Keystone logo
California State University Sonoma

California State University Sonoma

California State University Sonoma

Tanıtım

Sonoma State Üniversitesi, California State Üniversitesi Sisteminin bir kampüsüdür.

106425_10-6-17_CSU_589x325.jpg

San Francisco'nun bir saat kuzeyindeki Kaliforniya'nın ilk şarap mahzeninde bulunan Sonoma State, büyük fikirlere sahip küçük bir kampüs. Entelektüel ve kişisel gelişim, liderlik fırsatları ve teknolojik yeterliliği teşvik etme geleneği ile SSU, öğrencilerine güzel bir kampüs ortamında samimi, güvenli ve gayri resmi bir ortam sunmaktadır. Şu anda, kampüs konut hem apartman hem de konut süit tarzı tesislerinde öğrencileri barındırmaktadır.

SSU, hizmet alanında liselerden başvuran tüm kalifiye öğrencileri kabul ederken, birinci sınıf öğrencilerinin yüzde 80'i ve genç transfer öğrencilerinin yüzde 55'i Kuzey Körfez bölgesinin dışından gelmektedir. Kampüste yaşayan öğrenci bedeninin yüzde 34'ü ile, California Eyalet Üniversitesi sistemi içinde en çok ikamet eden kampüslerden biridir.

Akademik Profil

SSU eğitim deneyimi, entelektüel, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişmeyi teşvik eder. Fakülte ve personel, öğrencilerle işbirlikçi ilişkiler ve akademik bir disiplinde sağlam bir temel ile birlikte etik araştırma, sivil katılım, sosyal sorumluluk ve küresel farkındalığı teşvik eden bir eğitim sağlar. Birçok sınıf, öğrenci ve öğretim üyeleri arasında yakın etkileşime izin veren, 40'tan az öğrenci ortalamasıdır.

SSÜ, eleştirel ve etik olarak düşünme yeteneğine sahip olan ve bilgi teknolojisini etkin bir şekilde kullanabilen öğrencileri mezun etmeye yönelik bir taahhüdü vardır. Öğrencileri 21. yüzyılın işyerinin ihtiyaçlarına hazırlamak için müfredatın çoğunda küresel bir bakış açısı geliştirmek için güçlü bir hareket vardır.

Akreditasyon

Sonoma Eyalet Üniversitesi, Batı Okul ve Kolejler Birliği (WASC) ve California Eyalet Eğitim Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Eğitim Okulu, CCTC ve NCATE tarafından devlet ve ulusal düzeyde akredite edilmiştir. İşletme ve Ekonomi Fakültesi AACSB-International, İşletme Yüksekokullarını İleri Düzeylendirme Derneği tarafından akredite edilmiştir. Birçok bölüm ve program bireysel olarak akredite edilmiştir.

SSU

Mezunlar Derneği

alt = "SSU, üniversiteleriyle olan ilişkilerini sürdürmek için eğitim projeleri, programlar ve etkinliklere sponsor olarak, Üniversite ile 53 bin mezun arasında sürekli bir bağlantıyı sürdüren aktif bir Mezunlar Derneği'ne sahiptir.

Ödüller ve onurlar

CSU sistemindeki en çok talep edilen kampüslerden biri ve düzenli olarak ABD Haberleri tarafından “En İyi Bölge Üniversitesi” seçildi.

Binalar ve Öğrenme Merkezleri

Jean ve Charles Schulz Bilgi Merkezi, Fıstık çizgi roman yaratıcısı Charles Schulz ve eşi ismini almıştır. CSU sisteminde ve California eyaletindeki en büyük kütüphanelerden birinde 400.000'den fazla cilt vardır. Benzersiz 750.000 hacimli otomatik geri alma sistemi, ülkede yalnızca dört kişiden biridir. Ayrıca Jack London'ın yazılarının, orijinal mektuplarının ve hatıraların değerli bir koleksiyonuna da ev sahipliği yapıyor.

