Keystone logo
Fransa

Ders çalışma MBA içinde Fransa 2024

Fransa yılında eğitim alın

Fransa, dünya 'ın en iyi üniversiteleri bazı iş profesyonelleri çalışmada. Bu okullar, akademik dünyada uzun bir geçmişi var ve Avrupa'da ilk iş kafasında bazı istihdam. Öğrenciler Fransa 'ın büyük şehirlerde birçok işletme okulları bulabilirsiniz. Bir İşletme Yüksek Lisans veya MBA derecesi kendi iş kariyerlerini ilerletmek ya da büyük şirketlerin üst düzey liderlik rolleri için bir konumda kendilerini koymak isteyenler için mükemmel bir lisans programıdır. MBA birçok üst yönetim pozisyonları için giriş seviyesi derecesi olarak kabul edilir, ve Fransa'da okuyan öğrenciye iş eğitim uluslararası bir yaklaşım verecektir. Bir Fransız MBA derecesine sahip mezunlar iş onların net anlaşılması için dünya çapında bilinir. Bu profesyoneller genellikle Fransa'da üst kurum ve Avrupa'nın geri kalanında bazı çalışmak üzere işe edilir, ve aynı zamanda dünyanın diğer bölgelerinde yüksek itibara sahip olacaktır.MBA derecesi küresel pazarda daha fazla gelir potansiyeli kapısını açacak. Fransa'da okuyan öğrenci iş dünyasının önde gelen eğitimciler gelen fikir ve bilgelik kazanmak için izin, bu büyük kafasında bazı ortasında bir öğrenci koyar. Fransa'da bir MBA programı genellikle tam zamanlı dönem ile tamamlamak için 1-2 yıl sürer. okullar Aralık ayında ve yaz ayları boyunca zaman kalktıktan, ilkbahar ve sonbahar yarıyılı ile çalışır. Fransa'da okuyan ana faydalarından biri eğitim düşük maliyetli olduğunu. Tabii ki özellikle özel okullarda, bir okuldan diğerine değişebilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  459
 • kamu hizmetleri payı

  57
 • internet aboneliği

  30
 • Yerel taşıma

  61

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

Fransa hakkında

İber Yarımadası ve Avrupa 'ın anakara arasında yer alan Fransa zengin bir tarihe sahiptir ve Avrupa tarihinin ve ekonomide önemli bir oyuncu olarak görev yapmıştır. Modern moda ve kültürün çok doğar ki Fransa'da ve dünya 'ın en moda etkileri birçok Paris'e geliyor. Fransa da büyük yazarlar ve politikacılar üreten, yanı sıra Avrupa'nın en iyi mutfağı bazıları için bilinir. Fransa'ya seyahat Öğrenciler nedenlerle bir dizi için bunu yapabilir, ama onlar eğitimin kalitesi hoş bir sürpriz olacaktır. Fransa'da üniversiteler ve kolejler iş master 'ın diploması isteyen uluslararası öğrenci için o mükemmel bir seçim yapma, dünya çapında iyi rütbe.

Vize gereklilikleri

Fransa'da ne kadar süre eğitim almayı planladığınıza bağlı olarak farklı öğrenci vizesi türleri vardır:

 1. Visa de court séjour pour etudes ('Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi) - Eğitiminiz üç aydan az sürecekse, sözde Schengen öğrenci vizesine başvurmalısınız. Ücretsiz olarak verilir ve yenilenemez. 41 ülke, üç aydan kısa süreli kalışlar için vizeye ihtiyaç duymayabilir.
 2. Etudient concours (giriş sınavlarına oturma vizesi) - Bu vize ile, bir yüksek öğretim kurumunda giriş sınavına girmek için Fransa'ya gelebilirsiniz. Geçerseniz, bir yıllık, yenilenebilir, oturma izni için doğrudan Fransa'daki yerel vilayetinize (Fransız yerel makamı/idari ofisi) başvurabilirsiniz.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (geçici uzun süreli vize) - Bu vize, oturma iznine ihtiyaç duymadan Fransa'da üç ila altı ay arasında eğitim görmenizi sağlar. Yenilenemez.
 4. Visa de long séjour etudes (uzun süreli vize) - Altı aydan daha uzun süre eğitim almak istiyorsanız, Fransa'da uzun süreli öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. 2013'ten itibaren, bu tür bir çalışma vizesi artık Fransa'daki kursunuz süresince geçerlidir. Uzun süreli vizeler oturma izni görevi görür ve VLT-TS olarak adlandırılır.
 5. Uzun Süreli Araştırma Bursiyeri Vizesi - Yüksek Lisans veya daha yüksek bir dereceniz varsa ve araştırmaya katılmak veya üniversite düzeyinde ders vermek için Fransa'ya gelmek istiyorsanız, kurum size VLS-TS uzun süreli araştırma bursu vizesi verebilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Öğrenci vizesi ücretleri, vize türüne ve geldiğiniz ülkeye bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Schengen bölgesinden gelen öğrenciler için ücretler 50 ila 99 EUR arasında değişmektedir. Kısa süreli Shengen öğrenci vizesi ücretsizdir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB vatandaşıysanız veya AEA, İsviçre, Norveç, İzlanda veya Lihtenştayn vatandaşıysanız, Fransız öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur.

