Keystone logo
Fransa

En İyi Üniversiteler MBA programlar içinde Fransa 2023

kurum sayısı: 246
  • Bordeaux, Fransa
  • Lyon, Fransa
  • + 5 daha fazla

  1993 yılında kurulduğundan beri ESMA, her yıl bize eşlik eden animasyon profesyonelleri ile iletişim içinde sürekli gelişen CG Animation & FX döngüsünde bir eğitim sunmaktadır. Fransız Bac + 5 seviyesine (RNCP seviye 7) eşdeğer olan bu eğitim, artık profesyonel dünyanın uluslararası tanınırlığını ve animasyondaki en büyük isimlerin desteğini alıyor. Bordeaux, Lyon, Montpellier, Nantes, Rennes ve Toulouse kampüslerimizde önerilen bu kursu keşfedin; Kanada'da Montréal. Eğitimin İngilizce versiyonu Lyon ve Montpellier kampüslerinde verilmektedir.

  • Barcelona, İspanya
  • Esch-sur-Alzette, Lüksemburg
  • + 6 daha fazla

  Avrupa Üniversitelerinden oluşan bir konsorsiyum, yüksek performanslı çözümlere odaklanan yeni ve yenilikçi bir pan-Avrupa EUMaster4HPC programı geliştirdi. EUMaster4HPC, Avrupa'nın dijital dönüşümünü yönlendirmek için yeni nesil yüksek vasıflı ve yetenekli HPC uzmanlarını eğitmek için Avrupa'daki HPC eğitimindeki başlıca oyuncuları bir araya getiriyor. EUMaster4HPC, yenilikçi müfredat ve öğretim paradigmalarına, akademik mükemmelliğe, birinci sınıf HPC uzmanlarına, süper bilgi işlem merkezlerine erişime ve güçlü endüstri desteğine dayanır.

  • Nancy, Fransa

  Mines Nancy, en iyi Lisansüstü Mühendislik Okullarından biridir (Fransa'daki en iyi 9. Mühendislik okulu) ve uluslararası çapta tanınmaktadır (ARWU sıralamasında 17., 51. ve 76. sırada yer almaktadır). Okul, araştırma ve yeniliğe güçlü bir vurgu yaparak en kaliteli eğitimi sağlamaya kendini adamıştır. Öğrencilerimiz, bilim ve beşeri bilimlerde güçlü bir geçmişe sahip, geniş uzmanlık bilgisi ve çok kültürlü ortamlarda çalışma ve günümüz toplumunun karmaşık zorluklarının üstesinden gelme becerisi ile donatılmış, yenilikçi mühendisler ve yöneticiler olmak üzere eğitilirler.

  • Strasbourg, Fransa

  Karmaşıklık basitleştirildi! Karmaşık Sistemler Kimyası lisansüstü okulu, teşvik edici bir ortamda entegre bir Yüksek Lisans ve Doktora programı sunar. CSC Yüksek Lisans programı, modern kimyanın sınır yönlerini kapsayan 8 aylık kurslar ve üç laboratuvarda 14 aylık araştırmaya dayalı stajlar sunar. Strasbourg'daki araştırma laboratuvarlarının yanı sıra şirketlerde veya yurt dışında staj yapabilirsiniz. Bu yapı, temel kimya geçmişinizi güçlendirmenize, genişletmenize ve programı ilgi alanlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır. Formasyonunuz, kariyer geliştirmeden girişimciliğe kadar uzanan konuları kapsayan aktarılabilir beceri kurslarıyla tamamlanır. Bu 2 yıllık Yüksek Lisans programı boyunca bir bursla destekleneceksiniz; Yüksek Lisansı tamamladıktan sonra, başarılı öğrenciler kimyanın gözde noktası olan Strasbourg'daki doktora programlarına doğrudan erişebilirler.

  • La Rochelle, Fransa
  • Athens, Yunanistan
  • + 4 daha fazla

  EU-CONEXUS - Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği için Avrupa Üniversitesi, Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği (SmUCS) konusunda bilim ve yeniliği bir mükemmellik merkezine dönüştüren dokuz üniversite arasındaki güçlü bir ortaklıktır. EU-CONEXUS - Avrupa Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği Üniversitesi, farklı Avrupa kültürlerinde, farklı dillerde ve sınırların ötesinde işbirliği yapabilen ve çalışabilen yeni nesil Avrupalıları bir araya getirerek ortak Avrupa değerlerini ve güçlendirilmiş bir Avrupa kimliğini desteklemektedir.

  • La Rochelle, Fransa

  EIGSI La Rochelle, lisans sonrası bir genel mühendislik okuludur. Okul, bilimsel, hümanist eğitim sunar, teknik bilgi taşır ve toplumsal, çevresel ve ekonomik boyutlarında KSS tarafından kararlı bir şekilde yönlendirilir. EIGSI'nin Fransa'daki La Rochelle ve Fas'taki Kazablanka'daki iki kampüse dağılmış 1.500 öğrencisi vardır. 1901 yılında Paris'te kurulan EIGSI, Fransa'nın en eski mühendislik okullarından biridir.

