Keystone logo
AUST: American University of Science and Technology

AUST: American University of Science and Technology

AUST: American University of Science and Technology

Tanıtım

AUST ki kurucularının endişelerini yansıtıyor Amerikan tarzı üniversite eğitimi tüm nitelikli öğrencilerin ulaşılabilecek olmalıdır. Bu nedenle, öğrenim ücretleri ders göze alamaz öğrencilere mali yardım sağlarken, ve akademik teslimat büyüme ve mükemmellik için gereklerinden taviz vermeden, asgari düzeyde tutulur.

Bilim ve Teknoloji Amerikan Üniversitesi istiyor:

Bilginin peşinde ve türevlerinin uygulanması yoluyla gerçeği aramayı teşvik etmek. Düşünce özgürlüğü ve saygılı bir ortamda (din, cinsiyet, renk, ulusal köken, ya da sosyoekonomik arka plan olarak ayrım gözetmeksizin) yüksek öğrenim aramaya fırsat Lübnan, Ortadoğu ve dünyanın geri kalanından erkekler ve kadınlar sağlayın Kişinin kendi kültürü ve gelenekleri özelliklerinden için. ABD'de sunulan benzer programlar ile karşılaştırılabilir eğitim programları Amerikan tarzı ve hizmet verdiği coğrafi bölge ihtiyaçlarına uyarlanmış sunun. Onlar sosyal adalet, evrensel barış için katalizör ve insan hakları rehberleri ajanları haline gelebilir, böylece zihinleri ve öğrencilerine iyi ulusal ve uluslararası vatandaşlık ilkeleri kalplerinde aşılamak. Başkalarının haklarından sorumlu özgürlük ve saygı hakim akademik peşinde entelektüel zengin bir atmosfer sağlayın. Müfredat ve para-akademik etkinliklere öğrencinin analitik, eleştirel, yaratıcı ve iletişim becerilerini geliştirmek. Bölgede eğitimde yüksek teknoloji kullanımı bir model olmak için çalışıyoruz. Desteklemek ve geleneksel sınıf öğretim ve öğrenme süreçlerini tamamlayacak, sosyal, kültürel ve eğitim programları ve faaliyetleri öğrencilere boşuna. Kendi ülkelerinde ekolojisini değer ekolojik farkında mezunlar ve gelecek nesiller için korunmasını sağlamak için çalışıyoruz. Hizmet verdiği bölgede yüksek öğretimde mükemmellik peşinde bir model.

tarih Günümüz Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adıyla Amerikan "Amerikan Evrensel Koleji" adı altında 1989 yılında başlamıştır. Ağustos 2000 yılında adı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi # 3585/2000 uyarınca Bilim ve Teknoloji Amerikan Üniversitesi Koleji olarak değiştirildi. Ağustos 2007 itibariyle, Bilim ve Teknoloji Amerikan Üniversitesi bugünkü ismi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi # 677/2007 uyarınca teyit edilmiştir.

Kararname dört akademik fakülteleri (Okullar) içinde lisans ve yüksek lisans derecelerine yönelik programlar sunmaya izni ile Aust haklı bir üniversite statüsü verilmiştir. Bunlar:

Fen Edebiyat Fakültesi (FAS) İşletme ve Ekonomi Fakültesi (FBE) Mühendislik Fakültesi (FE) Sağlık Bilimleri Fakültesi (FHS)

Lübnan hakim yasalarına uygun olarak, Aust sunulan tüm akademik programlar Yükseköğretim Denklik Komitesi tarafından akreditasyon ve denklik için sunulmuştur, ve tüm usulüne uygun akredite edilmiştir.

Üniversite kendi üniversite yıllarında iş bulma konusunda öğrencilere yardımcı. Tüm öğrencilerin% 67'ye 2014-2015 yakın süresince tam zamanlı veya yarı zamanlı işler düzenledi.

Konumlar

  • Beirut

    AUST: American University of Science and Technology, Ashrafieh, Alfred Naccache Avenue, 16-6452, Beirut

sorular