Keystone logo
Hollanda

Ders çalışma MBA içinde Hollanda 2023

Hollanda yılında eğitim alın

Hollanda Öğrenciler Yükseköğretim Okulları biri (asistan eğitimi) teklif meslek okulları Middelbaar beroepsonderwijs'dahogescholen (MBO), iki (temel mesleki eğitim), üç (bağımsız programlar) ve dört (orta yönetimi) yıllık programlara iş eğitim görebilirsiniz. Hollanda da lisans 'ın, usta ' ın ve doktora dereceleri sunan bilim üniversiteler ve araştırma üniversiteleri uygulamıştır. Öğretim Bologna süreci ve AKTS kredisi sistemine uyacak şekilde standardize edilmiştir. Hollandalı eğitim politikalarına göre, 60 kredi çalışması (tam zamanlı) bir yıl eşittir ve bir kredi kurs 28 saat eşittir. Araştırma üniversiteleri öğrencileri doktora, Hollanda'da kazanabilirsiniz yüksek derecede. Neden Hollanda'da İş Derecesi tıklayın kazanabilirsiniz tek yüksek öğretim kurumları nelerdir?Sürekli dünyanın en iyi 10 eğitim sistemlerinin birine sahip olarak sıralanır, Hollanda da Eğitim, Kültür ve Bilim Hollanda Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen bir kompleks okul sistemine sahiptir. Öğrenciler iş derecesi mükemmel bir eğitim ve saygın derecesi aşağıdaki tamamlama alırsınız ama. Ne Kadar Bir Katılacak Maliyet mu üniversiteye başvuruda kazanmak için almak mesleki programlar ve hangi programları farklı düzeylerde seyreden yardıma ihtiyaç olacak Meslek Yüksekokulu veya Üniversite? öğrenim ücretleri de ders hedefleri ve derece alanına bağlı olarak bir okuldan diğerine değişebilir. İş Dereceleri Hollanda'da mevcut nelerdir Tür? Birçok öğrenci bir Usta 'ın Uluslararası İşletme sürdürmeye tercih Hollanda, uluslararası iş sektöründe hızlı büyüme nedeniyle.İş yönetimi, işletme ve işletme finansmanı Hollanda mevcut diğer popüler derecedir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  606
 • kamu hizmetleri payı

  73
 • internet aboneliği

  41
 • Yerel taşıma

  85

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Hollanda hakkında

Resmen Hollanda Krallığı olarak bilinen, Nederland (Hollanda) Batı Avrupa'da bulunan ve seçim üç Karayip adaları içerir. Almanya, Belçika ve Kuzey Denizi ile çevrili, Hollanda Almanya, Belçika ile deniz sınırlarını paylaşır ve İngiltere Amsterdam Rotterdam ve Lahey diğer birincil şehirleri temsil eden, Hollanda'nın başkenti. NATO kurucu üyesi olduğu için saygı Avrupa Birliği, G-10 ve Dünya Ticaret Örgütü, Hollanda da ev şu anda Lahey'de kurulan beş uluslararası mahkemelerde etmektir. Hollanda Hollanda'da resmi dil olmasına rağmen, kendi vatandaşlarının yaklaşık yüzde 90 İngilizce konuşmak, yüzde 70 Alman konuşan ve yüzde 30 Fransızca konuşuyoruz.

Vize gereklilikleri

MVV (Geçici Oturma İzni) – giriş vizesi.

VVR (Oturma izni) - Hollanda'da üç aydan fazla kalmayı planlıyorsanız, giriş vizenize ek olarak, çalışma vizesi yerine geçen bir kimlik kartı olan Oturma İzni (VVR) için de başvurmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

MVV (Geçici Oturma İzni); VVR (Oturma izni)

Fiyat ve para birimi

EUR 311

Şu anda Hollanda'da okumak amacıyla bir MVV ve oturma izni başvurusunu işleme koymak için 311 EUR tutarında iade edilemez bir ücret alınmaktadır. Ücretler yılda iki kez gözden geçirilir ve yıl ortasında değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir AB veya AEA üyesi devlet ya da İsviçre vatandaşıysanız, Hollanda'da kalmak için öğrenci vizesine veya oturma iznine ihtiyacınız yoktur.