Sürdürülebilir inşaat yöntemleri için yüksek standartlarda tasarlanan 59.000 metrekarelik Rekreasyon Merkezi, son teknoloji aerobik ekipmanları, tırmanma duvarı, egzersiz ve dans stüdyoları, iki spor salonu, büyük ağırlık kaldırma ve makine alanı, soyunma odaları, ve bir spa. “Teknoloji öğreten bir bina” olarak bilinen Çevre Teknoloji Merkezi, benzer yapıların enerjisinin sadece% 50'sini tüketen sürdürülebilir bir mimarinin ve enerji verimliliğinin bir göstergesidir.

Yepyeni 130.000 m2'lik öğrenci merkezimiz 2013 yılının Kasım ayında açıldı. Oturma odası gibi öğrenciler için alanlar ve programlar; Kitchens, Weyden Brewster, The Café ve Lobo'nun yanı sıra Üniversite mağazası, HUB, Öğrenci Aktiviteleri Ofisi, toplantı ve aktivite odaları, Kopya Merkezi ve ilk iki kattaki kampüs postanesi gibi yemek mekanları da dahil olmak üzere yemek mekanları. Üçüncü katta balo salonu, toplantı ve aktivite odaları, Overlook restoran, Konferans ve Etkinlik Hizmetleri, Konut ve Mutfak Hizmetleri ofis alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Yeşil Müzik Merkezi, dünyanın en büyük konser salonlarından biri olacak şekilde tasarlandı ve Massachusetts'deki Tanglewood'daki (Boston Senfoni Orkestrası'nın yazlık evi) Seiji Ozawa Hall'dan sonra modellenmiştir.

Cerent Engineering Science Laboratories, bilgisayar ve mühendislik bilimlerinde araştırma ve öğretim için en yeni ekipmanlara sahiptir. Öğrenciler bölgedeki yüksek teknoloji şirketleriyle çalışmak için eşsiz fırsatlara sahiptir.

Üniversite ayrıca, yakındaki 450 dönümlük Fairfield Osborn Koruma Alanı'nı ve Mendocino İlçesindeki 3,200 dönümlük Galbreath Wildland Preserve'ın sahibi ve işletmecisidir. Her ikisi de öğrenciler için nadir görülen doğal bilimlerde araştırma için büyük fırsatlar sunmaktadır.

Derece / Program Teklifleri

Üniversite dokuz kimlik programı ve sekiz lisans ve lisansüstü sertifika programı sunmaktadır. Eğitimde temel öğretmenlik eğitimi programları çoklu konu, çoklu konu BCLAD, tek konu, idari hizmetler, okuma / dil sanatları (sertifika veya uzman), özel eğitim (hafif / orta veya orta / şiddetli) ve öğrenci personel hizmetleri (Danışmanlık) Bölüm).

Üniversite altı okuldan oluşur: Sanat ve Beşeri Bilimler, İşletme ve Ekonomi, Eğitim, Genişletilmiş

Öğrenci hayatı

Konut Yaşamı Departmanı ve Öğrenci Liderliği Merkezi, Katılım

Etnik ve uluslararasıdan özel hobiler ve takipçilere kadar geniş bir yelpazeye yayılan 100'den fazla kulüp ve organizasyon var.

İlgili Öğrenciler tarafından desteklenen bir topluluk hizmeti programı olan JUMP (Bize İlerlemeyi Yürütme), öğrencilere çok sayıda gönüllü programda hizmet verme ve eğitimiyle ilgili deneyimler kazanma fırsatı sunar. Pek çok JUMP projesinde, Büyükbaba, Büyük Öğrenci, Çalışma Arkadaşları, Bodega Bay Ev Ödevi Projesi ve Hizmet Verilmeyen İnsanlarımıza Hizmet Verilmektedir.

97620_85407_ExtendedEducationLogo.jpg

Konumlar

  • Rohnert Park

    East Cotati Avenue,1801, 94928, Rohnert Park

sorular