Keystone logo
Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Tanıtım

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) bilimi eyleme döker. Yaklaşık 17.000 öğrenci ile Almanya'nın en büyük ve en seçkin uygulamalı bilimler üniversitelerinden biridir. Mükemmel itibarı, yüksek öğrenime bilimsel temelli, gerçek dünya yaklaşımının ve mezunlarının mesleki başarısının sonucudur.

Darmstadt University of Applied Sciences mezunları, özellikle Alman şirketlerindeki İK yöneticileri arasında popülerdir. Bu, yıllık "Wirtschaftswoche" sıralaması tarafından onaylanmıştır. Üniversite Sıralaması 2019 için, personel hizmeti sağlayıcısı Universum Global, ülke çapında 650 küçük, orta ölçekli ve büyük şirketle anket yaptı. Almanya'daki toplam 216 uygulamalı bilimler üniversitesinden, mezunları özellikle beklentilerini iyi karşılayanları seçebildiler. Buna göre h_da, makine mühendisliği (3. sıra), bilgisayar bilimi (8. sıra), elektrik mühendisliği (7. sıra) ve endüstri mühendisliği (4. sıra) alanlarında Almanya'da ilk 10 arasında yer almaktadır.

Yüksek Öğrenim Geliştirme Merkezi'nin (CHE) 2019 üniversite sıralamasında, h_da özellikle pratik uygunluk ve mesleğe hazırlık açısından iyi puanlar alıyor. Buna göre, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojisi, Makine Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği derslerinin öğrencileri, uygulama laboratuvarlarının çok iyi donanımından övgüyle söz etmektedir. h_da burada ulusal en iyi grupta. Aynı şey, mimarlık ve çevre mühendisliği öğrencilerinin çok iyi olarak değerlendirdiği gezilerin kalitesi için de geçerlidir. h_da aynı zamanda profesyonel uygulamayla ilgili temaslar söz konusu olduğunda ülke çapında da zirvededir. CHE Sıralaması, elektrik mühendisliği ve bilgi teknolojisi, makine mühendisliği ve mekatronik çalışma kurslarında Darmstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ni ulusal üst grupta listeler.

h_da çalışma kurslarının yüksek itibarı, yönetilebilir gruplarla iyi bir denetim oranına ve açık bir pratik yönelime dayanmaktadır. Burada, bilim ve uygulama hedefli bir şekilde iç içe geçmiştir. Bunun nedeni, h_da'nın profesörlerinin ne yaptıklarını bilmeleridir: Hepsi profesyonel uygulamalardan gelir ve öğrencileri üzerinde gelecekteki profesyonel talepleri bilirler. Çalışma programlarının uygulamalı profesyonel aşamalarında, öğrenciler öğrendiklerini iş ve toplumdaki işverenlerle test edebilir ve genişletebilirler.

Yönetmek

 • Başkan Prof. Doktor Ralph Stengler
 • Öğretim, Öğrenim ve Üniversite İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Manfred Loch
 • Araştırma ve Bilimsel Altyapıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arnd Steinmetz
 • Yazı İşleri Müdürü Norbert Reichert

Bilim şehri Darmstadt

Yukarıdan Luisenplatz

Fotoğraf: Alex Deppert

İstatistik

öğrenciler

 • Yaklaşık 17.000
 • Yaklaşık %18 yabancı öğrenci

Çalışanlar

 • Yaklaşık 900

  Konumlar

  Konumlar
  • Darmstadt

   Schöfferstraße 10, 64295, Darmstadt

   sorular