AB üyesi olmayan, AEA veya İsviçre vatandaşlarının Hollanda'da 90 günden fazla kalabilmeleri için oturma iznine ihtiyaçları vardır - daha kısa bir süre için sadece turist vizesine ihtiyacınız vardır. İhtiyacınız olan iki belge var. Çoğu durumda, Hollanda'ya seyahat etmek için geçici oturma iznine (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV) ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca ülkede kalabilmek için oturma iznine (VVR) ihtiyacınız olacak.

Birkaç ülkenin vatandaşları veya belirli koşullardaki kişiler, bir VVR'ye başvurma zorunluluğundan muaftır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Eğitim kurumu

Eğitim kurumu sizin adınıza başvuruda bulunmalıdır, bu nedenle prosedürün detayları için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Değilse, ev sahibi kurumunuzun uluslararası ofisi (veya bir araştırmacıysanız, İK departmanı) ile iletişime geçerek yardım isteyin.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvuru prosedürü, öğrencinin çalışma programına resmi olarak kabul edilmesinin ardından üniversite tarafından başlatılır.

Vize başvurusu için gerekli belgeler, üniversite tarafından aday öğrencilere gönderilen yazıda listelenmiştir. Genellikle, aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır:

 • geçerli bir pasaportun ilk sayfasının (kimlik sayfası) bir kopyası;
 • kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinizin kanıtı;
 • ek vesikalık boyutlu fotoğraflar (boyut: 35 mm x 45 mm, IND gerekliliklerine bakın.pdf);
 • öğrenim ücretlerinin ve vize başvuru ödemelerinin kanıtı;
 • en az 1 akademik yıl (10 ay) için düzenlenen konaklama kanıtı;
 • Çinli öğrenciler için bir NESO sertifikası gerekli olabilir.

Bir adayın mali açıdan kendine yeterli olduğunun geçerli kanıtı aşağıdaki şekilde gösterilebilir:

 • Ev sahibi Hollanda kurumundan staj ücretinizi veya stajyer maaşınızı belirten bir mektup.
 • Hollanda üniversitesinden öğrenci hibeniz, öğrenim ücreti muafiyetiniz veya bursunuzun ayrıntılarını içeren bir kabul mektubu.
 • Uluslararası bir bankada, Hollanda'da önerilen masraflarınızı karşılayacak yeterli parayı gösteren banka hesap özetiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Hollanda'ya öğrenci vizesi başvurunuzun işlem süresi genellikle bir aydır, ancak bazen 3 aya kadar uzayabilir.

Oturma izni, bir öğrencinin eğitim programı süresi artı 3 ay, en fazla 5 yıl için verilir. Öğrenci bir hazırlık kursu tamamlamak isterse, süresi vize süresine eklenecektir. Öğrenim süresi 5 yılı aşacaksa oturma izni bir yıl daha uzatılabilir.

VVR'nin geçerliliğine bağlı başka bir koşul daha vardır. Öğrencinin kurs süresi boyunca kredinin %50'sini alması koşuluyla geçerli kalır.

Yüksek öğrenim veya üniversite eğitimi (lisans, yüksek lisans veya doktora dereceleri) mezunları, mezun olduktan sonraki üç yıl içinde mezun izni için bir uyum yılı için başvurabilirler. Bu size iş aramanız için bir yıl verir ve bu süre zarfında herhangi bir kısıtlama olmaksızın veya bir işverenin sizin için çalışma izni almasına gerek kalmadan çalışabilirsiniz.

İşlem süresi

1 Month

iş fırsatları

Tüm uluslararası öğrencilerin eğitimleri boyunca çalışmalarına izin verilir.

AB üyesi olmayan ve AEA üyesi olmayan öğrenciler için çalışmak için çalışma izni gereklidir. Bu iznin sizin adınıza müstakbel işveren tarafından alınması gerekir. Bu çalışma izniyle bile, öğrenciler sadece sınırlı sayıda, yani haftada 10 saat çalışabilirler. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tam zamanlı çalışmalarına izin verilir.

AB, AEA (Hırvatistan hariç) ve İsviçre'den gelen öğrencilerin çalışma iznine ihtiyacı yoktur.

Haftalık saat

10

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.