Keystone logo
Kıbrıs Cumhuriyeti

Ders çalışma MBA içinde Kıbrıs Cumhuriyeti 2024

Kıbrıs Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Kıbrıs göre Kıbrıs'ta İş Derecesi Kazanç 'Yükseköğretim sitesinde, ülkenin ' ın yüksek öğretim sisteminin ağır Bologna Süreci tarafından tanımlanan, Avrupa Yükseköğretim Alanı etkilenir. Özel ve kamu üniversitelerinin oluşan Kıbrıs 'yükseköğretim programları da kamu kurumları için müfredat özelliklerini ve ders ücretleri kurar Yükseköğretim Bakanlığı ve Yükseköğretim Eğitim, tarafından düzenlenir. Öğrenciler iş ve finans sektörünün çeşitli alanlarında uzmanlaşmış Lisans 'ın, Usta ' ın ve Doktora iş derece kazanmak olabilir. Sunulan derece örnekleri popüler Usta 'nın İşletme, İnsan Kaynakları Yönetimi, Turizm Yönetimi, Finansal Yönetim / Yatırım ve Pazarlama Stratejisi bulunur. Kamu üniversitelerinde öğrenim Yıllık maliyeti bir okuldan diğerine değişebilir Öğrenim Ücretleri.Burslar çoğu kamu kurumları yanı sıra eğitmen yardımcıları, laboratuvar denetçiler ve öğretmenler olarak çalışmaya seçilmesi öğrenciler için lisansüstü sübvansiyonlar mevcuttur. Özel üniversite ücretleri özel okul dikkate alınarak öğrencilerin yıllık lisans programı giderleri için ilgilendiğiniz özellikle okul ile kontrol etmelisiniz böylece kamu üniversite eğitimi önemli ölçüde daha yüksek olabilir. Neden Kıbrıs'ta İş Derecesi tıklayın? İş lisans öğrencileri kaliteli eğitim garantilidir uluslararası kabul görmüş bir iş derecesini elde prestij yanı sıra Kıbrıs. Kıbrıs da burs durumu yanı sıra herkes okuyor ya da Kıbrıs'ta çalışmak için ücretsiz sağlık sigortası tarafından minimize ekonomik yaşam giderleri ve eğitim masraflarını sunuyor.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  567
 • kamu hizmetleri payı

  60
 • internet aboneliği

  34
 • Yerel taşıma

  40

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  3

Kıbrıs Cumhuriyeti hakkında

Kıbrıs Doğu Akdeniz ile çevrilidir ve kuzey güney Türkiye, Yunanistan Türkiye'nin doğu ve batı Mısır'ın alan bir ada ülkesidir. Kıbrıs'ta okuyan öğrencilerin iş Kıbrıs'ın kuzey kesimi resmen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denir keşfedeceksiniz. Çünkü bu bölünme, Kıbrıs azınlık dilleri olarak Kıbrıslı Maronit Arapça ve Ermenistan ile, Türk ve resmi diller olarak Yunan kurmuştur. Gelişen turizm endüstrisi tarafından desteklenen, Kıbrıs İnsani Gelişme Endeksi'nde ilk 20 arasında yer alan yüksek, kişi başına gelir ve giderek gelişmiş bir ekonomiye sahiptir. Kıbrıs Sonuç olarak, Euro Türk lirası halen kullanılan kuzey Kıbrıs'ta, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin para değil ama 2004 yılında AB'ye katılan ve 2008 yılında Euro.Nedeniyle son on yılda Kıbrıs 'gayrimenkul piyasasında büyük büyüme, özel iş derece kazanç öğrenciler genellikle Kıbrıs'ta iş piyasası alıcı ve esnek bulacaksınız Kıbrıs'ta mülk, yatırım geliştirme, satış ve satın alma etrafında odaklı.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 40