  • Paris, Fransa

  The American Graduate School in Paris (AGS), dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere Amerikan yüksek öğrenim programları sunmaktadır. AGS, birinci sınıf bir üniversitenin tüm niteliklerini samimi ve çok kültürlü bir öğrenme ortamıyla birleştiren küçük, seçkin bir yüksek lisans okuludur. AGS, diğerlerinin yanı sıra STK yönetimi, çatışma çözümü, çevre politikası ve alan uzmanlıkları (Afrika, Orta Doğu, Asya ve Avrupa) gibi çok çeşitli konuları kapsayan Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi alanında uzmanlaşmıştır. Okul, konuk konuşmalarına, ziyaretlere ve ağ oluşturma etkinliklerine ev sahipliği yaparak Paris gibi büyük bir uluslararası şehirdeki stratejik konumundan tam olarak yararlanır. AGS'nin seçkin fakültesi, çeşitli Paris topluluğundan gelen akademisyenlerden, eski büyükelçilerden ve diğer uygulayıcılardan oluşur. Son yirmi beş yılda AGS fakültesi ve öğrenci topluluğu içinde 60'tan fazla millet temsil edildi, sınıfa birden fazla bakış açısı getirdi ve okulun misyonunun kalbinde yer alan bir diyalog ve anlayışı teşvik etti: eğitim yoluyla barış.

  • Saint-Martin-d'Hères, Fransa

  Grenoble INP – Pagora, UGA, fiber, biyobazlı malzemeler, kağıt ve basılı medya alanlarında uzmanlaşmış, devlet tarafından finanse edilen bir mühendislik lisansüstü okuludur. Fransa'da ve yurt dışında büyük endüstri ve araştırma oyuncularının desteğiyle yüksek lisans düzeyinde ve çıraklığa dayalı mühendislik eğitimi sunar.

  • Gif-sur-Yvette, Fransa

  CentraleSupélec, bilim ve mühendisliğe ayrılmış, bakanlık sözleşmesi kapsamındaki bir kamu kurumudur. Bu tüzük, Yüksek Öğrenim, Araştırma ve Yenilik Bakanlığı ile Ekonomi, Sanayi ve Dijital Teknolojiler Bakanlığı arasında paylaşılmaktadır.

  • Angers, Fransa

  1 Ocak 2020'de oluşturulan IAE Angers , Angers Üniversitesi'nin üniversite yönetim okuludur. Aynı zamanda IAE Fransa ulusal ağının bir parçasıdır.

  • Paris, Fransa
  • Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
  • + 1 daha fazla

  1970 yılında kurulan Université Paris Pantheon-Assas, 13. yüzyıldan beri eski Faculté de Droit et de Sciences Economiques de Paris olan 'La Sorbonne'un varisidir. Üniversite, ulusal ve uluslararası düzeyde, Hukukun tüm alanlarında en yüksek düzeyde mükemmelliği sağlamaya kendini adamış, Hukuk alanında önde gelen Fransız üniversitesi olarak tanınmaktadır.

  • Paris, Fransa
  • Montreal, Kanada

  1972'de önde gelen gayrimenkul oyuncuları tarafından kurulan ESPI Grubu - dernek statüsü (1901 Yasası) altında kurulmuş - nitelikleri Devlet tarafından seviye 6 (Bac + 3) ve seviye 7 (Bac + 5) tarafından tanınan özel bir yüksek öğretim kurumudur. ) veya okul diplomaları ve Ulusal Profesyonel Sertifikalar Rehberine (RNCP) kayıtlı, bir Lisans döngüsü ve bir Profesyonel Yüksek Lisans döngüsü (6 uzmanlık). 50 yıllık varlık, Grubun tüm gayrimenkul işlerinde kök salmasına olanak sağlamıştır. Bugün öğrencilerimiz Paris, Nantes, Marsilya, Bordeaux, Lyon ve Montpellier kampüslerine yayılmıştır.

  • Canterbury, Birleşik Krallık
  • Etterbeek, Belçika
  • + 2 daha fazla

  Kent Üniversitesi, dünya çapında tanınan bir üniversitedir. Mezunlarımıza dünyada olağanüstü şeyler yapmaları için ilham veriyoruz.

  • Paris, Fransa

  2003 yılında Viyana'da Dr. Alfred Pritz tarafından kurulan Prof. Jutta Fiegl, Heinz Laubreuter ve Elisabeth Vykoukal, Sigmund Freud Üniversitesi (SFU), 2005'ten beri Avusturya Devleti tarafından resmen akredite edilmiş özel bir üniversitedir.

  • Montpellier, Fransa

  1897'de kurulan MBS, çeşitliliği ve geçmişiyle benzersiz olan, uluslararası alanda tanınan bir Fransız yönetim okulunun mükemmel eğitimi olan Fransız ve uluslararası yetenekler sunar. Kendini adamış ve kapsayıcı bir yönetim okulu olan MBS, sorumlu ekonomik geçişin öncülerini eğitir.