Keystone logo
Dalhousie University

Dalhousie University

Dalhousie University

Tanıtım

Kanada'nın önde gelen üniversitelerinden birine hoş geldiniz. 1818'den beri Dalhousie , dünyanın dört bir yanından öğrencileri kendine çekmekte ve birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır. Olağanüstü akademik kalite, üstün öğretim kadrosu ve benzersiz eğitim ve araştırma fırsatları ile tanınırız. Dalhousie, 18.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın en yüksek altıncısı olan 91 Rhodes bursiyerinden mezun olmuştur. Eşsiz bir etkileşimli ve işbirlikçi ve kariyer odaklı fırsatlar sunuyoruz. Öğrencilerimize, öğretim üyelerimize, personelimize ve mezunlarımıza bölgemize, Kanada'ya ve dünyaya önemli katkılarda bulunmaları için ilham veriyoruz.

İstatistik

Dalhousie University kayıtlı öğrenciler 20.000'den fazla
İl dışından %62
Uluslararası öğrenciler %24
Birinci sınıf öğrencilerinin ortalama giriş notu %87,6
Giriş ödülü alan birinci sınıf öğrenci sayısı 1.400
Rodos Alim Sayısı 92
Temsil edilen ülke sayısı 115'in üzerinde

  Vize Gereksinimleri

  Uluslararası başvuru sahipleri

  • Uluslararası (veya vize öğrencilerinin) kampüs dışında bir kurumsal ikametgahı tamamlamak için bir çalışma vizesine ve bir kooperatif çalışma iznine başvurmaları ve güvence altına almaları gerekir.

  Mezun İstatistikleri

  akreditasyonlar

  AACSB Akreditasyonlu

  Öğrenci Görüşleri

  İngilizce Dil Gereksinimleri

  Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

  Konumlar

  Konumlar
  • South Street,6299, B3H 4R2, Halifax Regional Municipality

  sorular