Dünyanın herhangi bir yerinden vatandaşsanız, Fransa için öğrenci vizesi almanız gerekecektir. Vize başvurusunda bulunmadan önce bir Fransız eğitim kurumunda bir kursta yerinizi almış olmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Fransız elçiliği / konsolosluğu

Bazı ülkeler, kabul başvurusunda bulunmak ve CEF prosedürü aracılığıyla öğrenci vizesi almak için önce Fransız yüksek öğrenim ve uluslararası öğrenciler ulusal ajansı CampusFrance'a kayıt olmanızı şart koşar. Aksi takdirde, vizenizi kendi ülkenizdeki Fransız büyükelçiliği/konsolosluğundan almalısınız.

İnternet sitesi:https://france-visas.gouv.fr/

Başvuru nasıl yapılır?

Vizenize başvurmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 1. Bir Fransız kurumunda akredite bir programa resmi kabul mektubu. Bu, tüm ayrıntılarınızı, Fransız kurumunun ayrıntılarını ve akademik programın başlangıç ve bitiş tarihlerini belirten resmi bir başlık üzerinde olmalıdır.
 2. Yeterli paraya sahip olduğunuzun kanıtı (şu anda ayda 615 Euro), örneğin banka ekstresi, garantör mektubu veya resmi bir kaynaktan hibe veya finansman bildirimi.
 3. Eve dönüş bileti kanıtı. Genellikle bu, hareket tarihini gösteren gerçek bilet veya rezervasyon şeklindedir, ancak amaçlanan hareket tarihlerini de içeren el yazısıyla yazılmış bir niyet beyanı da olabilir.
 4. Sağlık sigortası kanıtı (minimum teminat 30.000 EUR).
 5. Konaklama kanıtı. Öğrenci konut onayı veya yönetim kurulu ve konaklama sertifikası veya 'accueil tasdiki' (arkadaşlarınız veya akrabalarınızla yaşıyorsanız) şeklinde gösterilebilir.
 6. Fransızca dil kursu alıyorsanız, Fransızca yeterliliğinizin kanıtı.

Vize başvurusu ücretli olup, ayrıca talepte bulunulan tarafın geçerlilik süresinin sona ermesinden itibaren üç ay geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalıdır. İmzaladığınız bir başvuru formunu doldurmanız ve başvuruyla birlikte üç fotoğraf göndermeniz gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Bir Vize başvurusunun onaylanması iki aya kadar sürebilir, bu nedenle ayrılmayı planlamadan önce gerekli tüm bilgileri mümkün olan en kısa sürede göndermelisiniz. 'Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi 90 gün, geçici uzun süreli vize üç ila altı ay ve kurs süreniz boyunca uzun süreli vize: lisans için üç yıl, yüksek lisans için iki yıl ve doktora için dört yıl

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

Fransa'da eğitim vizesi olan uluslararası bir öğrenci olarak, kurstayken ve bir eğitim süreniz olduğu sürece tek bir yılda 964 saate kadar çalışabilirsiniz (bir yıllık tam zamanlı istihdamın yaklaşık yüzde 60'ı). geçerli oturma izni

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Fransa Vizesi başvurunuzu tamamlarken, başvuruyu eksiksiz olarak tamamlamanız önemlidir. Başvuru sürecini büyük ölçüde geciktirebileceğinden hiçbir şeyi boş bırakmamalısınız. Ayrıca, gerekli tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmanız ve bunları başvuruyla birlikte sunmanız gerekir.