Keystone logo
Tayland

Ders çalışma MBA içinde Tayland 2024

Tayland yılında eğitim alın

Tayland iş okuyan öğrenciler İngilizce programları sunan birçok üniversite bulmak mümkün olacak. Bu öğrencilere öğrenme ve başka bir yabancı dili ana gerek kalmadan bir Asya ülkesinde bir diploması şansı verir gibi bu ülkede okuyan bir yararı olabilir. İşletme A Master seçilen programa, okul ve bir tam veya yarı zamanlı olarak öğrenci çalışmalarının olup olmadığına bağlı olarak, Tayland ya bir ya da iki yıl sürebilir. Tayland uluslararası MBA programına takip öğrenciler için çok sayıda avantajlar sunuyor. Birincisi, yaşam düşük maliyetli derecesi maliyetini ofset yardımcı olur. Öğrenciler kendi lisans programı takip ederken Tayland yaşamak oldukça uygun olduğunu göreceksiniz. Onlar da güzel plajları ve Asya'nın ortasında bir tropik iklime sahip bir ülkede çalışma fırsatı olsun.Tayland üniversiteye katılıyor için maliyeti çalışma tercih ne bağlı olarak değişecektir olsa, düşük öğrenim maliyetleri burada okuyan Perks biridir. Konut düşük maliyetli ekleyin ve çalışma için uygun bir fırsat var. Tay akademik yıl Haziran ve Ekim ayları arasında ve Kasım-Mart çalışan iki yarıyıl, ayrılır. İsteğe bağlı yaz oturumu Haziran yoluyla da Mart edinilebilir. Mezun olduktan sonra, Tayland MBA alan öğrenciler aniden daha arzu potansiyel işverenler için olduğunu bulmak olmayabilir. Ancak, onlar daha kolay geçerli konumlarında yukarı taşımak mümkün olduğunu göreceksiniz. Onlar da Bangkok şirketlerin ve Asya'nın diğer bölgelerinde için potansiyel bir kiralama olarak daha çekici olduğunu görebilirsiniz.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  330
 • kamu hizmetleri payı

  21
 • internet aboneliği

  15
 • Yerel taşıma

  28

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  2

Tayland hakkında

Tayland Krallığı zamanlar Siam olarak bilinen arazi. Güneydoğu Asya'da bu yarımada Lao, Burma, Malezya ve Tayland Körfezi ile sınırlanmıştır. Ekonomik merkezidir onun başkenti Bangkok, yanı sıra onun farklı nüfus için bilinen, Tayland son yıllarda güçlü ekonomik büyüme gördü. Aynı zamanda gerçek bir sevinç ülkede yaşayan yapmak yaşam ve güzel iklim, düşük maliyetle, ömrünün mükemmel kalite için bilinir. Onlar ülkenin eğitimlerine devam Bugün, öğrenciler Tayland yaşam ve eğitim maliyetinin düşük maliyetle yararlanabilir.

Vize gereklilikleri

Göçmenlik dışı vize ED (eğitim) - Bu tür vize, Tayland'da okumak, bir seminere, eğitim oturumuna veya staja katılmak isteyen adaylara verilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Göçmen olmayan vize ED (eğitim)

Fiyat ve para birimi

USD 80

Öğrenci vizesinin fiyatı ülkeye bağlıdır ve 80 USD civarında olabilir. Ücret değişebilir.

Vize ücreti yalnızca elçilikte nakit olarak veya gerekli miktarda parayı posta yoluyla göndererek ödenebilir. Vizenin fiyatı, tek veya çok girişli vize olmasına bağlıdır. Ücretler ayrıca para birimine bağlı olarak ülkeden ülkeye değişir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tayland'da okumak için tüm yabancıların öğrenci vizesine başvurması gerekir.

Lütfen dikkat: Öğrenci vizesine sahip olmak, Tayland'da en az üç ders almanızı gerektirir. Bununla birlikte, Tayland'daki eğitiminizin sağlam bir kanıtına sahip olmanız için dört ders almanız önerilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Tayland Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu

Vize başvurusunu yalnızca kendi ülkenizdeki/ikamet ettiğiniz ülkedeki Tayland Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna veya belirlenmiş Tayland Büyükelçiliğine yapmanız gerekmektedir.

Tayland'da 60 günlük turist vizesi ile bulunuyorsanız, vizenizin ilk 30 günü içinde ülkeden ayrılmadan vizenizi değiştirebilirsiniz - göçmen olmayan ED vizenizin işlenmesi için geri kalan 30 gün gerekebilir. Turist vizesi her halükarda en az 21 gün daha geçerli olmalıdır. Değilse, yurtdışından vize başvurusu yapmak için Tayland'dan ayrılmanız gerekecektir. Laos, Kamboçya, Malezya ve Singapur bunu yapmak için yakınlardaki seçeneklerdir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öğrenci vizesine başvururken genellikle aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir:

 • Geçerliliği 6 aydan az olmayan pasaport veya seyahat belgesi
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Başvuranın yakın tarihli (4 x 6 cm.) fotoğrafı
 • Konsolosluğa hitaben tavsiye mektubu
 • İlgili akademik kurum/kuruluştan kabul mektubu
 • Özel bir kurumda öğrenim görmek isteyenler için Tayland Milli Eğitim Bakanlığı veya ilgili diğer alt makamlardan yabancı uyruklu öğrencilerin kaydını onaylayan resmi yazı ve ilgili akademik kurumun kayıt belgesinin bir kopyası gerekmektedir.
 • Akademik kayıt ve Öğrenci Kimliği (şu anda okuyorsa)
 • Seminer, eğitim ya da staj yapmak isteyenler için ayrıca ilgili kurumdan Konsolosluğa hitaben yazılmış tavsiye yazısı da istenmektedir.

Vize türünüz ne olursa olsun, vizenizi ülkedeki ilk 90 gün içinde doğrulamanız gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Elçiliğin başvurunuzu işleme koyması, siz elçiliğe getirdikten sonra en az dört iş günü sürecektir. Bu ülkeden ülkeye değişir, bu nedenle daha fazla bilgi için kendi ülkenizdeki Tayland büyükelçiliğine veya konsolosluğuna danışın.

Öğrenci vizesi 3 ay geçerlidir. Bu vizeye sahip olan kişiler, Göçmenlik Bürosu Ofisinde kalış süresinin uzatılması için başvurabilir ve Tayland'a ilk giriş tarihinden itibaren bir yıllık bir süre için bu uzatmaya hak kazanabilir.

Tayland'da ne kadar kaldığınızdan bağımsız olarak, her 90 günde bir Göçmenlik Bürosuna bildirimde bulunmanız ve onlara mevcut adresinizi söylemeniz gerekir. Doldurmanız gereken basit bir formdur ve herhangi bir ücreti yoktur.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Tayland'da öğrenci vizesi ile bulunduğunuzda çalışmanıza izin verilmez. İlgili vize ve çalışma izni ile resmi bir iş bulursanız, bu vize ile de eğitim alabilirsiniz, ancak tersi mümkün değildir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli sayıda kurs almıyorsanız veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.