Keystone logo
İspanya

Ders çalışma MBA içinde İspanya 2024

İspanya yılında eğitim alın

İspanyol lisansüstü düzeyde iş derece yakınlarda bir süre için iş dünyasında çalışan ve kariyer ilerleme fırsatları arıyoruz iş eğitimi veya mezun olanlar için tasarlanmıştır. akademik yıl iki yarıyıldan bölünür. Şubat ile Ekim ilk çalışır ve Haziran ile Şubat ikinci çalışır. Her üniversitenin kendine özgü zamanlama değişebilir, ancak çoğu bu temel programa sadık. İspanya, uluslararası öğrencilerin İspanyol öğrenciler aynı düşük öğrenim ücretlerini almak için izin veren bir devlet üniversitesi sistemini kullanır. Lisansüstü düzeyde eğitim için, maliyet programının kredi sayısına bağlıdır. Maliyet kredi sayısına bağlı olarak 960 ila 1.800 Euro olduğunu ve bu hükümet tarafından ayarlanır. MBA çalışmaları için bu ülkeyi tercih bir yararı İspanya, okurken öğrenciler ücretsiz sağlık hizmeti.İspanya'da MBA programının uzunluğu öğrencisi 'ın programına bağlı olarak değişecektir. Işe ya da iki ya da daha fazla yıl sürebilir İspanya kültüründen yararlanma kendi çalışmaları dışında uzayda gereken bir yıl içinde programı tamamlamak tam zamanlı eğitim sağlayamayan öğrenciler, ama diğerleri kendi MBA derecesini tamamlamak için. Derecesi tamamlandıktan sonra olursa olsun, bir İspanyol MBA derecesi İspanyolca konuşan dünyanın ve Avrupa'nın birçok yerinde iş çalışmak isteyenler için mükemmel bir varlıktır. Bu derece üst düzey yönetim ve liderlik pozisyonlarına kapıyı açar. Ayrıca kendi işlerini geliştirmek gibi bir kenar arıyoruz girişimciler için değerli bir derecesidir. Mezun olduktan sonra, öğrenciler sık ​​sık promosyonlar ve maaş artışları ve şu anda nedeniyle ek eğitim daha iyi iş olanakları bulacaksınız çalışmıyor olanlar için kabul edilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  416
 • kamu hizmetleri payı

  42
 • internet aboneliği

  33
 • Yerel taşıma

  34

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  3

İspanya hakkında

İber Yarımadası Akdeniz oturur İspanya, Avrupa 'ın en popüler turistik yerlerinden biridir. İspanya'nın zengin tarihi ve canlı kültür efsaneler şeyler. Oysa turist boğa dövüşleri izliyor ve sahilde uzanmanız vakit geçirmek için sadece bir yer değil. İspanya yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi de lider ve Avrupa'nın çok gıpta bir kültür ve kozmopolit yaşam tarzı sunuyor. Ülke 'ın eğitim sistemi de iyi almış ve iş eğitim hazırlanıyor insanlar İspanya'nın büyük şehirlerde uluslararası öğrenciler için birçok fırsat bulacaksınız.

Vize gereklilikleri

Bir öğrenci değişimine katılmak, araştırma veya eğitim yapmak veya İspanya'da üç aydan fazla ücretsiz stajyer veya gönüllü olarak çalışmak isteyen AB/AEA veya İsviçre dışındaki öğrenciler için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (D Tipi)

Fiyat ve para birimi

EUR 160

İspanya'ya öğrenci vizesi fiyatları yaklaşık 160 EUR'dur. Vize başvuru ücreti her an değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA veya İsviçre vatandaşları, İspanya'da kalış sürelerine bakılmaksızın öğrenci vizesine ihtiyaç duymazlar. AB/AEA/İsviçreli öğrencilerin İspanya'da yaşamak için vizeye ihtiyaçları yoktur, ancak yerel makamlara kayıt yaptırmaları ve oturma belgesi almaları gerekir.

Diğer tüm ülkelerin vatandaşları, İspanya'da 90 günden fazla kalmayı ve eğitim almayı planlıyorlarsa öğrenci vizesine ihtiyaç duyarlar. Bu vize, İspanya'da tanınmış bir eğitim kurumu tarafından kabul edilmek üzere kabul edilmiş olan öğrencilere verilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İspanyol konsolosluğu veya elçiliği

Kendi ülkenizdeki İspanyol konsolosluğuna veya büyükelçiliğine çalışma vizesi için başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Başvuru nasıl yapılır?

