Keystone logo
Singapur

Ders çalışma MBA içinde Singapur 2024

Singapur yılında eğitim alın

Bir dünya lideri eğitim sistemine sahip ve bir İngiliz eğitim bakanı tarafından takdirname için tavsiye edilen 2010 yılında Singapur övülen bir İş derecesi Kazanç, Singapur ilköğretim ve yüksek öğretime, yıllık ulusal bütçesinin yaklaşık yüzde 20'sini harcıyor. Öğrenciler lisans, yüksek lisans 'ın ve doktora dereceleri sunan Singapur birçok ulusal üniversitelerin herhangi bir iş derecesi elde edebilirsiniz. Kamu, özel ve yabancı üniversiteler Chicago İş Okulu ve Münih Teknik Üniversitesi Singapur ve uluslararası öğrenciler için iş derece sağlayan, hem de mevcut. İhtisas dört yıllık iş derece İdaresi Sanat lisans, İşletme Yönetimi, Girişimler ve Uluslararası İş bulunmaktadır. Doktora iş derece öğrenciler eğitmen olarak veya araştırma liderleri olarak üniversitelerde pozisyonları elde edilmesine olanak sağlamaktadır.Onun bağlılık "meritokrasi " en iyi öğrencileri belirler ve liderlik pozisyonları için onları hazırlayan eğitim sistemine temel bir ideolojiyi etmek için Singapur da ünlüdür. Mükemmel akademik performans sergileyen öğrenciler kayıtlarını genellikle öğrenim ücretleri vazgeçmek veya azaltmak özel lisans programlarına kabul verilmektedir. Birçok üniversite sübvanse azaltılmış ders fiyatlar önerir ama Singapur'da dört yıllık iş derecesi Öğrenim Ücretleri Maliyeti etrafında başka bir okula değişebilir edilir Öğrenim Hibe Programı ve çok sayıda burs adlı bir program aracılığıyla hükümet tarafından. Neden dolayı üstün eğitim sisteminin? Singapur İş Derecesi Elde, sübvanse öğrenim imkanları ve hızla gelişen ekonomisi, Singapur izleyen iş derecesi sahipleri için olağanüstü akademik ve istihdam olanakları sunmaktadır Mezuniyet.Buna ek olarak, Singapur sürekli turizm, biyoteknoloji ve imalat sanayi kişi başına gelir onun yukarıda ortalama destekleyen, kaliteli yaşam endekslerinde üst sıralarda yer almaktadır. Açık ekonomi ve sanayi ve hizmet sektörlerinde güçlü varlığı ile, Singapur ilerlemesi için çok oda teklif pozisyonları arayan iş derece olan öğrenciler için çeşitli istihdam olanakları sunmaktadır. Sağlık idaresi, lojistik, reklam ve sosyal hizmet programları gibi çeşitli iş binbaşı da alanlarda pozisyonları bulabilirsiniz.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1867
 • kamu hizmetleri payı

  51
 • internet aboneliği

  31
 • Yerel taşıma

  88

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  7

Singapur hakkında

Singapur Cumhuriyeti resmen az 100 km kuzeyinde ekvatorun Güneydoğu Asya'da yer alan bir ada-ülke. (Malezyalı içinde Pulua Ujong denir) bir büyük ada ve 60 küçük adadan oluşan, Singapur, tüm dünya ülkeleri arasında üçüncü en yüksek kişi başına gelir iddia büyük bir dünya ticaret merkezidir. Singapur 'ın nüfusunun yaklaşık yüzde 75'i, diğer yüzde 25 içeren Hintliler, Avrasyacı ve Malaylar ile Çinli. Yaşanan ekonomik refah içine Singapur 'ın hızlı yükselişine, şimdi küresel meselelerde önemli etkisi sergileyen bir "orta güç " ülke olarak tanımlanır.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci pasosu

Fiyat ve para birimi

SGD 90

Singapur Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Kurumu'na (ICA) yapılan her başvuru için 30 S$ işlem ücreti gereklidir. Ücret, başvurunun sonucuna bakılmaksızın veya başvuru yapıldıktan sonra geri çekilirse geri ödenmez.

Başarılı başvuru sahibi ICA'da Student's Pass'ın verilmesindeki formaliteyi tamamladığında 60 S$ ücret ödenir.

Ücretler ülkeye bağlıdır ve değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Singapur'da yüksek öğrenime devam edebilmeleri için bir Öğrenci Geçiş Kartına sahip olmaları gerekir. Singapur Öğrenci Pasaportunuzu almak için, öncelikle Singapur'daki Yüksek Öğrenim Enstitüsünde (IHL) tam zamanlı bir programa kabul edilmeniz gerekir.

