Keystone logo
Hırvatistan

Ders çalışma MBA içinde Hırvatistan 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  269
 • kamu hizmetleri payı

  52
 • internet aboneliği

  24
 • Yerel taşıma

  44

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  3

Hırvatistan hakkında

Hırvatistan Güneydoğu Avrupa'da, Adriyatik Denizi kıyısında yer alan Hakkında, Hırvatistan, Macaristan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, ve Slovenya ile sınır paylaşmaktadır. 1991 yılında bağımsızlığını ilan ve hala stabilize etmek için mücadele birkaç yıl aldı, ancak şimdi sağlam bir parlamenter demokrasidir. Adriyatik Denizi'nde birçok adalar ülkesinde dahildir; Hep birlikte, Hırvatistan sahil şeridi 5835 km vardır. Ülke en Batı Avrupa ve Türk Boğazları ile Ege Denizi arasındaki kara yollarının kontrol eder. İklim soğuk kışlar ve sıcak yazlar ikincisi daha yaygın olması ve verilmesi yükselişi, hem de kıta hem Akdeniz olduğunu. Uzunluğundaki Antalya kıyıları boyunca, ulusal dil İngilizce birkaç kurumlarda, o dilde Hırvatistan'da iş çalışabiliriz iş dili olarak kabul edilir göz önüne alındığında, Hırvat olmasına rağmen Hırvatistan'da İş incelenmesi. Daha ılıman.Her iki lisans ve işletme yüksek lisans dereceleri mevcut bulacaksınız ve bazı okullar gibi pazarlama, yönetim, finans, insan kaynakları ve bilgi sistemleri gibi çeşitli uzmanlık sunuyoruz. Bazı durumlarda, kurum başka bir ülkede bulunan bir üniversitenin iştiraki veya dalıdır. Sürer süre Hırvatistan'da senin derecesi seçtiğiniz belirli bir program bağlıdır olsun. Yüksek lisans uzunluğunda bir ya da iki yıl iken, genel olarak, bir lisans programı, dört yıl sürecek. Çalışmanın kursları genellikle genellikle Mayıs ile Eylül ayından itibaren, güz ve bahar oturumları, bir dönem takvimine göre ayarlanır; Bir yaz kursu programı mevcut veya yanı gerekli olabilir. Tipik olarak, çevrimiçi seçenek daha esnektir. Senin eğitimin maliyeti sizin çalışma ve tercih program türü tercih yere bağlı olarak değişecektir. Bir lisans programı 4375 civarında yılda 5900 euro arasında olabilir.Bu ek ücretleri, kitap, malzeme veya yaşam maliyetini içermemektedir. Yurtdışı iştirakleri için Sınav ücretleri de dahil değildir. Bir yıllık MBA programı iki kez mal olabilir, ve aynı zamanda part-time çalışma için bir seçenek olabilir. Hırvatistan'da bir iş derecesi Başlarken uluslararası iş çalışmak isteyen öğrenciler için büyük bir fırsattır. Burada çalışan başka bir yerde almak mümkün olmaz öğrenme fırsatları sağlayacaktır olarak, staj yerleşimler yararlanmak eğer özellikle yararlıdır. Hala gelişmekte ekonomi olarak, burada iş ortamı diğer bazı ülkelerde çok farklı olacak. Eğer yurtdışı kurumlarla bağlantılarını olan bir program seçerseniz, daha mezun olduktan sonra iş için pazarlanabilirlik artırabilir.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (Viza C) / Öğrenci İkamet İzni

Fiyat ve para birimi

HRK 500

Eğitim amaçlı geçici oturma izni başvuru ücreti 500 Kuna'dır (yaklaşık 65 EUR).

Hırvatistan Bilim, Eğitim ve Spor Bakanlığı ile Hareketlilik ve AB Programları Ajansından hibe alan uluslararası öğrenciler bu ücretten muaftır, ancak ikamet kartının düzenlenmesi için 240,00 HRK tutarında ödeme yapmaları gerekir. (yaklaşık 35,00 EUR) ve 20,00 HRK (yaklaşık 3,00 EUR) vergi damga ücreti.

Vize için kimler başvurabilir?

Hırvatistan'da öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin, Hırvatistan'da 90 günden fazla kalacakları takdirde geçici oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekir.

