Keystone logo
COPPEAD Graduate School of Business

COPPEAD Graduate School of Business

COPPEAD Graduate School of Business

Tanıtım

Latin Amerika işletme okulu dünyaca tanındı

Rio de Janeiro Federal Üniversitesi COPPEAD Graduate School of Business , öğretim ve araştırmadaki mükemmelliği ile uluslararası alanda tanınan bir işletme okuludur.

Okul, işletme uzmanlık kurslarında 10.0000'den fazla yönetici , 1300 Master ve 60 Doktora adayından mezun oldu. The Financial Times'a göre, tam zamanlı MBA programımız halka açık ve ücretsiz, Latin Amerika'da şimdiye kadar dünyanın en iyi 100'ü arasında yer alan tek program .

COPPEAD'da araştırma ve bilgi tüm faaliyetlerin merkezi eksenleridir. Öğrenciler, şirketler ve diğer piyasa oyuncularıyla günlük etkileşimlerde, ürettiğimiz bilgi, sınıftaki sunumumuzun doğasını ve toplumla etkileşimini yönlendirir. Bu, misyonumuzun ve vizyonumuzun ve topluma katkımız olduğuna inandığımız şeyin temelidir .

Misyon

Daha iyi organizasyonlar ve toplum için değerleri ve bilginin üretilmesi ve yayılması, yönetim teorisi ve pratiğinin bütünleştirilmesi yoluyla insanları dönüştürmek .

Vizyon
Yöneticileri, girişimcileri ve araştırmacıları dönüştürmek için önemli bir Brezilya merkezi olmak.

Merkezi Değerler

 • Mükemmellik: Büyümemize , araştırmamıza, fakülte işe alımımıza, yeni programlar tasarlamaya ve diğer eylemlere rehberlik eden özümüz budur .
 • Dürüstlük: COPPEAD'ın değerleri , yönetim mesleğinde etik ve sosyal olarak sorumlu davranışların tohumlanmasını içerir . Dürüstlüğün, Okulun misyonunu yerine getirmenin ve Brezilya'ya daha iyi hizmet vermenin en iyi yolu olduğunu biliyoruz.
 • Brezilya'ya Hizmet: COPPEAD Brezilya'da üçüncü ve Rio de Janeiro'da Doktora Programı sunan ilk okuldur; Brezilya'da uluslararası bir Tam Zamanlı MBA sunan ilk şirkettir ve Brezilya'da İşletme ve Yönetimde Yönetici Eğitiminde öncü olmuştur. Ülkemizi geliştirmek için insanları ve kuruluşları geliştirmemiz gerekiyor.

Başarılar

 • Financial Times tarafından yayınlanan, dünya çapında en iyi 100 tam zamanlı MBA programı sıralamasında 10 kez.
 • Executive MBA, Financial Times EMBA Sıralamasında dünyanın en iyi 100'ünden biri olarak iki kez listelendi.
 • Akademi ve iş dünyasından 850'den fazla üye organizasyona sahip uluslararası bir üyelik kuruluşu olan EFMD (Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı) üyesi.
 • AACSB (İşletme Yüksek Okullarını Geliştirme Derneği), dünya çapında en iyi işletme okulları da dahil olmak üzere 90 ülkede 1.500'den fazla üyesi olan uluslararası bir dernektir.
 • 2007'den beri Brezilya Yönetim Akademisi ANPAD tarafından onaylanmıştır ve öğretim uygulamalarının kalite standartlarına dayandığını göstermektedir.
 • CAPES'de (Eğitim Bakanlığına bağlı Yükseköğretim Personelinin Geliştirilmesi Koordinasyonu) seviye 6 (7 üzerinden) olarak değerlendirilmiştir.
 • 10 Araştırma Koltuğu
 • Tüm dünyada 42 işletme okulu ile ortaklık

Akreditasyonlar, Sertifikalar ve Dernekler

132663_Untitled-1.jpg

Rio de Janeiro Federal Üniversitesi

Rio de Janeiro Federal Üniversitesi 1920 yılında kuruldu ve Brezilya'daki ilk ve en büyük federal üniversitedir. Ülkedeki ve Latin Amerika'daki eğitim ve araştırmadaki en büyük mükemmeliyet merkezlerinden biri olan üniversitenin misyonu, Brezilya toplumuna insan bilgisinin evrensel bir şekilde egemenliğini sağlamak, yaygınlaştırmak, geliştirmek, uygulamak ve yaymak için araçlar sağlamaktır. bir dönüşüm kuvveti gibi davranır.

Konumlar

 • Rio de Janeiro

  Rua Pascoal Lemme, 355 Cidade Universitária Rio de Janeiro - RJ, 21941-918, Rio de Janeiro

  sorular