We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Rusya

Ders çalışma MBA içinde Rusya 2024

Rusya yılında eğitim alın

Rusya Kuzey Avrupa ve Kuzey Asya'da bulunan bir ülkedir. Bu dünyanın en büyük ülkesi olan ve kendi sınırları içinde yeryüzünde yaşadığı arazinin bir sekizinci daha var. Aynı zamanda dünyanın dokuzuncu en kalabalık ülkesi. Rusya, modern dünyada bir ekonomik güç haline büyüyor. Bugün Rusya'da iş çalışmalar umut verici demektir gücü paritesine, satın alarak en büyük altıncı ekonomisi olduğunu. Aynı zamanda güçlü bir askeri güçtür. Kendi sınırları içinde 160 üzerinde etnik gruplarla, Rusya da birden kültürleri tek bir birleşik gruba birleştiren bir kültürel çeşitlilik ulus vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  198
 • kamu hizmetleri payı

  28
 • internet aboneliği

  6
 • Yerel taşıma

  23

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  4
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Rusya hakkında

Rusya'da İşletme Araştırmaları ülkenin 'ın birçok üniversitelerinden birinde gerçekleşecek. Ülke 'ın zengin mirası ile, eğitimde kendi mükemmellik için dünya çapında bilinen yüksek öğrenim birkaç enstitüleri geliştirmiştir. Bunların çoğu Rusya 'ın ana şehirlerde bulunmaktadır. Rusya, modern dünyada bir ekonomik güç haline büyümeye devam ettikçe, bu okullardan birinde eğitim öğrencilerin Rusya'ya ilişkin iş içeren kariyerlerinde başarı için kendilerini konumlandırmak olacaktır. Rusya'da iş incelenmesi öğrencilere ülkenin kültürü ve sağladığı iş olanakları hakkında bilgi edinmek için şans verir. Rusya'da MBA programları öğrencilere Rusya ve çevre ülkelerde liderlik pozisyonları için gerekli becerileri vermek. Bu programların amacı öğrencilere kariyerlerini geliştirmek için gereken becerileri kazandırmaktır. Birçok program kendi MBA için okurken çalışmaya devam öğrencileri çalışma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.Öğrenciler veya doğrudan Rusya ile etkileşim bağlı olan şirketlerin özel bir vurgu ile, dünya çapında iş başarısı için gurur duyuyoruz. Ayrıca doktora eğitimi de mezun olduktan sonra bir olasılık. Rusya'da akademik yıl Haziran ayı sonuna kadar Eylül veya geç Ağustos çalışır. İlk dönem Ocak ayında sona erer ve ikinci dönem kış tatilinden sonra Şubat ayında başlar. Öğrenim maliyetleri seçilen üniversite bağlı olarak değişecektir. Rusya'da akademik programlar Rusça öğretilir, çünkü öğrenciler programa kabul edilmeden önce bir Rus dil sınavı geçmek için gerekli olacaktır. Yeterince akıcı değilse, onlar almak dil sınıfları farkı telafi etmek.

Vize gereklilikleri

 1. Rusya Öğrenci Vizesi - Herhangi bir Rus kolejinde veya üniversitesinde eğitim almak veya kısa süreli kurslar için geçerlidir.
 2. Rusya İnsani Vizesi – Doktora sonrası araştırma yapmak veya akademik seminerlere katılmak için Rusya'ya seyahat edenler için. Bilim veya kültürle ilgili olanlar da dahil olmak üzere amaçlar için bir yıla kadar geçerlidir. (LÜTFEN DİKKAT: Diğer tüm bilgiler Rusya öğrenci vizesi ile ilgilidir.)

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Rusya Öğrenci Vizesi; Rusya İnsani Vizesi

Fiyat ve para birimi

Rusya öğrenci vizesi için gereken ücretler, öğrenciye pasaportu veren ülkeye ve standart veya ekspres hizmeti tercih etmenize göre değişir. Örnek olarak, bir Birleşik Krallık vatandaşı için Rusya öğrenci vizesi ücreti 165 GBP'den başlamaktadır. Ancak, öğrenci vizesi başvurunuzun herhangi bir nedenle reddedilmesi veya reddedilmesi durumunda başvuru ücretinizin iade edilmeyeceğini unutmayın.

