Keystone logo
Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

Tanıtım

Bir bakışta Corvinus

Corvinus Üniversitesi ekonomi, Yönetim ve Sosyal Bilimler alanlarında Macaristan'ın en seçkin eğitim kurumudur. Üniversite düzeyinde eğitim, tıpkı dünyanın en gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi, 1920'lerde Macaristan Kraliyet Bilim Üniversitesi özerk Ekonomi Fakültesi'nde Budapeşte'de başladı.

Sürekli gelişime inanıyoruz. Şimdiye kadar elde edilen sonuçlarla yetinmemeliyiz. Bu nedenle Temmuz 2019'dan itibaren Corvinus'un Devletin kendisi tarafından bir Devlet vakfı tarafından sürdürülmesine karar verildi. Bu model daha esnek operasyonlara izin verirken, uzun vadeli ve öngörülebilir planlama da sağlar.

Hedefimiz oldukça iddialı: 2030 yılına kadar uluslararası bir üniversiteye dönüşmek, ekonomik, yönetim ve sosyal bilimler alanında Orta Avrupa'nın lider kurumu olmak.

Zaman çizelgesi

1899: Doğu Ticaret Akademisi Corvinus'un doğrudan öncüsü kuruldu

1917: Genel Direktör Elemér Balogh'un teklifiyle Hangya Szövetkezet (Yapımcı, Distribütör ve Tüketici Kooperatifi), gelecekteki Ekonomi Üniversitesi'nin yararına bir milyon Macar kronuna fon sağlıyor

1920: 5 Ekim'de, Macaristan Kraliyet Bilim Üniversitesi İktisat Fakültesi'nin kuruluşuna ilişkin 1920 tarihli XXXI Yasası yürürlüğe girdi. İlk dönem başlangıcı töreni 31 Ekim'de gerçekleşecek.

1934: İktisat Fakültesi Palatine Joseph Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ile bütünleşti

1948: Özerk Macar Ekonomi Üniversitesi doğdu

1950: Üniversite Fővám tér'de bulunan eski Baş Gümrük Sarayına taşındı

1953: Üniversitenin adı Karl Marx İktisadi Bilimler Üniversitesi

1956: Ulusal politika taleplerini içeren 22 maddelik bir listeyi kabul eden akademisyenlerin ve öğrencilerin katılımıyla bir toplantı düzenlenir. 23 Ekim'de öğrenciler Bem Anıtı'na onurlu bir yürüyüşe katılırlar. Eğitim 1 Şubat 1957'ye kadar askıya alındı.

1968: Kálmán Szabó Rektör oldu ve çalışma programları konusunda büyük bir reform gerçekleştirdi.

1970: Macaristan'da türünün ilk örneği olan Rajk László İleri Araştırmalar Okulu, Attila Chikán'ın önderliğinde kuruldu.

1989: Fakülte yeniden yapılanmasının bir sonucu olarak İşletme Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi ortaya çıkmaktadır.

1990: Üniversite, Budapeşte İktisadi Bilimler Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı

1996: Üniversite dünyanın önde gelen işletme okulları ve şirketlerinin CEMS İttifakı'na katıldı.

2007: Közraktár ve Czuczor Sokaklarının köşesinde “C” binası açıldı, Pest tarafındaki Kampüs şimdi Baş Gümrük Sarayı ve Tuz Evi ile birlikte üç binadan oluşuyor

2019: Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Şangay Fudan Üniversitesi ile ortak bir MBA programı kuruldu

137097_pexels-photo-1438072.jpeg

Akreditasyon

EFMD'den EQUIS Akreditasyonu

Corvinus Business School, 2018'de ilk kez 3 yıl akredite edildi.

Bu akreditasyon ile CBS, bu prestijli akreditasyona sahip dünyanın en iyi% 2 işletme okulunun çevresine girdi

EFMD'den EPAS Akreditasyonları

Executive MBA programı 3 yıldır 4. kez

İşletme ve Yönetim Lisans programı 5 yıldır 3. kez

BSIS Etiketi

Corvinus Business School, BSIS, 2018'i 2. kez etiketledi

Business School Etki Sistemi (BSIS) programı, bir okulun bulunduğu yöreye veya bölgeye olan yerel çevresi üzerindeki etkisinin boyutunu belirlemek için tasarlanmıştır.