Yalnızca tam zamanlı bir programa kabul edildiyseniz Öğrenci Kartı almaya hak kazanırsınız. Yarı zamanlı kurslara veya akşam derslerine katılmak istiyorsanız, Öğrenci Kartı almaya hak kazanamazsınız.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Student's Pass On-Line Başvuru ve Kayıt (SOLAR) sistemi

Student Pass'a başvurmak için başvurunuzu resmi kayıt sistemi -- Student's Pass On-Line Başvuru ve Kayıt (SOLAR) sistemi) üzerinden yapmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

SOLAR aracılığıyla Student Pass başvurusunda bulunmadan önce, size kabul teklif edilen enstitünün sizi kayıt sistemi aracılığıyla kaydetmesi gerekir. Enstitü sizi SOLAR'a kaydettirdikten sonra, eForm 16'yı göndermelisiniz. SOLAR hesabınıza giriş yapmadan önce aşağıdaki ayrıntılara sahip olmalısınız:

 • IHL tarafından sağlanan oturum açma kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte SOLAR'dan bir kayıt bildirimi
 • Pasaport numarası ve geçerliliği dahil olmak üzere seyahat belgeleri ve pasaport bilgileri
 • Kişisel e-posta adresiniz
 • Yakın zamanda çekilmiş bir adet vesikalık renkli fotoğraf

eForm 16'yı gönderdikten sonra, Student Pass birimi - Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Kurumu'na (ICA) göndermek için formun çıktısını almanız gerekir. Singapur Öğrenci Geçiş Kartının verilmesi için tamamlanması gereken önemli formalitelerden biridir.

Geçerli bir Öğrenci Kartı ile her zaman Singapur'da kalacağınıza dair göçmenlik departmanına güvence vermelisiniz.

Singapur öğrenci vizesi için gerekli evraklar:

 • Geçerli pasaportunuz. Pasaportun belirli sayfalarının bir kopyasını sunmanız gerekir.
 • Singapur'a girişte verilen kalkış/varış kartını yanınızda taşımalısınız. Diğer uzun süreli geçişlerde Singapur'da ikamet ediyorsanız, o geçiş belgesini de yanınızda getirmeniz gerekir;
 • Yakın zamanda çekilmiş bir adet renkli vesikalık fotoğraf (beyaz zemin üzerine çekilmiş);
 • SOLAR aracılığıyla sunulan eForm 16'nın çıktısı (başvuru sahibi tarafından usulüne uygun olarak imzalanmış);
 • Belgeleriniz ana dilde ise, belgelerin resmi İngilizce tercümesini almalısınız.
 • Prensip içi onay mektubunun bir kopyası; Ve
 • Öngörülen formatta bir sağlık raporu (ICA'nın web sitesinde mevcuttur).

Başvuruyu yaptığınızda, laboratuvar raporlarının veriliş tarihinden itibaren üç ayı geçmediğinden emin olun. Tıbbi gerekliliği yerine getirmemeniz durumunda, size Öğrenci Geçiş Kartı verilmeyecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Genel olarak, Singapur öğrenci vizesinin işlenmesi yaklaşık dört hafta sürer. Ancak, göçmenlik dairesi sizden bazı ek belgeler veya bilgiler isterse, bazı başvurular daha uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda SOLAR sistemi aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Student Pass için yeni başvuruları, kursunuz başlamadan en az bir ay önce yapmalısınız ve iki aydan fazla olmamak kaydıyla.

Mülakatın gerekli olduğu durumlarda işlem süresi genellikle 2 ila 4 ay arasındadır.

İşlem süresi

4 Weeks

iş fırsatları

Öğrenimleri sırasında haftada 16 saatten fazla çalışmayan yabancı uyruklu öğrenciler çalışma izni başvurusunda bulunmaktan muaftır. Ancak kurumunuz tarafından sağlanan çalışma olanaklarını kontrol etmeniz önerilir.

Uluslararası öğrencilerin tatilleri sırasında Singapur'da çalışmak istemeleri halinde çalışma izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Çalışma izni, okuduğunuz kuruma da bağlı olabilir.

Onaylanan kurumların bir listesini burada bulabilirsiniz: https://www.mom.gov.sg/passes-and-permits/work-pass-exemption-for-foreign-students

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Tanınmış bir eğitim kurumunda tam zamanlı bir kursa gitmemeniz, yeterli eğitim belgenizin olmaması, formlarınızın düzgün bir şekilde doldurulmaması veya destekleyici belgelerin doğru olmaması durumunda vize başvurunuz reddedilebilir.