Keystone logo
İsviçre

Ders çalışma MBA içinde İsviçre 2024

İsviçre yılında eğitim alın

İsviçre'de iş çalışmalarda kayıt yapmak isteyen öğrenciler, ülkenin 'ın MBA programları aracılığıyla yapabilirsiniz. Seçenekler geniş bir yelpazede yönetimi programları, pazarlama, insan kaynakları, bankacılık, ve çok daha fazlası dahil olmak üzere, mevcut. İsviçre'de okuyan çoğu öğrenci bir lisans olarak kayıt başlar. Çoğu sürecinde ilk adım olarak bir lisans 'ın seviye derecesi elde edecektir. Oradan, birçok kişi çıraklık programları çalışan, işgücü girin. Ancak, artan talep ve ileri eğitim peşinde ilgi var. MBA programları değerli hale nerede olduğunu. Bir Uluslararası Öğrenci olarak İsviçre'de İş Araştırmaları gelen Bekler Ne? Uluslararası öğrenciler genellikle İsviçre'de üniversitelerde karşıladı. Okulların çoğu burada çok özel bir odaklanma ile meslek liselerinin iş çalışmaları, istisna sunuyoruz unutmayın.MBA programına kayıt yaptıran öğrenciler, eğitimlerini elde tam veya yarı zamanlı giderseniz bağlı olarak iki ila dört yıl arasında geçirecek. Bu programlar için maliyet değişebilir eğilimindedir, ama aynı zamanda Avrupa genelinde aynı kalibrede çoğu diğer üniversitelerden daha pahalı. Bu programlara kayıt için öğrencilerin bu tür ilk Uygulamalı Bilimler Bern Üniversitesi, Avrupa Üniversitesi ve Basel Üniversitesi gibi seçenekler dahil olmak üzere mevcut birçok program ve üniversiteler, birine başvurmanız gerekir. Bireysel okula onay verildikten sonra, o bir vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Uluslararası Öğrenciler Bekler Ne Mezun sonra? İsviçre'de iş çalışmaları programlarından mezun, iyi öğrenciler ülkede işle ilgili iş bulma güvenebilirsiniz . Bu finans sektöründe devlet pozisyonları yanı sıra, geleneksel iş ortamlarında çalışan içerebilir.Bu işler için Rekabet biraz zor öğrencilerin istedikleri alanda iş bulmak için yapım olsa da, önemli olabilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1030
 • kamu hizmetleri payı

  81
 • internet aboneliği

  52
 • Yerel taşıma

  84

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  16
 • sinema bileti

  21
 • Bir bardak yerel bira

  7

İsviçre hakkında

İsviçre uluslararası öğrenciler için fırsatlar bol çeşitli bir ülkedir. Avrupa'nın batı ve orta bölgesinde yer alan bir ülke, İtalya, Fransa, Avusturya, Almanya ve yakındır. 8 milyon kişilik bir nüfusa sahip, bu ülkenin eşsiz kültürü ve serbest yaşam tarzı yaşam da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı önemlidir. Aynı zamanda yaşamak için dünyanın en pahalı ülkelerinden biri haline dünyadaki yetişkin başına nominal olarak en yüksek zenginliğe sahiptir ve aynı zamanda en zengin yerlerinden biri. Ülkenin bir parçası olmak isteyen öğrenciler için 'ın inanılmaz iş ve ekonomik büyüme, MBA programına kayıt yaptıran ideal bir ilk adım olabilir.

Vize gereklilikleri

 1. C vizesi – üç aya kadar süren kısa kurslar (yaz okulları, dil okulları) için.
 2. D vizesi – üç aydan uzun süren kurslar için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C vizesi; D vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 0

Öğrenci vizesi için başvuru ücretsizdir; ancak, bazı istisnalar olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

İsviçre, AB üyesi olmamasına rağmen, AB vatandaşlarının ülkede üniversiteye gitmesine izin vermektedir. AB/AEA uyruğuna sahip olmayan öğrenciler, ülkeye girmeden önce vize başvurusunda bulunmak için kendi ülkelerindeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Üç aya kadar olan kurslar için - yaz kursları, dil okulları - kısa süreli bir Schengen C vizesine ihtiyacınız olabilir; üç aydan uzun kurslar için uzun süreli bir ulusal D vizesine ihtiyacınız olabilir.

