Keystone logo
Finlandiya

Ders çalışma MBA içinde Finlandiya 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  441
 • kamu hizmetleri payı

  38
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  60

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  15
 • Bir bardak yerel bira

  7

Vize gereklilikleri

 1. Kısa Süreli Vize - maksimum 90 günlük ziyaretler için. Örneğin, Finlandiya'da bir giriş sınavına davet edildiyseniz veya 90 günden az süren bir kursa veya değişime katılıyorsanız, vizeye ihtiyacınız olabilir.
 2. Çalışmalar için Oturma İzni - genellikle bir seferde bir yıl için verilen uzun süreli geçici oturma izni. Finlandiya'ya üç ayı aşan bir öğrenci değişim dönemi için geldiyseniz veya bir tam diploma programına kabul edildiyseniz, bunun için başvuruda bulunmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kısa Süreli Vize; Öğrenim için Oturma İzni

Fiyat ve para birimi

EUR 330

Kağıt üzerinde başvuru için Finlandiya Oturma İzni Çalışma İzni ücretleri şu anda 330 Euro'dur; ve elektronik başvuru için 300 EUR.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir İskandinav veya AB/AEA vatandaşıysanız, Finlandiya'ya vize veya oturma izni almanıza gerek yoktur. Ancak Finlandiya'da kalış süreniz 90 günü aşarsa (İskandinav vatandaşları için 6 ay) ikametgahınızı Migri'ye kaydettirmeniz gerekir. Ek olarak, Finlandiya'da bir yıldan uzun süre kalırsanız, Finlandiya nüfus sistemine kayıt olmalısınız.

AB/AEA vatandaşı değilseniz, genellikle bir vizeye veya öğrenci oturma iznine ihtiyacınız olacaktır. Hangisine başvurmanız gerektiği, Finlandiya'da kalacağınız süreye bağlıdır.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / Finlandiya büyükelçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci oturma izni başvurunuzu Enterfinland.fi adresinden çevrimiçi olarak başlatabilirsiniz, ancak bu süreçte bir Finlandiya büyükelçiliğini veya konsolosluğunu bizzat ziyaret etmeniz de gereklidir. Finlandiya öğrenci oturma izni başvurusu, başvurunun elektronik ortamda mı yoksa büyükelçiliğin kendisinde mi yapıldığına bakılmaksızın, başvuran büyükelçiliği ziyaret edene kadar işleme alınamaz.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Finlandiya Öğrenci Vizesi veya Oturma İzni'ne başvurmak için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

 • Ev sahibi Finlandiya üniversitesi tarafından verilen resmi kabul mektubunu sunmalısınız.
 • Pasaportunuzun, başvurduğunuz vize veya oturma izni süresini en az 3 ay aşan bir geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalıdır.
 • Doldurduğunuz ve imzaladığınız başvuru formunun bir kopyasına sahip olmalısınız.
 • Finlandiya'daki tüm eğitim süreniz boyunca kendinizi mali olarak desteklemek ve dönüş ulaşımınız için mali kabiliyetinizi kanıtlamalısınız. Şu anda, bir öğrencinin Finlandiya'da kalabilmesi için ayda en az 560 Euro'ya sahip olması gerekir. Bu, öğrencinin Finlandiya'daki harcamaları için yılda en az 6720 Euro'ya sahip olması gerektiği anlamına gelir.
 • Banka hesabınızda en az 6720 Avro olduğunu gösteren, bankanızdan aldığınız mali durumunuza ilişkin yakın tarihli bir beyan sunmalısınız. Finlandiya'da derece dersleri alan öğrencilerin her seferinde bir yıl için fonları olması gerektiğini unutmayın. Değişim öğrencilerinin Finlandiya'da kaldıkları süre boyunca paraları olmalıdır. Hesabınızda yukarıda belirtilen tutarın olmaması durumunda, burs veya burs aldığınıza veya eğitim kurumunuz tarafından sağlanacak yardımlar için seçildiğinize dair yazılı kanıt sunmalısınız. Finlandiya öğrenci vizesi veya oturma izni için başvuru sahibinin ebeveynlerinin banka hesap özetlerinin veya paylaşılan veya ortak bir hesabın kabul edilmeyeceğini unutmayın.
 • Finlandiya'da kaldığınız sürenin tamamını kapsayan geçerli bir sağlık ve sağlık sigortası yaptırdığınıza dair kanıt sunmalısınız.
 • Fiziksel ve zihinsel sağlığınız iyi olmalı ve her türlü bulaşıcı hastalıktan arınmış olmalısınız.
 • Adli sicil kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.
 • Daha önce Finlandiya'ya girişiniz reddedilmemiş olmalıdır.
 • Yetkili kalış sürenizin sonunda Finlandiya'dan ayrılmayı planlıyorsunuz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Finlandiya öğrenci vizesinin işlem süreleri değişiklik gösterir, buradan kontrol edebilirsiniz: http://migri.fi/en/processing-times

Öğrenci oturma izni genellikle bir seferde bir yıl için verilir. Finlandiya'daki ilk yılınızın ardından (önceki oturma izninizin sona ermesinden önce) Migri'den öğrenci oturma izninizin uzatılması için başvuruda bulunmalısınız. Enter Finland e-hizmetini bu amaçla da kullanabilirsiniz. İlk izninizin süresi dolmak üzereyken uzatılmış oturum izni için başvurduğunuzda, başvurunuzu gönderirken Finlandiya'da olmanız gerektiğini de belirtmek gerekir.

İşlem süresi

iş fırsatları

Eğitiminizin yanında çalışıyorsanız, çalışma saatleriniz sınırlıdır. Akademik dönem boyunca haftada ortalama 25 saat çalışabilirsiniz. Çalışma saatlerinin sayısı haftalık düzeyde sınırlandırılmamıştır. Bu, akademik dönem boyunca haftalık ortalama 25 saat çalıştığınız sürece haftalık çalışma saatlerinizi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Eğitim kurumunuzun ders vermediği zamanlarda, yani yaz ve Noel tatillerinde kısıtlama olmadan çalışabilirsiniz.

Ayrıca bir şirkette tezinizi tamamlayabilir veya uygulamalı eğitimlere katılabilirsiniz. Bu bağlamlarda, çalışma saatleri sınırlı değildir.

Haftalık saat

25

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.