Keystone logo
Birleşik Krallık

Ders çalışma MBA içinde Birleşik Krallık 2024

Birleşik Krallık yılında eğitim alın

Birleşik Krallık lisans düzeyinde iş okuyan öğrenciler, güçlü akademisyen zengin bir tarihe sahip birçoğu ülkenin 'ın pek çok üniversitede, biri çalışma olacak. İngiltere'de bir lisans düzeyinde iş derecesi Master of Business Administration derecesidir. İngiltere'de bir üniversite MBA derecesi iş profesyonelleri için yüksek kazanç potansiyeli yaratacaktır. Aynı zamanda kendi kariyer promosyonlar için hat ve daha prestij sizi koyarak, kariyer fırsatları artırabilirsiniz. Eğer kariyer geçmek için ayrıca kapıyı açabilir. İngiltere'de MBA programı için akademik yıl yarıyıl bölünür. güz dönemi Aralık aracılığıyla Eylül çalışır. Öğrenciler daha sonra Mayıs ile çalışan bahar yarıyılında Ocak geri başlatmak sonra, bir tatil molası alırsınız. Bazı okullar hem de yaz programları var olacaktır. Öğrenciler İngiltere'de MBA programı için 73.000 £ kadar 16.000 £ her yerde harcama planı yapabilirsiniz.fark, çalışma için seçilen üniversite bağlıdır. daha prestijli üniversite küresel pazarda daha fazla çalışma da iş dünyasında bir lisans ve iş deneyimi varsa Uluslararası öğrenciler İngiltere'de MBA programına başvurabilirler mal olacak. lisans derecesi iş olmak zorunda değil, ama bir MBA programı detaylı bir, titiz bir program olduğu için, öğrencinin 'ın akademik cesaret göstermek gerekmez. Mezun olduktan sonra, kariyer olanakları büyük olacak. Çoğu şirket bir İngiliz üniversite MBA tanıyacaktır. Zaten bir kariyer kurulmuş ise, yeni bir pozisyon ya da bir promosyon için uygun olabilir. Eğer değilseniz bir kalabalık pazarda bir iş arama gibi, kendinize avantaj verecektir. Sizin genel gelir potansiyeli de çok yüksek olacaktır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  628
 • kamu hizmetleri payı

  83
 • internet aboneliği

  35
 • Yerel taşıma

  79

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Birleşik Krallık hakkında

Birleşik Krallık, sadece kıta Avrupa kıyılarının açıklarında bir adada yer almaktadır. Bu, Avrupa ulus batı tarihinin etkili olmuştur. Bu birçok modern ülkeler gelişmiş olduğunu Birleşik Krallık halkı tarafından yerleşmiş kolonilerden olduğunu. Birleşik Krallık İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda içerir. Genellikle de "İngiltere " ya da "İngiltere, " denir ama resmi adı Birleşik Krallık mesafesindedir. Bugün İngiltere, küresel ekonomide ekonomik ve askeri lideri ve ekonomi, kültür ve modern dünyanın bilimsel anlayış çok katkıda bulunmuştur. Bugün, aynı zamanda küresel kültür sıralar ünlüler haline gelmiş ikonik kraliyet ailesi için bilinir.

Vize gereklilikleri

Tier 4 (Genel) Öğrenci Vizesi, sözde “Öğrenci Rotası” ile değiştirilmiştir. Öğrenci Rotası, Birleşik Krallık'ın yeni Öğrenci Vizesidir ve Brexit'ten önce Birleşik Krallık'ta okumak için vizeye ihtiyacı olmayan AEA vatandaşları için de geçerli olacaktır.

Öğrenci Rotası (18+ yaş)

Çocuk Öğrenci Rotası (4 - 17 yaş arası, 4. Kademe Çocuk Öğrenci Vizesinin yerini almıştır)

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Rotası

Fiyat ve para birimi

GBP 348

Mevcut İngiltere öğrenci vizesi ücretleri:

 • Birleşik Krallık dışından başvuruyorsanız 348 £.
 • Birleşik Krallık içinden bir Öğrenci Vizesini uzatmak veya geçiş yapmak için başvurursanız 475 £.

