Keystone logo

Ders çalışma MBA içinde Meksika 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  265
 • kamu hizmetleri payı

  17
 • internet aboneliği

  26
 • Yerel taşıma

  17

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Meksika hakkında

Texas güneyde ABD sınırındaki, Meksika, Latin Amerika'daki ikinci en kalabalık ülkesi ve İspanyolca bilmektedir en kalabalık ülkesidir. Bu dünya 'nin en büyük ekonomisi birine sahiptir ve gümüş ve petrol güçlü bir üreticisidir. Yeni sanayileşen ülke ve yükselen bir güç olarak birçok kişi tarafından kabul, Meksika, modern dünya sunmak için çok şey var. Ekonomik gücü yanı sıra, Meksika, zengin tarihi için bilinir. Bu 32 UNESCO Dünya Mirası Alanları sahiptir ve dünyanın onuncu en çok ziyaret edilen ülkedir. Bugün, insanlar antik kalıntıları keşfetmek ve bu Latin Amerika ülkesinde güzel sahil şeridi üzerinde zaman harcamak Meksika'ya akın. Ülkenin baharatlı, lezzetli gıda uluslararası ziyaretçiler için başka bir beraberlik.

Meksika yılında eğitim alın

Meksika bir ekonomik güç olarak büyümeye devam ettikçe, birçok üniversitelerin beraberlik da büyüyecek. Meksika iş okuyan faydalarından biri, düşük eğitim ve yüksek eğitim kalitesi olduğunu. Meksika'da MBA alarak başka bir faydası İspanyolca çalışma şans. İspanyolca dünyanın önde gelen dillerinden biri olarak büyüyen ve özellikle batı yarımkürede olduğunu. Akıcı İspanyolca konuşabilen öğrenciler çok bu eğilim devam ederken sonra aranacaktır. Meksika'da MBA programları Meksika 'ın ana şehirlerde bulunan üniversitelerin birinde gerçekleşecek. Bir profesyonel alanda zaten öğrenciler okurken bu alanı çalışmaya devam edebilirsiniz, böylece tam ve yarı zamanlı çalışma seçenekleri mevcuttur. Iş programının bir dizi pazarlama, uluslararası iş, finans ve proje yönetimi dahil, aynı zamanda Meksika'da lisansüstü düzeyde iş eğitimi takip olanlar için kullanılabilir, odaklanır.Meksikalı üniversiteler yarıyıl veya trimesterde içine okul yıl bölmek. Okul Temmuz sonunda başlar, ve hemen hemen her üniversite Noel'de üç hafta kapalı alır. yarıyıl veya trimesterde gerçek tarihleri ​​seçilen üniversite bağlı olarak değişir. Prestijli bir Meksikalı üniversiteden MBA ile Mezun olduktan sonra, öğrencilerin iş üst düzey pozisyonları almaya hazır olacaktır. Bu t o gelecek nesil yöneticileri ve denetçiler, ve hatta bir şirketin sahibi ya da CEO için yarışıyor pozisyonlarda kendilerini bulabilirler. İspanyolca bilmektedir olanlar için, Meksika'da iş eğitimi için fırsatlar oldukça mükemmel.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Temporary Resident Student Visa (Residente Temporal Estudiante)

Fiyat ve para birimi

USD 30

The cost of issuing a student visa varies depending on the nationality. It can be anywhere between US$17 and $30.

Vize için kimler başvurabilir?

If you are a citizen or a permanent resident of the Schengen Area, UK, USA, Canada or Japan, or if you have a valid visa for any of those countries, you do not require a visa to Mexico if the purpose of your visit is studying, and if the duration of your stay does not exceed 180 days.

Students who are from other countries, or who will be visiting for a period longer than 180 days must apply for a student visa to Mexico.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Consular Office

You must apply in person for a Student Temporary Resident Visa at the Consular Office closest to your place of residence.

İnternet sitesi:https://directorio.sre.gob.mx/index.php/consulados-de-mexico-en-el-exterior

Başvuru nasıl yapılır?

Applicants are required to apply for a visa in person through a pre-arranged interview appointment.

 1. Valid passport with at least 6 months after the return.
 2. Original Letter of acceptance from the school/institution in Mexico.
 3. Original Letter or Certificate indicating the covering expenses of the student, including the full scholarship and in case they will stay with a host family do not forget to attach the ID of the leading member of the family. In case the scholarship or expenses are not included, it's mandatory to present the account statements for the last 3 months.
 4. In case of minors - Student’s birth certificate duly Apostilled.
 5. International students are required to show proof of medical/accidental insurance with international coverage.
 6. Medical statement showing good health and indicating that the candidate is free from any of the illnesses is also required.
 7. Visa processing fee.
 8. Completed application form.
 9. One Photograph in color, passport size with the face uncovered.

Once applicants have entered Mexican territory, they must, within the first 30 calendar days, apply to the National Migration Institute for the residence card that accredits their legal stay in the country and allows them to remain in Mexico.

Ne zaman başvurmalısınız?

A Mexican student visa can be issued in an average of 2 days and can take up to 3 weeks, depending on the nationality of the applicant. You should apply well in advance.

The validity of student visa is of one year.

İşlem süresi

2 Days

iş fırsatları

Students cannot work or engage in any remunerative activity while on a student visa in Mexico.

When the student has been invited by a Mexican company/Institution to perform lucrative activities, the Mexican company/institution must request a work permit at the National Migration Institute in Mexico (www.inm.gob.mx).

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Immigration authorities may decide to refuse the request to enter the country if the applicant is subject to criminal process or has been convicted of a serious crime.