Keystone logo
Kore Cumhuriyeti

Ders çalışma MBA içinde Kore Cumhuriyeti 2024

Kore Cumhuriyeti yılında eğitim alın

İş Etütleri Programları Ne Tür Güney Kore'de mevcut mu? Uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere öğrenciler, Güney Kore çeşitli programlarla kayıt olabilirler. ülke uluslararası öğrenciler için geçerli olabilir, üniversite düzeyinde okulların bir çeşitlilik vardır. T bu alanlarda öğrenciler için mevcut programlar bir dizi vardır. Bu geleneksel MBA programları ve Executive MBA programları içerir. Bazı öğrenciler lisans 'ın derecesi kazanmak için, hem de lisans eğitimi kayıt. Çoğu lisans 'ın lisans programları MBA programları bir veya iki yıl içinde uyulması ise tamamlamak için 3-5 yıl sürer. Bu öğrencinin ders ve öğrenci almak sınıfların türlerine bağlı olarak değişir. Uluslararası işletme, finans, yönetim, ve idaresi Programları uluslararası öğrenciler arasında popüler. Ne Kadar Güney Kore İş Etütleri Programlarına Katılabilirsiniz Maliyet mu?Güney Koreli okullar uluslararası öğrenciler için kullanılabilir, ancak yerli öğrenciler için okullara göre daha yüksek bir fiyata. maliyetleri en Avrupa, ABD ve diğer batı ülkelerinde çok daha fazla ekonomik olma eğilimindedir. Öğrenciler bu sonraki bir okuldan farklı olduğundan, başvurusu üzerine ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve programlar arasında olacaktır. Çoğu zaman, öğrencilerin uygulamak ve seyahat düzenlemeleri yapmadan önce okula başvuruda kazanmak için ihtiyacınız olacak. üniversiteler bu süreci kolaylaştırmak için göçmenlik hizmetleri ile çalışmak. Güney Kore'de İş Etütleri Programları mezun sonra Seçenek Nelerdir? başarıyla MBA kazanmak Öğrenciler ülkeye 'ın işletmeler birçok genellikle değerlidir. Daha birçok yerli öğrenci yıl geçmişe oranla bugün yükseköğretimde kayıtlı olmasına rağmen, hala iyi nitelikli profesyoneller için bir boşluk vardır.Talep çok olma eğilimindedir Seul 'ın ekonomisini ve iş sektörünü, teknoloji, finans olmak üzere, ve global iş pozisyonları hakim büyük şirketlerin, birçok mezunları için fırsatlar genellikle vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  476
 • kamu hizmetleri payı

  52
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  42

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  3

Kore Cumhuriyeti hakkında

Güney Kore, uluslararası öğrencilere birçok faydalar sağlar. Kore Yarımadası'nda Doğu Asya'da yer alan bir ülke, yaklaşık 50 milyon insanın evidir. Bunların yaklaşık yarısı, dünyanın o en büyük ikinci metro bölgeyi yapma, Seul çevresindeki metro alanında yaşıyor. ülke Paleolitik döneme kadar uzanan uzun bir geçmişi vardır. Bununla birlikte, ülke teknoloji şirketlerinin çeşitli tahrik son yıllarda, oldukça modern bir hale gelmiştir. Iş okuyan olanlar için, Güney Kore Tüm bu nedenlerle için çok uluslararası yapmak için ideal bir yer olabilir.

Vize gereklilikleri

 1. D-2: Normal Eğitim Programı Vizesi. Bu vize, bir kolejde, üniversitede veya yüksek lisans okulunda Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programına kayıt yaptıran tüm öğrenciler içindir.
 2. D-4: Genel Eğitim Vizesi. Bu vize, üniversite tarafından yönetilen bir dil okuluna, nitelikli bir eğitim kurumuna veya akademik araştırma enstitüsü dışındaki herhangi bir enstitüye devam eden herkes içindir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

D-2; D-4

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Her iki vize başvurusu da yaklaşık 30-50 EUR ücret almaktadır. Çok girişli vize, tek girişli vizeden daha pahalıdır. Vize ücretleri ikamet ettiğiniz ülkeye göre değişir ve değişebilir. Bazı ülke vatandaşlarının (örneğin Almanya) vize başvuru ücretini ödemeleri gerekmeyebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Güney Kore'de okumak için öğrenci vizesine başvurmaları gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Kore Cumhuriyeti büyükelçiliği veya konsolosluğu

Kore dışında ikamet eden tüm uluslararası öğrencilerin, Kore Cumhuriyeti büyükelçiliğine veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmaları gerekecektir. Vize için kendi ülkenizin Kore büyükelçiliğine şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Kore'de yurtdışında okumak için ülkeye girmeden önce vize almanız gerekecek. Süreç zor değil, ancak gerekli tüm belgelere sahip olmak önemlidir. Üniversiteniz vize sürecinde size yardımcı olabilir, bu nedenle kabul edildikten sonra vize almak için sonraki adımlarınızın ne olduğunu uluslararası ofisinize sorun. Genellikle aşağıdakileri sağlamanız gerekir:

 • Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Renkli bir fotoğraf (3,5 x 4,5 cm)
 • Kore üniversitesinin İşletme Kayıt Sertifikasının bir kopyası
 • Kore üniversitesinden kabul mektubu
 • Kore'de geçirdiğiniz dönem için yaşam masraflarını karşılayan mali kanıt
 • Kendi üniversitenizden bir tavsiye mektubu
 • Kendi üniversitenizde bir veya daha fazla yarıyıl tamamladığınızı kanıtlayan bir belge (örn. transkript)
 • Çinli öğrencilerin aile geçmişlerine ilişkin genel bir bakış sunmaları gerekebilir.

Ayrıca Kore'de bir kez Alien Residence Card için başvuracaksınız. Kart, Kore'de geçirdiğiniz dönem boyunca yurt dışına seyahatler yapmanızı sağlayacaktır. Ev sahibi üniversite, geldikten sonra Kartı almanıza yardımcı olacaktır.

Hankuk Yabancı Çalışmalar Üniversitesi'nin resmi yönergesine göre, dönemin bitiş tarihinden itibaren 1 hafta içinde Kore'den ayrılmanız gerektiğini, aksi takdirde Kore Göçmenliği tarafından ağır bir para cezasına çarptırılacağınızı lütfen unutmayın.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kore'den resmi kabul mektubunuzu aldıktan hemen sonra öğrenci vizeniz için başvurun.

Kore öğrenci vizesi iki yıla kadar geçerli olabilir.

İşlem süresi

iş fırsatları

D-2 ve D-4 vizesi sahibi öğrenciler, eğitim kurumu tarafından izin verildiği sürece yarı zamanlı bir işte çalışabilirler. Ancak, çoğu durumda, çalışmanıza izin verilmeden önce Kore'de 6 ay kalmanız gerekir. 6 ay sonra, üniversitenizden yarı zamanlı çalışmanıza izin veren bir yazı istemelisiniz. Yasal amaçlar için, öğrencinin yasal olarak yarı zamanlı olarak kabul edilmesi için bir göçmenlik bürosundan lisans alması gerekir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.