yönetimi uzmanları yetiştirmektir.

  • Gabrovo, Bulgaristan

  Üniversitenin başarılarına ve geleneklerine dayanarak, aktif uluslararası işbirliği, iş dünyası ile yakın ortaklık ve yoğun araştırma, ekonomi ve toplumun ihtiyaçlarına hazırlıklı olmak için, ilerleme sağlamak ve eğitim niteliklerine göre hazır olmak için pazar odaklı yüksek nitelikli uzmanlar değişen dünyanın zorlukları için.