Eğitim vizesine başvurmadan önce, İspanya'da resmi olarak tanınan bir kurumda bir kurs veya program bulmanız gerekir. Ardından, kuruluştan kursa veya programa kabul edildiğinizi belirten bir sertifika veya kabul mektubu şeklinde resmi bir onay almanız gerekecektir. Bunu aldıktan sonra, kendi ülkenizdeki İspanya büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçebilir ve öğrenci vizesi için başvurabilirsiniz.

Tam olarak gerekenler konsolosluktan konsolosluğa değişebilir ancak genel olarak pasaportunuzu ve aşağıdakileri göstermeniz gerekir:

 • haftalık çalışma saatleri (en az 20 saat) dahil olmak üzere İspanya'da yapacağınız çalışma, eğitim veya araştırmanın ayrıntıları;
 • sağlık sigortanız olduğuna dair kanıt;
 • karantinaya alınmanızı gerektirecek herhangi bir hastalığınızın bulunmadığına dair sağlık raporu;
 • İspanya'da kaldığınız süre boyunca sizi destekleyecek paraya sahip olduğunuzun kanıtı (örn. burs detayları, yeterli parayı gösteren bir İspanyol bankası veya tüm mali sorumluluğu üstlenen ebeveynlerden/velilerden gelen mektup);
 • nerede yaşayacağınız hakkında bilgi;
 • kendi ülkenizdeki ilgili makamlar tarafından son beş yıl içinde düzenlenmiş bir sabıka kaydı belgesi.

İspanya'da öğrenim görmek için altı aydan fazla kalıyorsanız, İspanya'ya girdikten sonraki 30 gün içinde öğrenci oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Bunun için yerel Yabancılar Bürosuna (Oficina de Extranjeros) veya bir polis karakoluna başvurursunuz. Kart bir yıl süreyle geçerlidir ve öğreniminize devam ettiğiniz sürece her yıl beş yıl süreyle yenileyebilirsiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzun işleme alınması için zaman tanımak üzere İspanya'ya seyahat etmeyi planladığınız tarihten iki ila üç ay önce vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Genel olarak, İspanya'da bir öğrenci vizesi, öğrenim süresinin tamamı boyunca verilir. Eğitiminizi daha da uzatmak veya İspanya'da yeni bir eğitim kursu almak için öğrenci vizenizi yenileyebilirsiniz. Öğrenci vizesi başvurunuzu, seyahat tarihinizden dört aydan daha önce veya 7 haftadan daha az bir süre önce göndermeye çalışmayın, aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecektir.

İspanya'daki eğitiminiz altı aydan uzunsa, bir yıl süreli öğrenci ikamet iznine başvurmanız gerekir. Öğrenci ikamet izninin her yıl yenilenmesi gerekmektedir.

İşlem süresi

iş fırsatları

İspanya oturma izni, İspanya'dayken kazandığınız parayı geçiminizi sağlamak için kullanmadığınız sürece, size yarı zamanlı veya geçici bir pozisyonda çalışma hakkı verir. Eğitiminize engel olmadığı sürece, okurken haftada 20 saate kadar çalışmanıza izin verilir. Sizi çalıştıran şirketin Yabancılar Dairesi'nden sizin için çalışma izni alması gerekecektir. İş sözleşmeniz öğrenim vizesinin süresini aşamaz.

Oturma izninizin verildiği kursunuzun bir parçası olarak staj yapacaksanız, çalışma iznine ihtiyacınız yoktur.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

İspanya'ya öğrenci vizesinin reddedilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Geçmiş veya mevcut suç eylemleri
 • Planlanan kalışın amacı ve koşulları için yetersiz açıklama
 • yetersiz geçim kaynakları
 • Geçersiz seyahat sigortası
 • Konaklama belgesi ibraz etmemek
 • Olumsuz Schengen vize durumu - Önceden Schengen Vizesi sınırlamalarına uyulmaması (örn. Schengen Bölgesinde fazla kalma, sunulan seyahat programını takip etmeme – çoğunlukla Schengen Bölgesindeki ana varış ülkesinde kalmayı atlayarak vb.).