We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Tanıtım

Okul Hakkında - Cebu City, Filipinler

Ateneo İşletme Enstitüsü, ulus-inşasına kendini adamış mesleki ve etik bir iş lideri olmayı isteyen iş uygulayıcıları için Asya-Pasifik bölgesindeki lider bir yönetim eğitim kurumu olmayı hedeflemektedir.

Kurum, standart bir MBA programı, Orta Yöneticilerin MBA programı, hızlandırılmış Ateneo-Regis MBA programı, uzmanlaşmış uzmanlaşmış uzmanlardan oluşan bir hizmet geleneğini ve yüksek akademik mükemmellik standardını destekleyen programlar sunmaktadır. Sağlık MBA programı ve Girişimcilik Üstatlar.

Cebu kampüsü, bu yer dışı yerlerden biriydi. 2001 yılında Pier 3'deki CCI Binasında açıldı. 2006 yılında okul, Cebu Business Park'ta bulunan mevcut kampüsüne geçti.

Rockwell'li profesörler, sınıfları orada öğretmek için birkaç haftada bir Cebu'ya gitti. Cebu kampüsü başlangıçta yalnızca Ateneo-Regis programını sundu. Rockwell, Cebu'daki MBA pazarını test etmek için yalnızca bir program sunmaya karar verdi. Şehrin kalıcı bir off-site kampüsünü gerçek potansiyel olarak kanıtlamak için bir yıl siteye verdiler. Kampus, dönem başına sadece iki ders ve 20 ilk öğrenci ile başladı. Bugün, Regis Programı dönem başına üç konu sunuyor. Ve ortalama olarak, her sınıfta 25 öğrenci veya daha fazlası var.

2002'de Ateneo Sürekli Eğitim Merkezi, Cebu'daki çeşitli çalışma alanlarında kısa dersler vermeye başladı. 2008 yılında, Standart MBA da sunulan programlara dahil edildi.

Ateneo MBA öğrencilerinin ilk partisi 2004 yılında mezun oldu. Bugüne kadar Cebu bölgesinden 78 Mezunlar vardı.

Vizyonumuz

Ulus-inşasına kendini adamış mesleki ve etik bir iş lideri olmayı isteyen işletme pratisyeni için Asya-Pasifik bölgesinde lider bir yönetim eğitim kurumu olmak.

Görevimiz

Kimlik ve amaç kimliği bir hizmet geleneğinden ve akademik mükemmellik standardından türetilen bir Cizvit kurum olarak bizlere kararlıyız:

 • İlkelere göre yönlendirilmiş, hizmet anlayışı ile donatılmış ve etkili yönetim becerileri ile donatılmış işyerinde çalışan iş adamları, yöneticiler ve girişimcilerin geliştirilmesi ve geliştirilmesi. Dürüst olmayan uzmanlığın boş olduğunu, uzman olmadan bütünlüğün etkisiz olduğunu ve hizmetsiz uzmanlık ve bütünlüğün önemi olmadığını düşünüyoruz.
 • Teknik, teknolojik, politik ve ahlaki boyutları bütünleştiren kolay öğrenme yöntemleri kullanarak ve disiplinin geliştirilmesi, pratik ve iş dünyası ve yönetim öğretiminin desteklenmesi için entelektüel katkılar üreten ilgili ve küresel odaklı programların sağlanması. Entellektüel titizlik ve karakter gücünün iş dünyası profesyonelleri için temel oluşturduğuna inanıyoruz.
 • Fakülte ve personelimizin kişisel ve profesyonel büyümesini arttırmak. Misyonumuzun yerine getirilmesinde başarıya imza attığımızın organizasyonumuz üyelerinin özveri ile kararlaştırıldığına inanıyoruz.
 • Fakültenizin uzmanlığını, Üniversitemizin farklı birimlerimizi ve stratejik ortaklarınızı çizerek, yerli ve yabancı ortamdaki teknoloji ve rekabete ilişkin zorlukları çözdük. Etkileşimli ve entegre bir şekilde çeşitli paydaşlarımızın kaynaklarını kullanırken değişen zamanlarda etkin ve ilgili kalacağımıza inanıyoruz.