Avrupa Birliği vatandaşlarının vizeye ihtiyacı yoktur. Ancak, pasaport ve kimlik gereklidir. Diğer herkes için, size en yakın Hırvat konsolosluğundan alınabilecek bir vize gereklidir.

Vize şartına tabi ülkeler hakkında bilgi, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı'nın web sitesinde bulunabilir: http://www.mvep.hr/en/consular-information/visas/visa-requirements-overview/

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Hırvatistan Cumhuriyeti Diplomatik Misyonu veya Konsolosluğu

Vize başvurusu (Viza C), yabancı uyruklu kişinin anavatanındaki Hırvatistan Cumhuriyeti'nin diplomatik misyonuna veya konsolosluğuna sunulmalıdır. Vize başvurusu şahsen veya e-posta yoluyla yapılabilir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Adayların vize başvuru formunu (Viza C) doldurmaları ve gerekli belgelerle birlikte ikamet ettikleri yerdeki Hırvatistan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna teslim etmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını e-posta yoluyla veya şahsen yapabilirler.

Aşağıdaki belgeler sunulmalıdır:

 • Tek renkli fotoğraf 35x45 mm
 • Geçerli bir pasaport ve pasaport fotokopisi (AB vatandaşı olmayanlar) veya kimlik kartı (AB vatandaşları)
 • Güvenli barınma kanıtı (örneğin, öğrenci yurdunda güvenli konaklama veya bir kiralık daire ve öğrenciler için özel konaklamada ev sahibinin daire mülkiyetine sahip olduğuna dair yazılı kanıt). Hırvatistan'a vardığınızda, 48 saat içinde, adresinizi yerel Polis İdari Bürosundaki Yabancılar Bürosuna kaydettirmeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Otel veya öğrenci yurdunda kalıyorsanız adresiniz otomatik olarak kaydedilecektir.
 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Kendini geçindirmek için yeterli fonun kanıtı: 12 ay boyunca ayda en az 1.000 Kuna tutarında bir burs veya finansmana erişimin olduğunun kanıtı. Burs alma kanıtı, bursu veren tüzel kişi tarafından düzenlenir ve finansman kanıtı bir banka tarafından bir banka ekstresi şeklinde düzenlenir.
 • Hırvatistan'da Hırvat dilinde yazılmış bir yüksek öğretim kurumuna kabul belgesi.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kendi ülkelerindeki Hırvatistan Cumhuriyeti diplomatik misyonuna veya konsolosluğuna başvuruda bulunan öğrenciler, bunu Hırvatistan'a planlanan varışlarından önce yapmalıdır. Olağan prosedür üç ay veya daha uzun sürebilir (gerekli tüm belgelerin Hırvatçaya çevrilmesi için gereken süre dahil). Ayrıca, başvuruyu işleme almak için hızlı bir yol seçeneği vardır ve öğrenciler bunu diplomatik misyon veya konsoloslukta talep edebilirler, bu durumda daha yüksek bir ücret öderler.

Geçici oturma izni genellikle bir yıl süreyle veya akademik yıl boyunca verilir.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Hırvat yüksek öğretim kurumlarındaki tüm tam zamanlı öğrenciler ara sıra öğrenci çalışması için başvurabilirler. Aynı durum uluslararası öğrenciler için de geçerlidir.

Hırvatistan'da, tam zamanlı öğrencilerin istihdamı, tüm üniversite şehirlerinde ve başka yerlerde şubeleri bulunan Öğrenci Hizmetleri Merkezi (Öğrenci Hizmetleri) tarafından yürütülür.

Kısa eğitim programlarına devam eden uluslararası öğrenciler (değişim öğrencileri, misafir öğrenciler), öğrenci hizmetleri merkezi aracılığıyla ara sıra öğrenci çalışmasına izin verilip verilmediğini ve hangi koşullar altında izin verilip verilmediğini başvurdukları yükseköğretim kurumuna danışmalıdır.

Uluslararası bir öğrencinin Öğrenci Hizmetleri Merkezi aracılığıyla ara sıra öğrenci çalışmasına izin verilirse, Öğrenci Hizmetleri Merkezine şahsen gelip bir form doldurarak kayıt yaptırabilir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.