Üç aylık turist vizesi ile İsviçre'ye gelip bunu İsviçre'ye geldikten sonra öğrenci oturma iznine dönüştüremezsiniz. Bu nedenle, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya, Malezya veya Singapur vatandaşları gibi giriş vizesinden muaf olsanız bile, daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, gelmeden önce oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir. 90 gün.

AB/EFTA vatandaşları da dahil olmak üzere tüm uluslararası öğrencilerin, İsviçre'ye varışlarından sonraki 14 gün içinde bir İkamet Kayıt Bürosunda oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İsviçre elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Bir İsviçre üniversitesinden veya özel okulundan kabul onayını aldığınızda, İsviçre'ye giriş formaliteleri hakkında bilgi için ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Çalışmalarınız sırasında kendinizi desteklemek için yeterli mali kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir.

Bir başvuru formu doldurmanız ve destekleyici belgeleri Fransızca, Almanca veya İngilizce olarak göndermeniz gerekecek, bu nedenle belgelerinizi çevirmeniz gerekebilir.

Kısa süreli Schengen C vizeleri için belgeler şunları içerir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzun kanıtı;
 • sağlık/kaza sigortası;
 • ödenen ücretler dahil olmak üzere rezerve edilen kursların teyidi;

18 yaşından küçükseniz, doğum belgesi ve İsviçre'ye yalnız geliyorsanız seyahat izni veya eşlik edeceklerse ebeveynlerin vizelerinin kopyaları.

Uzun süreli bir D vizesi için belgeler şunları içerecektir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • banka hesap özetlerinin kopyaları veya bir banka mektubu gibi, İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olduğunuzun kanıtı;
 • kazaları kapsayan sağlık sigortası kanıtı;
 • Eğitim için neden İsviçre'ye gelmek istediğinizi ve bunun kariyerinize nasıl fayda sağlayacağını özetleyen motivasyon mektubu;
 • tanınmış bir İsviçre eğitim kurumuna kayıt onayı;
 • ödenen kurs ücretlerinin teyidi;
 • özgeçmişiniz;
 • önceki eğitim sertifikalarının ve diplomalarının kopyaları;
 • kursun sonunda İsviçre'den ayrılacağınızı onaylayan imzalı bir mektup.

Dersleri takip edebileceğinizden emin olmak için bir dil sınavına girmeniz de istenebilir.

Lisansüstü eğitim almak istiyorsanız, lisansüstü bir kursa kabul edildiğinize, uygun niteliklere, yeterli mali kaynağa ve yaşayacak bir yere sahip olduğunuza dair kanıt sunmanız gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

İsviçre eğitim kurumundan kabul mektubunu alır almaz, bölgenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğundan randevu almalısınız. Vize görüşmesi için randevunuzu eğitiminizin başlamasından 6 ay önce, ancak ayrılışınızdan en geç on hafta önce almalısınız.

Kısa süreli vize başvurularının işlem süreleri 10-15 gündür; ve uzun süreli vizeler için sekiz ila on hafta.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır. Oturma izni bir yıl için verilir ve yenilenebilir.

İşlem süresi

10 Weeks

iş fırsatları

Haftada 15 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz, ancak bunu ancak İsviçre'de altı ay yaşadıktan sonra yapabilirsiniz.

Halihazırda yabancı bir üniversiteden yüksek lisans dereceniz varsa ve İsviçre'de İsviçre'deki üniversiteniz veya enstitünüz için çalışıyorsanız, altı ay beklemeniz gerekmez, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. İşvereninizin sizin için bir çalışma izni alması gerekecektir. Tam zamanlı öğrenci statünüzü korumanız ve çalışmalarınızda ilerleme kaydetmeye devam ettiğinizi göstermeniz gerekecektir.

Mezun olduktan sonra, yabancı öğrenciler iş aramak için altı ay boyunca İsviçre'de kalabilirler.

Haftalık saat

15

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.