Keystone logo
African School of Economics

African School of Economics

African School of Economics

Tanıtım

Yenilikçi liderliğe giden yol

Afrika Ekonomi Okulu, merkezi Abomey-Calavi'de (Cotonou, Benin) merkezlidir. Matematik, İktisat ve İstatistik (MMES), İşletme Yüksek Lisans (MBA), Kalkınma Araştırmaları Yüksek Lisans (YYS) ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans (MPA) Yüksek Lisans: dört yüksek lisans programları sunuyoruz. Aynı zamanda bir yönetici eğitim programımız ve doktora programımız var. Ekonomi programı. Mevcut ve gelecekteki programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi kontrol edin. ASE, 2004 yılında kurulmuş olan Pan-African enstitüsünde, Politik Ekonomide Ampirik Araştırmalar Enstitüsü'nün (IERPE) genişlemesidir. 15 farklı ülkeden gelen 2015-2016 akademik yılında ASE'ye (71 MMES programı, 24 MBA) kayıtlı 95 öğrenci bulunmaktadır. Öğretim üyeleri (19) ABD, Kanada ve Avrupa'daki en iyi üniversitelerden geliyor.

Hedefleri

Afrika Ekonomi Okulu, Afrika kökenlerini küresel bir görünüm ile birleştiriyor ve aşağıdaki yönlerden mükemmellik peşinde koşarak taahhütlerini yerine getirmeye hevesliyiz:

 • Öğrencilerimize seçtikleri alanlarda üstün eğitim vermek; Yaratıcılıklarını, eleştirel düşüncelerini, küresel görünümü ve kültürel farkındalığını besleyen çok yönlü bir eğitim; Ve onları topluluk liderleri ve yaşam boyu öğrenenler olmaya hazırlayan bir kampüs hayatı.
 • Araştırma ve lisansüstü eğitim için önde gelen bir kurum olmak, hem temel hem de uygulamalı alanlarda bilgi edinmek ve teknolojik yenilik ve ekonomik kalkınmayı teşvik etmek için devlet kurumları, iş ve endüstri ile yakından işbirliği yapmak.
 • Farklı geçmişlere ve seçkin öğretim ve araştırma başarılarına sahip olan öğrenciler, öğretim üyeleri, personel ve ziyaret bilim adamları arasında bilgi, görüş ve yenilikçi fikirlerin alışverişine elverişli açık bir ortam sağlamak.

Konumlar

 • Cotonou

  ASE – Bénin Akassato, Abomey-Calavi 02 BP 372, , Cotonou

  • Princeton

   ASE – USA 230 Corwin Hall, , NJ 08544-1012, Princeton

   sorular