Öğrenci vizesi ücretleri değişiklik gösterir ve yaklaşık 40 EUR olabilir. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB vatandaşı olan adaylar Kıbrıs'a ziyaretçi olarak girebilirler. Eğitim kurumuna vardıklarında, eğitim kurumunun kabul ofisine bir dizi belge sunmaları gerekir - "Başvuru nasıl yapılır?" bölümüne bakın.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerin Kıbrıs'a girmeden önce öğrenci vizesine ihtiyaçları vardır. Öğrenci vizeleri yalnızca tam zamanlı uluslararası öğrencilere verilir. Tam zamanlı öğrenci, bir yarıyılda en az 12 kredi alan öğrencidir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Yüksek Komisyonu/Konsolosluğu

İkamet ettiğiniz ülkedeki Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği / Yüksek Komiserliği / Konsolosluğuna şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

AB üyesi olmayan öğrenciler:

Öğrenci vizeniz için başvururken aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekecektir:

 • Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu.
 • 15-30 Kıbrıs Lirası başvuru ücreti (iade edilmez).
 • Dört (4) vesikalık fotoğraf.
 • Öğrencinin akademik niteliklerinin tasdikli (doğru olduğu tasdikli) kopyaları.
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (mümkünse)
 • Pasaportlarının fotokopisi. Pasaport, öğrencinin geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl süreyle geçerli olmalıdır.

Kabul Ofisi, görüşme tarihleri ve gerekli belgeler hakkındaki detayları görüşme için zamanında adaylara iletecektir.

Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Yüksek Komisyonu/Konsolosluğu'ndaki vize görüşmesi sırasında, aday şunları sunmalıdır:

 • Orijinal akademik yeterlilikler ve bunların İngilizce veya İngilizce tercümeli onaylı kopyaları. \
 • Kıbrıs'a geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl geçerli pasaportları
 • Menşei veya ikamet edilen ülkenin polisi tarafından yakın zamanda verilmiş bir iyi hal belgesi.
 • Öğrenci sponsoru tarafından verilen yeni bir mali garanti

Öğrenciler, kayıt yaptırmak ve geçici oturma izni verilmesi için gerekli olan diğer işlemleri yapmak için gelişlerinden sonraki ilk iş günü eğitim kurumuna rapor vermelidir.
Uluslararası öğrenciler, Kıbrıs'a geldikleri günden itibaren yedi gün içinde Bölge Polisi Yabancılar Şubesine kayıt yaptırmalıdır.

AB öğrencileri: Eğitim kurumuna vardıklarında, eğitim kurumunun kabul ofisine aşağıdakileri sunmaları gerekir:

 • Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu.
 • 15-30 Kıbrıs Lirası başvuru ücreti (iade edilmez).
 • Dört (4) vesikalık fotoğraf.
 • Öğrencinin akademik niteliklerinin tasdikli (doğru olduğu tasdikli) kopyaları.
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (mümkünse)
 • Pasaportlarının fotokopisi. Pasaport, öğrencinin geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl süreyle geçerli olmalıdır.
 • Menşei veya ikamet edilen ülkenin polisi tarafından yakın zamanda verilmiş bir iyi hal belgesi.

Yukarıdakilere ek olarak, adayların kayıt ücretini, yarıyıl öğrenim ücretlerini ödemeleri ve derslere kayıt olmaları gerekir. Daha sonra, geçici oturma izni için Göç Dairesi'ne başvurmaları gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kıbrıs'a planladığınız varış tarihinden en az 2-3 ay önce öğrenci vizesine başvurmalısınız.

Öğrenci vizesinin süresi, eğitim programınızın uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Normalde, AB üyesi olmayan ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin Kıbrıs'ta eğitimleri boyunca çalışmalarına izin verilmez. Yaz tatilleri boyunca uygulamalı eğitime izin vermek için çalışma izinlerinin verilebileceği kurslar için Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti tarafından istisnalar oluşturulabilir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.

Lütfen dikkat: Öğrenci vizesi belirli bir eğitim kurumu için verilir. Yabancı uyruklu öğrencinin eğitim kurumunu değiştirmeye karar vermesi durumunda yeni bir oturma izni alması gerekir.