Vize için kimler başvurabilir?

Ülkeye eğitim için giren herkes, 1 Ocak 2021'den sonra giriyorsa Öğrenci Vizesine başvurmalıdır. Buna, daha önce eğitimleri için Birleşik Krallık'a girmek için vizeye ihtiyacı olmayan AB/AEA vatandaşları dahildir. Birleşik Krallık'ta eğitim almak için gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı ölçen Puana Dayalı Sistemde 70 puana ulaşmanız gerekecektir. Bu içerir:

 • Onaylanmış bir kuruma kabul edildiniz mi?
 • Birleşik Krallık'taki konaklamanızı finanse edecek mali kaynaklarınız var mı?
 • İngilizce bilginiz yeterli mi?
 • Kursunuz kurs gereksinimlerini karşılıyor mu?

Bir İngiliz eğitim kurumundan 2021 Yazına kadar ve sonrasında mezun olanlar, lisansüstü vizeye başvurarak Birleşik Krallık'ta 2 yıla kadar çalışmalarına/iş aramalarına olanak tanıyacak.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İngiltere vize başvuru merkezi / Online

Kendi ülkenizdeki İngiltere vize başvuru merkezinde İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Dünya çapındaki Birleşik Krallık vize başvuru merkezlerinin bir listesini burada bulabilirsiniz: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Birleşik Krallık öğrenci vizesine Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Vizeleri ve Göçmenlik Dairesi web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak da başvurabilirsiniz. Buradan başlayabilirsiniz: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationality?p=student_out_uk

İnternet sitesi:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Başvuru nasıl yapılır?

Birleşik Krallık öğrenci vizesi almak için öncelikle bir kursa kabul edilmeniz gerekir. Çoğu kurs için, İngilizce'yi gereken düzeyde anladığınızı da kanıtlamanız gerekecektir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru süreci, başvurduğunuz İngiltere öğrenci vizesinin türüne göre biraz farklılık gösterir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz için aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir:

 • pasaport veya seyahat kimliği
 • Kurs ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizin kanıtı
 • 18 yaşından küçükseniz ebeveyn veya veli onayının kanıtı
 • kursunuza kabul edildiğinin kanıtı
 • sağlık ek ücretinin ödendiğine dair kanıt

Menşe ülkenize bağlı olarak, bir tüberküloz testi yaptırmanız da gerekebilir.

Birleşik Krallık'a vardığınızda, Birleşik Krallık öğrenci vizenizi polise kaydettirmeniz gerekebilir. Birleşik Krallık öğrenci vizesi etiketinizde veya Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı'ndan mektupta kayıt yaptırmanız gerekip gerekmediği hakkında bilgi almalısınız. Birleşik Krallık'ta 6 aydan daha uzun süre kalıyorsanız, Biyometrik oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kurslarınızın başlamasından 6 ay öncesine kadar Öğrenci Vizesine başvurabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi işlem süreleri, nereden başvurduğunuza göre değişir, ancak genellikle Birleşik Krallık dışından başvuruyorsanız 3 hafta içinde ve Birleşik Krallık içinde başvuruyorsanız 8 hafta içinde bir karar alırsınız.

Genel öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun süresine bağlıdır ve çalışmak veya daha fazla eğitim almak için Birleşik Krallık'ta kalmak istiyorsanız vizenizi uzatmak için başvurabilirsiniz. Çocuk öğrenci vizesi, kurs süresi boyunca, maksimum 6 yıla kadar geçerlidir ve uzatılabilir. Kısa dönem öğrenci vizesinin süresi kursunuzun süresini aşamaz ve uzatılamaz.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

Uluslararası öğrencilerin belirli koşullar altında İngiltere'de eğitim alarak çalışmalarına izin verilir. Yapabileceğiniz işin türü, ne okuduğunuza ve okul döneminde mi yoksa teneffüslerde mi çalışacağınıza bağlı olacaktır.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Öğrenci vizesi reddinin başlıca nedenleri şunlardır:

 1. Eksik veya yanlış belgeler;
 2. Mali gereksinimlerin karşılanamaması;
 3. Yanlış belge formatı.