Keystone logo
İtalya

Ders çalışma MBA içinde İtalya 2024

İtalya yılında eğitim alın

Avrupa Birliği'nin bir üyesi olarak İtalya'da İş derecesi Kazanç, İtalya AB okulların standartları takip ve Bologna Süreci çerçevesinde içeren bir yüksek öğretim sistemi vardır. Öncelikle devlet-run ve kamu üniversitelerinin oluşan, İtalya 'ın yüksek öğretim sistemi de akademik eğitim yerine bir meslek isteyen öğrenciler için ortaöğretim sonrası okullar sunmaktadır. İtalya'da Master 'ın diplomasını aldıktan sonra, öğrenciler Grandes Ecoles kayıt olabilirler veya ödül gibi Diploma di Perfezionamento (doktora) veya Doktor Philosophiae (Ph gibi uluslararası ve ulusal başlıkları tanınan "Üstün Enstitüsü ". D). Doktora sonrası araştırma iş derece sahipleri istihdam olanakları tipik bir araştırmacı veya öğretim üyesi olarak bir üniversite için çalışan içerir.Iş ve finans odaklı Lisans programları genellikle öğrencilerin iş kavramlarını ve önceki derslerde öğrenilen ilkeleri araştırma içerir kapsamlı bir görev kursundan ve üniversiteler arasında Programlar ve Öğrenim Ücretleri ücretleri vaka çalışması araştırma projesi. Uzunluk içine değişir entegre ile sonuçlanacak. Bir öğrencinin 'ın mali durumuna bağlı olarak, öğrenim ücretleri feragat edilebilir veya burs verilebilir. İşletme A Lisans tamamlamak için yaklaşık üç veya dört yıl sürebilir. derecesi verilir önce İş İdaresi (MBA) daha arzu Master ek yıl ya da kurs iki gerektirir. İtalya'da İş programı Neden Çalışması? AB üyesi olarak, İtalya kazanç iş binbaşı için birçok canlı istihdam olanakları sunar Uluslararası İşletme, İşletme ve Avrupa ekonomisi derece.Buna ek olarak, gelişen turizm sektörü kendi şirketi başlatmak isteyen iş binbaşı için kazançlı girişimci olanaklar sunmaktadır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  408
 • kamu hizmetleri payı

  66
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  35

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  9
 • Bir bardak yerel bira

  5

İtalya hakkında

İtalya Cumhuriyeti, İtalya Avrupa'nın en güney kesiminde yatıyor ve Avusturya, İsviçre, Slovenya ve Fransa sınırları resmi olarak da bilinir. Sardunya ve Sicilya İtalyan Cumhuriyeti'nin bir parçası olarak kabul iki Akdeniz Adaları vardır. İtalya, iki egemen devlet ev - Vatikan ve San Marino, siyasi olarak bilinen "enklavlar " İtalya'nın ülke içinde. Dünya 'ın ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerinden biri olan İtalya da diğer Avrupa ülkeleri arasında önemli bir turistik cazibe ve sanayi bu tip mümkün refah içinde yaşamaktadır. Roma büyüleyici şehrin yanı sıra, İtalya da Roma, Pisa Kulesi eğilerek ve San Callisto Katakompları'na Pompeii, Coliseum kalıntıları gibi tarihsel olarak önemli sitelere erişim sağlayarak her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çekiyor.

Vize gereklilikleri

 1. Vize tipi C: Kısa süreli vize veya bir veya daha fazla giriş için geçerli ve 90 günü aşmayan bir süre için seyahat vizesi.
 2. Vize tipi D: 90 günden fazla geçerli uzun süreli vize.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize

Fiyat ve para birimi

USD 70

İtalya'ya öğrenci vizesi ücreti genellikle 50-70 USD civarındadır. Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA öğrencileri, geçerli bir pasaport veya kimlik kartı ile İtalya'ya girebilir ve İtalya'da diledikleri sürece vizesiz bir derece tamamlama hakkına sahiptir. Ancak bu öğrencilerin oturma izni alabilmeleri için gelişlerinden itibaren 8 gün içinde Questura'ya (polis karakoluna) kayıt olmaları gerekmektedir.

AB üyesi olmayan öğrencilerin İtalya'ya girmeden önce öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. 90 günden fazla eğitim için, İtalya'ya gelişinizden sonraki ilk 8 gün içinde yerel postaneye oturma kartı (permesso di soggiorno) için başvurmanız gerekecektir. Bu, vizenizle birlikte eğitiminiz süresince İtalya'da kalmanıza izin verecektir. İkamet kartıyla ilişkili bir ücret vardır.

Bazı AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, İtalya'da 90 güne kadar kalmak ve okumak için vizeye ihtiyaç duymazlar.

Bu ülkelere genel bir bakışı burada bulabilirsiniz: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İtalyan elçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için ülkenizdeki İtalyan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna başvurmanız gerekir. Ayrıca elçilik veya konsoloslukta bir görüşme yapmanız gerekecektir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

İstediğiniz eğitim kursu için kabul mektubunu veya kabul mektubunu aldıktan sonra, İtalyan öğrenci vizesi almaya uygunluğunuzu kontrol edebilir ve ardından vize başvuru prosedürüne devam edebilirsiniz. Aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekecek:

 • Giriş vizesi başvuru formu; şu adreste bulabilirsin:
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Yakın tarihli vesikalık fotoğraf;
 • Vizeden sonra en az üç ay geçerli seyahat belgesi;
 • Bir üniversite kursuna kayıt veya ön kayıt;
 • İtalya'da kalacak yerinizin olduğuna dair kanıt;
 • Mali desteğinizin olduğuna dair kanıt (akademik yıl için ayda en az 448,07 €, yılda toplam 5824,91 €);
 • Tıbbi tedavi ve hastaneye yatış için yeterli sigorta kapsamı;
 • Ülkesine geri gönderilmek için gerekli olan finansal araçların mevcudiyetinin kanıtı;
 • Programın diline göre yeterli İtalyanca veya İngilizce bilgisinin kanıtı;
 • Öğrenci reşit değilse, veli makamlarının her biri tarafından veya yokluğunda yasal vasi tarafından imzalanmış sınır dışı edilme muvafakatına sahip olmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

İtalya'ya planladığınız varış tarihinden en az üç ay önce bir İtalyan öğrenci vizesine başvurmalısınız. Vize başvurunuzun işleme alınması 1-3 hafta sürebilir. Vize görüşmenizi yaklaşık dört ila altı hafta önceden planlamalısınız.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

AB'den iseniz, çalışma iznine ihtiyaç duymadan İtalya'da çalışmanıza izin verilir. Yarıyıl içinde çalışma süresi haftada 20 saati geçmemelidir. Yarıyıllar arasındaki tatillerde sadece tam gün çalışabilirsiniz.

AB dışından gelen uluslararası öğrencilerin İtalya'daki yerel bir göçmenlik bürosunda çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Öncelikle, imzalanmış bir iş sözleşmesine sahip olmanız ve bir kopyasını göçmenlik bürosunda göstermeniz gerekir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.