Keystone logo
Polonya

Ders çalışma MBA içinde Polonya 2024

Polonya yılında eğitim alın

İş Araştırmaları Ne Tür Polonya'da mevcut mu? Polonya lisans veya lisans düzeyinde ve ana-lisans programları olanların dahil olmak üzere iş çalışmaları kursları, çeşitli sunuyor. En yaygın lisansüstü programlar çalışmanın MBA ve Executive MBA dersleri vardır. Burada eğitim sistemi, yüksek kaliteli olarak kabul edilir ve genellikle Avrupa genelinde ve Batı kültürlerinde kabul edilmektedir. Bu programlardan bazıları, tamamen İngilizce sadece Lehçe öğretilir. Bu, uluslararası öğrencilere dil bilmek zorunda kalmadan üniversitelerin birinde kayıt olanağı tanıyor. Uluslararası Öğrenciler için Polonya'da MBA Dereceleri seçenekleri nelerdir? Polonya işletme okulları kayıt için pek çok neden vardır. İlk olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kaliteli okulları vardır. Çoğu program burada yüksek lisans düzeyinde iki yıldır. Bazı programlar artık, ve hızlı bir yıllık programlar da mevcuttur, tempolu.Uluslararası öğrenciler iş çalışma uzmanlık geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz. Bu. Ne Kadar? Polonya'da İş Araştırmaları Katılabilirsiniz Maliyet mu uluslararası bir öğrenci olarak, elde etmek daha ödeyecek, iş teknolojisi, reklam ve pazarlama, uluslararası / küresel iş ve insan kaynakları odaklanmak gibi programları içerir sizin Polonya'da eğitim orada kamu ve özel okullarda dahil olmak üzere, bir vatandaş olsaydı daha. Ancak, Polonya eğitim diğer Avrupa ülkeleri, ABD ve Kanada daha uygun olma eğilimindedir. Okul ve çalışma etkisi uzunluğu Mezuniyet? Bir yüksek lisans programından mezun olduktan sonra, bireyler ülke içinde işletmelerin herhangi pozisyonları almak için daha sonra mümkün sonra Seçenekler Nelerdir en yaygın bu masraflar.. Bu bireylerin yönetimi düzey pozisyonlar elde yardımcı olabilir.Ekonomisi geliştirmeye devam ülke genelinde fırsatlar vardır. İyi çalışılmış öğrencilerin her zaman stratejik müzakere ve küresel ekonomi alanlarında ihtiyaç vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  363
 • kamu hizmetleri payı

  79
 • internet aboneliği

  13
 • Yerel taşıma

  27

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  3

Polonya hakkında

Polonya Cumhuriyeti Çek Cumhuriyeti ve Almanya yakınındaki Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. ülke 38,5 milyon kişiye ev ve Avrupa Birliği üyesidir. Bir komünist ülke kez, alan uzun bir geçmişi ve eşsiz bir kültüre sahiptir. Onun iyileştirilmesi ekonomi ve modern yaşam tarzı Hıristiyanlık dayalı mirası, Polonya uluslararası çalışmalar da dahil olmak üzere herhangi bir öğrenci, sunmak için büyük bir anlaşma vardır. Burada bir iş çalışmaları diploması isteyenler için, birkaç ipucu ile bunu yapmak çoğu zaman mümkün değildir.

Vize gereklilikleri

 • C tipi vize – kısa süreli bir Schengen vizesi.
 • D tipi vize – bir yıla kadar verilen uzun vadeli bir ulusal vize.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize

Fiyat ve para birimi

USD 160

Polonya'ya öğrenci vizesi için başvuru ücreti yaklaşık 160 $'dır. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrencilerin Polonya'da okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur. Ancak, Polonya'ya vardığınızda, yerel Voivod ofisine geçici bir çalışma vizesi için başvurmanız gerekir.

Avrupa Birliği dışından gelen öğrencilerin genellikle Polonya'ya girmeden önce öğrenci vizesine başvurmaları gerekir. Bununla birlikte, bu gereklilikten muaf olan bazı ülkeler vardır. Ülkenizin listede olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz: http://www.msz.gov.pl

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Polonya büyükelçiliği veya konsolosluğu

Mevcut ikamet ettiğiniz ülkedeki Polonya büyükelçiliğine veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Seçtiğiniz üniversiteye kabul edildikten sonra size öğrenci vizenizi almak için kullanacağınız uygun belgeleri göndereceklerdir. Size en yakın Polonya büyükelçiliği veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmalısınız. Bunlar, genellikle sağlamanız istenebilecek belgelerdir:

 • Öğrenciler için imzalanmış ve eksiksiz doldurulmuş Polonya Vize Başvurusu.
 • Polonya'dan ayrılmayı planladıktan sonra en az üç ay geçerli olması gereken pasaport.
 • Ulusal kimlik kartının fotokopisi.
 • Eğitim almayı planladığınız Polonya'daki üniversite veya kolejden resmi mektup.
 • Kısa bir özgeçmiş veya özgeçmiş.
 • Önceki tüm sertifikalarınız ve diplomalarınız.
 • Eğitim almak istediğiniz dilde yeterliliğinizin olduğunun kanıtı.
 • Polonya'daki eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayacak kadar finansal olarak güçlü olduğunuzun kanıtı.
 • Avrupa'da kabul edilen sağlık sigortası sertifikası.
 • İki adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize Başvuru Ücretini Ödeyin
 • Polonya'da Konaklama Kanıtı.

Tüm öğrenciler, geçici oturma izni başvurusunda bulunarak Polonya'daki kalışlarını yasallaştırmak zorundadır. Bu, Polonya'ya vardıktan kısa bir süre sonra yapılmalıdır. Üniversiteler başvuru işlemlerinde size yardımcı olacaktır. Geçici oturma izni size Polonya'da kalma ve çalışma hakkı verir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Öğrenci vizesi başvurunuzun işleme koyulması genellikle yaklaşık 15 gün sürebilir. Ancak işlem süreleri ülkeye ve başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. En kısa sürede başvurduğunuzdan emin olun.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

15 Days

iş fırsatları

Uluslararası öğrenciler, bir eğitim kurumuna kayıtlı oldukları sürece Polonya'da okurken çalışma hakkına sahiptir. Eğitim sırasında 20 saat, tatillerde ise 3 aylık tam zamanlı çalışmaya izin verilir. İkamet Kartı sahipleri için tam zamanlı çalışma izni verilir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.