Keystone logo
Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Tanıtım

Copenhagen Business School (CBS) 1917'de kuruldu. Bugün CBS, 21.000'den fazla öğrencisi ve 1.500 çalışanı - öğretim üyeleri, doktora öğrencileri ve idari personeli ile 8 Danimarka üniversitesinden biridir.

CBS geniş anlamda işletme ve ekonomi alanında Danimarka'nın en büyük eğitim ve araştırma kurumudur. Üniversite, kamu ve özellikle özel sektöre işle ilgili eğitim programları sunmaya ve sürekli eğitim vermeye kendini adamıştır.

Programlar, CBS'nin sürekli olarak güçlendirmek için çalıştığı güçlü ve uluslararası üne sahip bir araştırma tabanına dayanmaktadır. CBS, Danimarka Ulusal Araştırma Vakfı tarafından finanse edilen bir Mükemmeliyet Merkezine sahiptir ve beş Avrupa Araştırma Konseyi Bursu almıştır.

CBS, bilgi ve yeni fikirleri yarının iş liderlerine ve genel olarak topluma iletmeye kararlıdır. Bu alandaki ana katkısı araştırma ve araştırmaya dayalı eğitimdir ve araştırmaya ve yüksek akademik standartlara yatırım bu nedenle CBS'nin topluma katkısı için çok önemlidir.

Devlet tarafından finanse edilen özel bir kurum olan CBS, fonlarının çoğunu hükümetten alır. Üniversite sektörüne verilen devlet hibeleri, temel olarak, faaliyete dayalı bir eğitim hibesi ve temel olarak, her bir üniversite için tarihsel olarak belirlenen temel bir araştırma hibesinden oluşur. CBS'nin gelir temelinin üçte ikisinden biraz azı eğitim faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır.

Copenhagen Business School Hakkında

Copenhagen Business School 1917 yılında kurulmuş ve 1965 yılında Danimarka eğitim sistemine bir yüksek öğretim kurumu olarak entegre olmuştur.

Bugün CBS, Bilim, Yenilik ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı'na bağlı 2003 Danimarka Üniversiteler Yasası tarafından düzenlenmektedir.

 • CBS, 20.000'e yakın öğrencisiyle Avrupa'nın en büyük işletme okullarından biridir.
 • CBS lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında birinci sınıf araştırmaya dayalı lisans programları sunmaktadır. düzeyleri, yönetici ve diğer deneyim sonrası programlar.
 • CBS, yayınlama, kamuoyu tartışmalarına katılım, danışmanlık ve uzman veritabanımız [email protected] aracılığıyla orijinal ve ilgili bilgileri oluşturur ve sağlar.
 • CBS, diğer üniversiteler, işletmeler ve kuruluşlarla ortaklaşa bilgi geliştirir ve paylaşır ve iş dünyasının ve toplumun gelişimine katkıda bulunur.

CBS

 • CEMS'in (Yönetim Eğitiminde Küresel İttifak) Danimarkalı üyesi.
 • PIM (Uluslararası Yönetimde Ortaklık) üyesi.
 • 165.000'den fazla öğrenci ve 10.000'den fazla araştırmacı ile Øresund üniversite ağını oluşturan 8 Danimarka ve İsveç üniversitesi arasında.
 • Üçlü taç akredite.
 • EQUIS onaylı (Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi).
 • AMBA (MBA Derneği) tarafından akredite edilmiştir.
 • AACSB (Collegiate Schools of Business'ı Geliştirme Derneği) tarafından akredite edilmiştir.

2000 yılından bu yana CBS, EQUIS tarafından ve 2007'den beri AMBA tarafından da akredite edilmiştir.

1 Ağustos 2011'de CBS, AACSB (Üniversite İşletme Okullarını Geliştirme Derneği) tarafından İskandinavya'daki ilk okul olarak akredite edildi. Böylece CBS, dünya çapında yalnızca 59 işletme okulu tarafından paylaşılan bir onay olan 'üçlü taç' elde etti.

kampus

CBS, öncelikle Kopenhag'ın kalbine yakın Frederiksberg'deki dört modern binada yer almaktadır.

Hem Solbjerg Plads'daki ana kompleks, hem de Mimar Henning Larsen tarafından Dalgas Have ve Kilen'de (The Wedge) mimari açıdan beğenilen bina, karakteristik İskandinav tarzını yansıtıyor.

CBS ayrıca eski Kraliyet Kopenhag porselen fabrikasının bazı bölümlerini yeniden inşa etti ve CBS Kampüsü'nün tüm bölümleri yürüme mesafesindedir. CBS, değişim öğrencileri ve misafir profesörler için farklı konaklama seçenekleriyle teması kolaylaştırır.

1 Eylül 2013 itibariyle, CBS kampüsü Flintholm metro istasyonuna yakın üç yeni oditoryumla genişletiyor. Oditoryumlarda toplam 600 koltuk var.

Toplam alan metrekare (m²): 118.550

 • Öğrenciler, multimedya laboratuvarları, yorumlama laboratuvarları ve öğrenme kaynak merkezi için 600 adet mevcuttur.

Öğrenci Olanakları

Öğrenci tesisleri arasında multimedya laboratuvarları, yorumlama laboratuvarları, grup ve proje çalışmaları için ara odaları, kişisel bilgisayarlar ve Öğrenim Kaynak Merkezi bulunmaktadır. Bilgisayarlar en az üç yılda bir yeni modellerle değiştirilir. Taşınabilir dizüstü bilgisayarlar için fişler hazırdır ve ana binalara kablosuz bağlantılar kurulur.

Akreditasyon

CBS, hem uluslararası hem de ulusal akreditasyonlara katılmaktadır. Uluslararası akreditasyonların temel amaçları 1) uluslararası markalaşma ve 2) eğitim, araştırma ve yönetimde kalite konusunda uluslararası en iyi uygulamaları öğrenmektir.

2000'den beri CBS, EQUIS tarafından ve 2007'den beri AMBA tarafından da akredite edilmiştir. 1 Ağustos 2011 CBS, İskandinavya'daki ilk okul olarak AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) tarafından akreditasyon aldı. Böylece CBS, dünya çapında yalnızca yaklaşık 50 işletme okulu tarafından paylaşılan bir onay olan 'The Triple Crown'u satın aldı. Bu okulların tümü mutlak en iyi işletme okullarına aittir ve INSEAD, London Business School, IMD ve Rotterdam School of Management gibi okulları içerir.

Üç Akreditasyon - Farklı Odaklanma

Üç farklı akreditasyon etiketi, dünyanın farklı yerlerinde farklı tanınmaları ve birçok benzerliğe rağmen farklı bir unsura odaklanmaları nedeniyle gerekli olarak algılanmaktadır.

EQUIS, araştırma, uluslararasılaşma ve iş dünyası ile ortaklığa güçlü bir şekilde odaklanırken, AACSB yönetim, fakülte nitelikleri, öğrenme ve eğitime güçlü bir şekilde odaklanır. AMBA yalnızca MBA/MPA programlarına odaklanır.

Danimarka akreditasyon sistemi kanunla 2007 yılında kurulmuştur. Bu, tüm CBS programlarının önümüzdeki yıllarda ulusal bir akreditasyondan geçmesi gerektiği anlamına gelir. Bu çalışma ACE Danimarka tarafından yönetilmektedir.

Konumlar

Konumlar
 • Copenhagen Business School, Solbjerg Plads 3, Frederiksberg, DK-2000, Copenhagen

sorular