Bu taahhütleri yerine getirirken topluluklarımızdaki ve ülkemizdeki boşlukları kapatarak halkımızın adil ve iyi bir hayat yaşayabilmesi için çaba gösteriyoruz.

Dekandan Mesaj

Ateneo İşletme Enstitüsüne hoş geldiniz! Öğrencilerin iş dünyasında yüksek lisans eğitimi almak için pek çok farklı motivasyona sahip olmalarına rağmen, öğrencilerimizin çoğunun potansiyellerini yeteneğini eksiksiz olarak geliştirme arzusundan bize geldiğini düşünüyoruz; yöneticileri veya girişimci olsun kuruluşları için daha iyi bir performans elde edebilmeleri için yeteneklerini ortaya çıkarmak için bir arzudur. Kendiniz için daha iyi bir gelecek yaratma arzusunda umutlarını başkalarını planlarınıza dahil etme sorumluluğunuzu unutma . Umarım "daha iyi bir yarın kurmak" için hayalinizde bir yerde, yarın kendiniz için değil, aynı zamanda etrafınızdaki insanlar ve topluluklar için de yarın yapmayı unutmayın. Bizim hediyelerimiz ve yeteneklerimiz sadece bize yararı olmak için değil, başkaları ile paylaşılmak için herkes tarafından kullanılmak üzere verilmemiştir. AGSB'de, yalnızca teknik eğitime odaklanırsa, eğitiminizin eksik olduğunu düşünüyoruz ve oluşumu gözardı eder. Size yalnızca kuruluşunuzu daha iyi çalıştırma becerilerini kazanmamıza yardımcı olamayız; toplam kişi olarak büyümenize yardımcı olmamız gerekiyor.

Temel inançlarımız, vizyon ifademizin bu alıntısında mükemmel bir şekilde kapsüllenmiştir.

 • Dürüst olmaksızın uzmanlık boş.
 • Uzman olmadan dürüstlük etkisizdir.
 • Uzmanlık ve hizmetsiz bütünlük konuyla alakasızdır.

Umarız tüm öğrencilerimiz ve mezunlarımız bunu kalben alacaktır. AGSB topluluğuna hoş geldiniz demek benim için en büyük zevk!

RODOLFO P. ANG - Ateneo Enstitüsü Dekanı

Ödüller ve Ayrımlar

 1. Eğitim, Liderlik ve Öğretimde Mükemmellik için B-Okul Liderliği Ödülü
  • 29 Haziran 2012'de Hindistan'ın Mumbai kentindeki Dünya Eğitim Kongresi tarafından verildi

 1. İnovasyon Liderliği için En İyi İşletme Okulları Ödülü
  • CMO Asya'nın Suntec Kongre Merkezi'nde 22 Temmuz 2011'de Singapur'da verdiği

 1. 1 MBA Okulu
  • Yüksek Öğrenim Komisyonu - Özel Eğitimler için Fonlar Yardımları (CHED-FAPE) tarafından verildi

 1. Kalkınma ve Mükemmellik Merkezi (altı yıl boyunca)
  • Bu, Yüksek Öğrenim Komisyonu (CHED) Filipinler tarafından verildi.

 1. İnsanlar Güç Adamları Ödülü
  • AGSB'ye SY 2002-2003'teki "Barrios Doktorları" konusundaki mükemmel görevi için verildi

 1. Thomas R. Kennedy Misyon Mükemmellik Ödülü
  • Hızlandırılmış ve yetişkin öğrenme programlarının geliştirilmesinde göze çarpan ve sürekli büyümenin tanınması için Regis Üniversitesi'nin New Ventures tarafından verildi.

 1. Özerk Durum (27 Ekim 2003 - 26 Ekim 2008)
  • 28 Kasım 2003'te Yüksek Öğretim Komisyonu (CHED) tarafından verildi

 1. Inter-MBA Oyunları 14 yıl boyunca genel şampiyon
  • 1999-2012

Konumlar

 • Cebu City

  Cebu Holdings Center, Cardinal Rosales Ave, , Cebu City

sorular