EAPAA Akreditasyonu

Sertifika sadece Avrupa'daki yaklaşık iki düzine üniversite ve Corvinus da dahil olmak üzere Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki Orta şereften sadece dört üniversite tarafından verilmektedir.

Kamu Politikası ve Yönetiminde Usta - 7 yıl boyunca 1. kez

Sıralama, ödüller

Özellikle sayısız akademik başarıdan gurur duyuyoruz.

Macaristan'da Başarı

Birincilik adaylarının sayısına göre, Corvinus İşletme Okulu yine en popüler okuldu. Kabul edilen öğrencilerin mükemmelliği konusunda da lider konumdadır.

HVG dergisine göre, Corvinus Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Okulu Öğrenci Mükemmeliyetinde birincidir. Öğrencilerin mükemmelliği, kabul edilen öğrencilerin neredeyse% 98'inin en az bir dil sınavına sahip olması ve fakültenin de ulusal fakülte sıralamasında 10. sırada olması ile belirtilmektedir. İktisat okulları sıralamasında Corvinus İşletme Okulu Öğrenci Mükemmelliği kategorisinde 1. olurken, Corvinus Ekonomi Okulu Öğretmen Mükemmelliği kategorisinde 1. oldu.

OTDK Sosyal Bilimler Bölümü'nde Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Yüksekokulu öğrencileri 2019'daki 20'inci, 2nci ve 3'üncü sınıfların hepsine ulaştı. OTDK'ın Ekonomi Bölümünde Corvinus, 1'inin% 50'sinden fazlasını kazandı. yer. Doktora Corvinus adayı yeni kurulan Roska Tamás Ödülü ile ödüllendirildi.

Uluslararası başarı

Eduniversal'e göre Corvinus Business School, Doğu Avrupa'daki en iyi işletme okulları arasında birincilik ve EFMD'nin yıllık konferansında EQUIS Akreditasyonunu kazandı.

Corvinus Business School, Financial Times Business Schools Sıralaması ile ilk 100 en iyi işletme okulu arasında yer aldı.

Öğrencilerin değerlendirilmesine ve akademik direktörlerin oylarına göre Corvinus, 2019 yılında CEMS Yılın Okulu kategorisinde 32 CEMS üyesi arasında 3. sırada yer aldı.

Corvinus Bilim Mağazası 2019 yılında uluslararası kabul görmüş bir artışla sonuçlandı: 29 profesörün yönlendirdiği dersler çerçevesinde 765 öğrenciye 40 ortağımız tarafından sorulan soruları detaylandırma fırsatı verildi ve sonuç olarak önemli bir pozitif yarattılar. sosyal etki.

Corvinus Ekonomi Okulu Aktüeryal ve Finansal Matematik Yüksek Lisans programı, Sigorta, Risk ve Aktüerya Bilimleri kategorisinde Eduniversal sıralamasında dünyanın en iyi 40 yüksek lisans programı arasında 31. sırada yer aldı.

2019 yılında, Kamu Politikası ve Yönetimi Yüksek Lisans programı, 2019-2026 dönemi için Avrupa Kamu Yönetimi Akreditasyon Derneği'nin (EAPAA) uluslararası akreditasyonunu kazandı; bu, Macar programında ikinci kez ve ilk kez İngilizce programı örneği. Buna ek olarak, Uygulamalı Ekonomi lisans programının burs yerleri için başvuran öğrenci sayısı, birincilik adayları dahil, yüzde 30 artmıştır.

Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Okulu Bölgesel ve Çevre Ekonomisi Yüksek Lisansı, Eduniversal'in küresel sıralamasında 1000'den fazla üniversite arasında asil bir yer aldı: sürdürülebilir kalkınma ve çevre yönetimi konusunda en iyi 100 program arasında 36. sırada yer aldı.

Konumlar

  • Budapest

    Budapest, Fővám tér 8., 1093 Hungria, , Budapest

sorular