Vize için kimler başvurabilir?

Çoğu yabancı ülkenin vatandaşlarının Rusya'da okumak için vizeye ihtiyacı olacaktır. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri vatandaşlarının vizeye ihtiyacı yoktur: Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Tacikistan, Ukrayna, Özbekistan ve Abhazya ve Güney Osetya özerk bölgeleri. Ermenistan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan veya Ukrayna vatandaşıysanız vizeye ihtiyacınız yok ama geçerli bir pasaporta ihtiyacınız var. Abhazya, Azerbaycan, Moldova, Güney Osetya, Tacikistan veya Özbekistan vatandaşıysanız, pasaport veya vize olmadan Rusya'ya okumaya gelebilirsiniz.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Rusya Büyükelçiliği veya konsolosluğu / yetkili vize merkezleri

Girmek için vizeye ihtiyaç duyan ülkelerin vatandaşları için, Rusya'ya seyahat etmeden önce Rusya öğrenci vizesi alınması gerekecektir. Kendi ülkenizdeki Rusya Büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla başvurmalısınız. Bazı ülkelerde yetkili vize merkezleri de bulunmaktadır.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Başvurmadan önce, okumak için Rusya'ya gelmek üzere resmi bir davet alabilmeniz için bir üniversitede bir kursa kabul edilmeniz gerekir. Bir davetiyeniz olduğunda, üç ay boyunca geçerlidir. Ardından, Rusya öğrenci vizesine başvurmak için kendi ülkenizdeki Rusya büyükelçiliğine veya konsolosluğuna gitmeniz ve gerekli tüm belgeleri sunmanız gerekir. Lütfen dikkat: Rusya'ya girişinizden itibaren yedi gün içinde vizenizi kaydettirmelisiniz. Öğrenci vizeleri söz konusu olduğunda, öğrencilerin vize kaydını düzenleyen taraf normalde davet eden taraftır (Üniversite veya Kolej veya Dil Okulu veya Enstitü). Kaydınız tamamlandıktan sonra, ülkeden ayrılana kadar dikkatlice saklamanız gereken vize kaydınızın bir kanıtı size verilecektir.

Rusya'ya öğrenci vizesine başvurmak için, doldurulmuş bir vize başvuru formu, orijinal ulusal pasaport (ve ön sayfasının kopyası), bir standart resim, Havale, Rus ev sahibi kuruluşunuzdan orijinal davet mektubu, orijinal negatif HIV kan testi (AIDS) sertifikası (3 aydan eski olmamalıdır). Ulusal pasaportun bir buçuk yıldan az olmamak üzere geçerliliği olmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

Rusya'ya planlanan varış tarihinden 45 gün önce vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. İşlem süresi iki ila beş hafta arasında uzayabilir. Öğrenci vizesi başlangıçta 90 gün için verilir, ancak bir yıla kadar uzatılabilir ve daha sonra çalışma süresi boyunca yenilenebilir.

İşlem süresi

5 Weeks

iş fırsatları

Rusya öğrenci vizeniz varsa, bu çalışma tatillerde veya okuduğunuz kurum veya kuruluşta yapılmadığı sürece Federal Göçmenlik Dairesi'nden (FMS) çalışma izni almanız gerekecektir. Yalnızca devlet tarafından akredite edilmiş bir üniversitede tam zamanlı öğrenciyseniz ve en az 18 yaşındaysanız, size çalışma izni verilecektir. İzin, yalnızca izinde belirtilen alan veya meslekte ve üniversitenizin bulunduğu şehir veya bölgede çalışmanıza izin verecektir. Rusya çalışma vizesi olanlar için çalışma izninin maliyeti 3.500 RUB'dur (60 USD). Üniversite kursunuzu bırakırsanız, çalışma izniniz iptal edilecek ve artık Rusya'da çalışamayacaksınız.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Öğrenci vizeniz için sahte belgeler sunarsanız veya başvurunuzda gerçekleri gizler veya yanlış beyan ederseniz. HIV pozitifseniz, öğrenci vizesiyle Rusya'ya girişiniz reddedilebilir.