Keystone logo
Frankfurt School of Finance & Management Uluslararası Sağlık Yönetiminde MBA (IHM)
Frankfurt School of Finance & Management

Uluslararası Sağlık Yönetiminde MBA (IHM)

Frankfurt, Almanya

20 Months

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 39.500 / per year

Kampüste

Tanıtım

Neden Sağlıkta MBA?

Frankfurt SchoolUluslararası Sağlık Yönetiminde yarı zamanlı MBA, çalışan sağlık profesyonellerinin uluslararası sağlık sektörü hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamaları için tasarlanmıştır.

Program, küreselleşmiş bir sağlık sektöründeki zorlukların üstesinden gelmek için sorumlu sağlık liderleri geliştirmeyi ve pratik iş becerileri, gelişmiş girişimcilik becerileri, liderlik uzmanlığı ve dürüstlük ile donatmayı amaçlamaktadır.

Geleceği etkilemesi muhtemel sağlık sorunları, eğilimleri ve uygulamaları hakkında gelişmiş bir farkındalığı teşvik eder. Avrupa, Amerika ve Asya'daki uluslararası eğitim yerleri ve çeşitli bir öğrenci topluluğu, gerçek bir uluslararası deneyim sağlar.

Yarı zamanlı eğitim, tam zamanlı çalışma

10 modülde, her bir konut modülü 7 gün sürer, katılımcılar tam zamanlı çalışırken sağlık sektöründe kariyer ile ilgili akademik ve gerçek dünya temeli kazanırlar. Kampüs içi ve dışı öğrenme arasındaki denge, kişinin profesyonel yaşamında minimum düzeyde kesinti olmasını sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Küresel bakış açısı: uluslararası konumlar, öğretim üyeleri ve katılımcılar
 • Tez dahil 20 aylık yarı zamanlı çalışma programı
 • Kolay başvuru - kabul için GMAT veya GRE gerekmez
 • Sağlık Hizmetlerinde Genel Yönetime odaklanan yenilikçi müfredat
 • Etkileşimli öğrenme ortamı
 • Yüksek profilli uygulayıcılara erişim (Tedarikçi ve tedarikçi tarafı)
 • Kapsamlı profesyonel ağ
 • Birden fazla uluslararası kuruluş tarafından akredite edilmiştir

Dünya Çapında Odaklanma

Dünyanın her yerinde – her hastanede, klinikte, laboratuvarda ve sağlıkla ilgili kuruluşlarda, sağlık sektörünü yönlendiren iş uygulamalarına odaklanan yüksek vasıflı sağlık profesyonellerinden oluşan ekipler vardır.

Liderleri aracılığıyla sağlık dünyasının şekillendirilmesinde aktif rol alan doktorlar, idareciler, yöneticiler ve yöneticilerdir.

MBA IHM, aşağıdakilerle benzersiz ve sürükleyici bir uluslararası deneyim sunar:

 • uluslararası yerler
 • uluslararası fakülte
 • Uluslararası öğrenciler.

Öğrenme tecrübesi

Girişimci, uluslararası, kültürlerarası

Sağlık sistemleri ve pazarları, yerleri, öğrencileri ve akademik ve kurumsal ortakları ile ilgili gerçekten uluslararası odaklı bir MBA programını deneyimleyin.

Küreselleşme çağında, yabancı kültürlerin samimi bir şekilde anlaşılması hem değerli bir akademik varlık hem de zenginleştirici bir kişisel deneyim olabilir.

Dünyadaki farklı sağlık sistemleri, uygulamaları ve pazarları hakkında bilgi edinmenin onları ziyaret etmekten daha iyi bir yolu yoktur!

Takım çalışması

Dünyanın her yerinden sınıf arkadaşlarınızla çalışın ve önde gelen ulusal ve uluslararası sağlık uzmanlarından yararlanırken deneyimlerinizi paylaşın: hastanelerde veya kliniklerde veya sağlık ve biyoteknoloji, ilaç, tıbbi cihazlar, hizmet sunumu, bilgi teknolojisi, danışmanlık şirketleri gibi kuruluşlarda ve Devlet kurumları.

Ya da sektörde çalışan mezunlarla ağ kurun ve çeşitli sağlık sektörlerini daha derinlemesine araştırın.

