Keystone logo
Meksika

Ders çalışma MBA içinde Meksika 2024

Meksika yılında eğitim alın

Meksika bir ekonomik güç olarak büyümeye devam ettikçe, birçok üniversitelerin beraberlik da büyüyecek. Meksika iş okuyan faydalarından biri, düşük eğitim ve yüksek eğitim kalitesi olduğunu. Meksika'da MBA alarak başka bir faydası İspanyolca çalışma şans. İspanyolca dünyanın önde gelen dillerinden biri olarak büyüyen ve özellikle batı yarımkürede olduğunu. Akıcı İspanyolca konuşabilen öğrenciler çok bu eğilim devam ederken sonra aranacaktır. Meksika'da MBA programları Meksika 'ın ana şehirlerde bulunan üniversitelerin birinde gerçekleşecek. Bir profesyonel alanda zaten öğrenciler okurken bu alanı çalışmaya devam edebilirsiniz, böylece tam ve yarı zamanlı çalışma seçenekleri mevcuttur. Iş programının bir dizi pazarlama, uluslararası iş, finans ve proje yönetimi dahil, aynı zamanda Meksika'da lisansüstü düzeyde iş eğitimi takip olanlar için kullanılabilir, odaklanır.Meksikalı üniversiteler yarıyıl veya trimesterde içine okul yıl bölmek. Okul Temmuz sonunda başlar, ve hemen hemen her üniversite Noel'de üç hafta kapalı alır. yarıyıl veya trimesterde gerçek tarihleri ​​seçilen üniversite bağlı olarak değişir. Prestijli bir Meksikalı üniversiteden MBA ile Mezun olduktan sonra, öğrencilerin iş üst düzey pozisyonları almaya hazır olacaktır. Bu t o gelecek nesil yöneticileri ve denetçiler, ve hatta bir şirketin sahibi ya da CEO için yarışıyor pozisyonlarda kendilerini bulabilirler. İspanyolca bilmektedir olanlar için, Meksika'da iş eğitimi için fırsatlar oldukça mükemmel.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  316
 • kamu hizmetleri payı

  19
 • internet aboneliği

  27
 • Yerel taşıma

  19

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Meksika hakkında

Texas güneyde ABD sınırındaki, Meksika, Latin Amerika'daki ikinci en kalabalık ülkesi ve İspanyolca bilmektedir en kalabalık ülkesidir. Bu dünya 'nin en büyük ekonomisi birine sahiptir ve gümüş ve petrol güçlü bir üreticisidir. Yeni sanayileşen ülke ve yükselen bir güç olarak birçok kişi tarafından kabul, Meksika, modern dünya sunmak için çok şey var. Ekonomik gücü yanı sıra, Meksika, zengin tarihi için bilinir. Bu 32 UNESCO Dünya Mirası Alanları sahiptir ve dünyanın onuncu en çok ziyaret edilen ülkedir. Bugün, insanlar antik kalıntıları keşfetmek ve bu Latin Amerika ülkesinde güzel sahil şeridi üzerinde zaman harcamak Meksika'ya akın. Ülkenin baharatlı, lezzetli gıda uluslararası ziyaretçiler için başka bir beraberlik.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Geçici Yerleşik Öğrenci Vizesi (Residente Temporal Estudiante)

Fiyat ve para birimi

USD 30

Öğrenci vizesi vermenin maliyeti uyruğa bağlı olarak değişir. 17 ABD Doları ile 30 ABD Doları arasında herhangi bir yerde olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Schengen Bölgesi, Birleşik Krallık, ABD, Kanada veya Japonya vatandaşı veya daimi ikametgahı iseniz veya bu ülkelerden herhangi biri için geçerli bir vizeniz varsa, ziyaretinizin amacı şuysa Meksika'ya vize almanıza gerek yoktur. okuyorsanız ve kalış süreniz 180 günü geçmiyorsa.

Diğer ülkelerden gelen veya 180 günden daha uzun süre ziyaret edecek öğrencilerin Meksika'ya öğrenci vizesi için başvurmaları gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

konsolosluk

Öğrenci Geçici İkamet Vizesi için ikamet yerinize en yakın Konsolosluk Ofisine şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:https://directorio.sre.gob.mx/index.php/consulados-de-mexico-en-el-exterior

Başvuru nasıl yapılır?

Başvuru sahiplerinin önceden ayarlanmış bir görüşme randevusu ile şahsen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

 1. Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport.
 2. Meksika'daki okuldan/kurumdan alınan orijinal kabul mektubu.
 3. Öğrencinin tam burs dahil masraflarının karşılandığını gösteren ve eğer aile yanında kalacaksa aile reisinin kimliğini gösteren belgenin aslı. Burs veya giderlerin dahil edilmemesi durumunda son 3 aya ait hesap özetlerinin sunulması zorunludur.
 4. Reşit olmayanlar için - Öğrencinin doğum belgesi usulüne uygun olarak Apostilli.
 5. Uluslararası öğrencilerin uluslararası teminatlı sağlık/kaza sigortası kanıtı göstermeleri gerekmektedir.
 6. Sağlık durumunun iyi olduğunu gösteren ve adayın herhangi bir hastalıktan ari olduğunu gösteren tıbbi beyan da gereklidir.
 7. Vize işlem ücreti.
 8. Doldurulmuş başvuru formu.
 9. Bir adet renkli, pasaport boyutunda, yüzü açık fotoğraf.

Başvuru sahipleri Meksika topraklarına girdikten sonra, ilk 30 takvim günü içinde, ülkedeki yasal kalışlarını onaylayan ve Meksika'da kalmalarına izin veren ikamet kartı için Ulusal Göç Enstitüsüne başvurmaları gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Meksika öğrenci vizesi ortalama 2 günde çıkarılabilmekte ve başvuru sahibinin uyruğuna göre 3 haftaya kadar sürebilmektedir. Çok önceden başvurmalısınız.

Öğrenci vizesinin geçerlilik süresi bir yıldır.

İşlem süresi

2 Days

iş fırsatları

Öğrenciler, Meksika'da öğrenci vizesi alırken çalışamaz veya herhangi bir gelir getirici faaliyette bulunamazlar.

Öğrenci bir Meksikalı şirket/Kurum tarafından kazançlı faaliyetlerde bulunmaya davet edildiğinde, Meksikalı şirket/kurum Meksika'daki Ulusal Göç Enstitüsünden (www.inm.gob.mx) çalışma izni talep etmelidir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Göçmenlik makamları, başvuru sahibinin cezai kovuşturmaya tabi olması veya ciddi bir suçtan hüküm giymiş olması halinde ülkeye giriş talebini reddetmeye karar verebilir.