Keystone logo
B.H.M.S. Business & Hotel Management School Yüksek Lisans Küresel İşletme Yönetimi Derecesi
B.H.M.S. Business & Hotel Management School

Yüksek Lisans Küresel İşletme Yönetimi Derecesi

Lucerne, İsviçre

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Programı:

Yüksek Lisans Global İşletme Yönetimi Konusunda

Süre:

Bir yıl

Kullanılabilirlik:

Bu teklif, giriş kriterlerini karşılayan tüm potansiyel öğrenciler için kullanılabilir:

 • Herhangi bir disiplinde veya BHMS’de lisans derecesi
  PG Diploması veya Uluslararası Konaklama İşletmeciliği Yönetimi'nde RGU Yüksek Lisans Belgesi
 • IELTS 6.0'a eşdeğer asgari düzeyde İngilizce dil becerileri

genel bakış

M.Sc. Global Business Management, lisans derecesine sahip, mesleki tecrübesi olan veya olmayan öğrencilere yöneliktir. Günümüzün küresel ve hızlı hareket eden ortamında ekonomik ve insani bir yönetim anlayışı sunar. Hizmet sektöründe veya geniş bir yelpazedeki diğer sektörlerde yönetici olarak pozisyonlara yönelik beceriler ve disiplin kazanmaları için üst düzey ve yenilikçi bir eğitim sunar.

M.Sc. Küresel İşletme Yönetimi'nde İsviçre, Lucerne'deki BHMS kampüsünde 6 aylık yoğun, öğretilen bir dönem ve öğrencilerin araştırma projelerini / tezlerini üstlenecekleri ikinci bir dönemden oluşur. Bu ikinci dönem boyunca, öğrenciler İsviçre'de veya yurtdışında staj yapmayı seçebilir ve profillerine paha biçilmez bir deneyim ekleyebilir. Ödül, İngiltere'deki Robert Gordon Üniversitesi tarafından onaylandı. Böylece öğrenciler, konukseverlik endüstrisindeki birinci sınıf ününü koruyan ve BHMS'nin uzun süredir devam ettiği bir ilişki içinde olduğu İngiltere'nin en iyi dereceli Üniversitelerinden birinin final ödülünü alan bir İsviçre ortamında öğreneceklerdir.

BHMS, 1928'de kurulan ve başarılı olmak isteyen insanlara yetişkin eğitimi sağlamak olan Bénédict Education Group'un bir üyesidir. Bénédict School, İsviçre'nin en büyük özel eğitim kuruluşlarından biridir ve her yıl 15.000'den fazla tam ve yarı zamanlı öğrenciye eğitim vermektedir. Öğrenciler, akademik yeteneklerine ek olarak, misafirperverlik ve iş alanlarında know-how ve deneyim kazandıran özel bir fakülte öğrenirler. Bu, sınıfta öğrenilenin çağdaş olduğunu ve gerçek dünyadaki durumlarda günlük iş ortamında uygulanabilmesini sağlar.

68069_rsz_67981_cns_bhms_gradphoto2.jpg

Programın amacı

M.Sc. Küresel İşletme Yönetimi'nde, öğrencilerin mevcut temalar ve uluslararası iş dünyasındaki gelişmeler hakkında teorik ve operasyonel bilgilerini geliştirir. Bu, mezunların çok çeşitli sektörlerde bir kariyer başlatmasını veya geliştirmesini sağlayacaktır. Çeşitli öğretilmiş modüller ve staj yerleştirme yoluyla öğrenciler aşağıdakiler için eğitilir:

 • inisiyatif kullanma ve sorumluluk alma
 • sorunları yaratıcı ve yenilikçi yollarla çözebilir
 • zorlu durumlarda kararlar almak
 • bağımsız öğrenmeye ve profesyonel olarak gelişmeye devam et
 • meslektaşları ve daha geniş bir izleyici kitlesiyle etkili bir şekilde iletişim kurabilir.