Yenilikçi öğrenme: Girişimci İş Planı

Etkili sağlık bakımı liderlik, sağlam karar verme becerileri ve uzmanlık gerektirir. Ayrıca, sağlık hizmetlerinin nasıl sunulduğu konusunda girişimci düşünce ve yenilik yapma isteğini gerektirir.

İnovasyon tarafından yönlendirilen bir alanda, ayak uydurmanız hayati önem taşır. Sağlam bir iş planı, sadece bir fikir ile başarılı bir iş arasındaki fark olabilir. Bir tane oluşturma sürecinde, stratejik planlama, pazar durumları ve rekabet avantajları hakkında bir anlayış geliştireceksiniz.

Örnek olay öğrenme

MBA IHM'miz, Harvard öğretim modelini izleyen vaka çalışmaları ve grup çalışması ile desteklenen ve güçlendirilmiş teorik öğrenmenin bir karışımına dayanmaktadır.

Vaka çalışmaları, gerçek dünyadaki durumlara dayalı olarak ve sağlık hizmetlerine odaklanarak sınıf hedeflerini karşılamak üzere uyarlanmıştır. Ayrıca, katılımcılarımızdan kendi işle ilgili vakalarını getirmeleri rica olunur. Takım çalışması ve grup sunumları diğer önemli unsurlardır.

Misafir konuşmaları ve saha ziyaretleri

Endüstri liderleri, uluslararası bir sağlık ortamında mevcut gerçek yaşam zorluklarını ve fırsatlarını tartışmak için farklı geçmişlerden ve kültürlerden gelen öğrencilere katılır.

Hem kampüste hem de çeşitli saha ziyaretlerinde sağlık uzmanları, kilit sektör oyuncuları ve yenilikçi sağlık girişimcileri ile bağlantı kurmak için birçok fırsat ortaya çıkıyor.

Antrenörlük

MBA IHM Liderlik Koçluğu, liderlik potansiyelinize ulaşma yolculuğunuzda nerede olursanız olun ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanmış kişiselleştirilmiş koçluk sunar.

Uluslararası Ortaklar ve Lokasyonlar

Hedefimiz: Etkili küresel ağlara erişim sağlamak

Frankfurt School , MBA International Healthcare Management, sağlık ve yönetimin bu hassas dengesine ulaşmada profesyonellere yardımcı olur. Kendi türünün önde gelen lisans programıdır ve olağanüstü uluslararası ortaklar tarafından desteklenmektedir:

Johns Hopkins Üniversitesi Carey İşletme Okulu

İnsanlığı akılda tutarak İşletme Öğretimi: Johns Hopkins Üniversitesi Carey İşletme Okulu, cesur iş liderleri yetiştirir ve çeşitli bakış açıları, çok disiplinli eğitim ve küresel bilinçli girişimcilik yoluyla kuruluşları, toplulukları ve toplumu dönüştürür.

Sınıf Profili

Katılımcılar, gelecekte kişisel olarak ilerlemek ve artan sorumluluk ve liderlik pozisyonları aramak isteyen sağlık kuruluşlarında büyük referanslara sahip üst düzey yöneticiler veya yüksek potansiyelli kişiler olacaktır.

Bilgi Olayları

İşletme okulumuz ve MBA programımızın gerçekte nasıl olduğu hakkında ilk elden bir izlenim edinmek ister misiniz? Frankfurt MBA Program Direktörü ile tanışın, mevcut öğrencilerle konuşun, bir sınıf dersine katılın veya kampüsümüzü gezin. Her şey ayrı ayrı planlanmış örnek dersler ve düzenli MBA Akşamlarımız sayesinde mümkün!

Örnek dersler

Akademik personel ve mevcut MBA öğrencileri ile bir vaka çalışmasını tartışmak için bu dönem bir MBA sınıfını ziyaret edin. Bu senin şansın

 • tipik sınıf konularını deneyimlemek,
 • öğretim teknikleri ve
 • öğrenme yöntemleri.

Rehberli kampüs turu da dahil olmak üzere bir kampüs ziyareti düzenlemek için MBA Ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

MBA Akşamları

MBA Akşamlarımızdan birinde MBA ve EMBA programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin! Profesörlerimiz ve program direktörlerimizle kişisel görüşmelerden yararlanın ve hangi programın tam potansiyelinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabileceğini öğrenin.

kabul

Müfredat

akreditasyonlar

İdeal Öğrenciler

Kariyer fırsatları

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular