Keystone logo
Türkiye

Ders çalışma MBA içinde Türkiye 2024

Türkiye yılında eğitim alın

'(S, dört yıllık (lisans ' ler) ya da altı yıl (Master 'ler) seçeneği ile derece bir araştırma-tabanlı sürdürmeye Türkiye Türkiye Bir İş Derecesi iki yıllık Önlisans ) ın yükseköğretim sistemine teklifler' Kazanç Doktora derecesi. Anadili İngilizce bazı üniversiteler tarafından istenebilir değil Öğrenciler diploma programına kayıt yaptıran önce İngilizce hazırlık çalışmanın ekstra yılını tamamlamak veya İngilizce dilinde yeterlilik gösteren "muafiyet sınavı " geçmek. 800'den fazla kolej ve üniversiteler İstanbul, Ankara ve İzmir, Türkiye 'nin üç büyük kentte bulunan Bunların çoğunluğu, Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Yükseköğretim Kurulu, Türkiye'de yükseköğretimi düzenleyen ve kamu kurumları için finansman sağlar. Eğitim standartları ABD ve Avrupa'da en iyi dünya üniversiteleri bazı karşılaştırılabilir ile, Türk üniversiteleri arasında değişir.Türkiye "tez ile" "tez olmadan" ya da sayılır programları karşılaşacak usta 'ın derecesi takip İşletme öğrenciler. Bu sadece bir tez veya dönem projesi ya tüm program derslerin tamamlanması ile birlikte, bir derece kazanmak için gerekli olduğu anlamına gelir. Öğrenim Ücretleri özellikle hükümet tarafından finanse edilen kamu üniversitelerinde, Türkiye'de çok uygun. Kamu üniversite öğrenim maliyetleri böylece her yıl 'ın ücretleri. Neden bir çok gelişmiş ülke olarak? Türkiye'de İş Derecesi tıklayın önceki yılın farklı formu öğrenim ücretlerini sunabilir önceki bir akademik yılın başlangıcında, Türk hükümeti tarafından kurulan piyasa ekonomisi gelişen, Türkiye tarım ürünleri, araçlar, tekstil ve aletleri büyük miktarlarda ihraç ederek, dünya standartlarında üretim önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır.Ayrıca, küresel bankacılık, sanayi ve iletişim piyasalarında bir lider olarak büyük bir rol içine Türkiye 'nin tutarlı çıkış global iş sektöründe iş bulma elverişli bir Türk iş derecesini elde yapar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  264
 • kamu hizmetleri payı

  18
 • internet aboneliği

  9
 • Yerel taşıma

  25

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Türkiye hakkında

Kendi topraklarında Batı Asya ve Güneydoğu Avrupa arasındaki bölünmüş ile Türkiye Cumhuriyeti zengin ve kaotik geçmiş ve eşit derecede karmaşık bir hediye ile büyüleyici bir ülkedir. Türkiye yüzünden kaos ve savaş için bilinen bir bölgede coğrafi konumu, laiklik ve istikrarlı demokratik hükümetin uluslararası topluma hayati kalır, Bulgaristan, İran, Yunanistan, Ermenistan, Gürcistan, Suriye, Azerbaycan ve Irak - Sekiz ülke sınırını oluşturur. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Örgütü, Birleşmiş Milletler ve G-20 kurucu üyesi, Türkiye ev İslam'ı pratik ve Türk, ülke 'konuşmak çoğunlukla etnik Türkler ve yaklaşık yüzde 25 etnik Kürtler resmi dili s. Türkiye 'nin diplomatik ve ekonomik girişimlerin hızlı gelişimi yükselen bir bölgesel güç olarak Türkiye'yi tanıyan diğer dünya liderlerine katkıda bulunmuştur.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

Vize işlem ücreti uyruğunuza bağlı olarak değişir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Türkiye'de okumak için öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. İstisnalar, diplomatik vize ile Türkiye'de bulunan bir kişinin yasal olarak bakmakla yükümlü olduğu kişilerdir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

türkiye büyükelçiliği veya konsolosluğu

Tüm uluslararası öğrenciler, öğrenci vizesi için en yakın Türk büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvurmalıdır.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Türkiye'ye öğrenci vizesi almak için öncelikle bir Türk üniversitesine, okuluna veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir dil kursuna kayıt olmanız gerekir.

Bir vize başvuru formu doldurmalı ve genellikle aşağıdakileri içeren gerekli belgelerle birlikte Türk büyükelçiliğine sunmalısınız:

 • Pasaport: 90 günden daha uzun bir süre için geçerlidir.
 • 2 vesikalık fotoğraf
 • Türk yükseköğretim kurumundan kabul mektubu
 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Dönüş bileti kanıtı
 • Eğitiminizi ve Türkiye'de yaşamanızı desteklemek için yeterli mali olanaklara sahip olduğuna dair kanıt
 • Polis izin belgesi
 • sağlık raporu

Öğrenciler, Türkiye'ye geldikten sonra 1 ay içinde (eğer öğrenci Türkiye'deyse) yerel makamlara oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. Aşağıdaki belgeler, Yerel Polis Merkezindeki Dış İlişkiler Departmanına sunulmalıdır:

 • Başvuru formu ve ücretler
 • Seyahat belgesi: Öğrenci vizesi ile birlikte 2 nüsha
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Kurumdan alınan yazı veya belge: Gidilecek üniversite tarafından Türkiye'de öğrenimin başlangıç ve bitiş tarihlerini gösteren belge veya belge

Oturma izninizi yenilemek için, oturma izninizin süresi dolmadan 60 gün önce yerel makamları ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzu gönderdiğiniz günden vizenizi almanıza kadar geçen süre genellikle yaklaşık sekiz hafta sürer.

Öğrenci vizesi genellikle tek bir giriş için bir yıl geçerlidir. Vizenizin üzerinde bir süre belirtilmiş olsa da öğrenci vizeniz okula kayıt olduğunuz sürece geçerliliğini korur.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

Genellikle, uluslararası öğrencilerin türkiye'de okurken yasal olarak çalışma hakları yoktur. Öğrenciler uluslararası araştırmacı olarak Türk üniversitelerinde araştırma çalışmaları yapabilirler.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.