Program, öğrencilere sağlam bir akademik eğitim sunar ve İsviçre'de bir misafirperverlik stajı yapmayı seçerse, gelecekteki kariyer yollarında paha biçilemez olan mesleki temel yeterlilik ve aktarılabilir beceriler kazanır. Bu dünya çapında işverenler ile önemli bir değer ve prestij taşır.

Öğrenciler, akademik disiplinlerden birkaçını saymak için gıda servis sistemlerini, geniş kapsamlı iş yönetimi uygulamalarını, yabancı dilleri ve liderlik becerilerini öğrenirler. Program boyunca, disiplin, dakiklik, etik ve hijyen gibi İsviçre erdemleri çok değerli oldukları için teşvik edilmektedir.

68062_rsz_67978_cns_bhms_girlwithlakeview.jpg

İsviçre'de Ücretli Sanayi Yerleştirme

Öğrencilerin daha önceki tecrübelerine, dil becerilerine ve profesyonellikle bağlı olarak, konukseverlik endüstrisinin temel fonksiyonel alanlarında çeşitli yerleştirmeler programın 2. aşamasında yapılabilir. Bu, pek çok endüstri sektörü için hayati önem taşıyan paha biçilemez hizmet endüstrisi tecrübesi ve devredilebilir beceriler kazandıracaktır.

İşveren sendikaları ile İşçi Sendikası arasında müzakere edilen İsviçre'deki endüstri eğitimi maaşı şu anda brüt olarak aylık asgari 2.396 CHF olarak belirlenmiştir. Bu maaştan, öğrenciler oda, yönetim kurulu ve vergileri ödemek zorundadır. Aylık ortalama net gelir 1.200 CHF'den 1.400 CHF'ye kadar değişmektedir.

Kurs Süreleri

Akademik dersler düzenlenmektedir:

Pazartesiden cumaya 09: 00-12: 00 ve 14: 00-17: 00 saatleri arasında, cumartesi kursları bazı durumlarda 11:00 ile 17:00 saatleri arasında sunulabilir.

Mesleki kurslar konuya bağlı olarak çeşitli zamanlarda yapılabilir:

Pazartesiden cumaya 09:00 - 14:00 veya 15:30 - 20:30 arası.

Öğrenciler, haftada 20 saatlik ev ödevi ve hazırlık okuması planlamalıdır.

Kurs içeriği

76068_BHMSMScDegree.png

Uzman Seminerleri

Programlarının bir parçası olarak, M.Sc. Öğrenciler bir mola haftasında 2-3 gün boyunca sunulan özel temalı bir seminere katılma fırsatına sahiptir. Seminer programı, endüstri konuşmacılarını ve bir endüstri gezisini içermektedir. Öğrenciler tamamlandıktan sonra bir sertifika alırlar.

 • Spa ve Wellness Sektörü

 • Lüks Markalar ve Hizmetler Yönetimi

 • Spor ve Etkinlik Pazarlama

Her uzmanlık semineri kursu 15-20 saat misafir konuşmacı, endüstri gezileri ve pratik uygulamalardan oluşmaktadır. Tamamlanma belgeleri akademik dönem sonunda verilir.

Araştırma Projesi / Doktora

Öğrenciler, yüksek lisans kredilerini tamamlamak için isteğe bağlı bir staj yanında, ikinci yarıyılda bir kapsül araştırma projesi ya da tez çalışması yapmaları gerekmektedir. Bu, öğrencilerin seçtikleri misafirperverliği konusunda derin ve eleştirel bir araştırma geliştirmelerini ve sunmalarını sağlar.

yer

Lucerne, İsviçre

Intakes

Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım. Bir sonraki alım fırsatı için lütfen BHMS kabul ofisine başvurun.

Bayram

BHMS tatil planına göre planlanır ve BHMS web sitesinde 'Okul Takvimleri' altında indirilebilir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Los Angeles'ta Otelcilik Yönetiminde Konsantrasyonlu MBA
  • Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri
 • Küresel Otelcilik Yönetiminde MBA
  • Crans-Montana, İsviçre
 • MBA with a Concentration in Hospitality Management in San Diego
  • San Diego, Amerika Birleşik Devletleri