Keystone logo
Gulf University for Science and Technology : GUST

Gulf University for Science and Technology : GUST

Gulf University for Science and Technology : GUST

Tanıtım

Kuveyt'te önde gelen özel bir yüksek öğretim kurumu olarak, Gulf University for Science and Technology'nin (GUST) misyonu, bilgiyi, eleştirel düşünmeyi ve yeniliği beslemek için sunulan öğretim mükemmelliğini sağlamak ve sürdürmektir. Bu nitelikler, öncelikli olarak, kapasiteleri öğrencileri ve işbirlikçi araştırma projelerini aktif olarak meşgul eden lisansüstü eğitim programları aracılığıyla pekiştirilen bir araştırma ortamı oluşturmaya bağlıdır. Lisansüstü Çalışmalar ve Araştırma ofisi dört ofisten oluşur: lisansüstü çalışmalar, araştırma ve geliştirme, araştırma merkezleri ve kurumsal etkinlik.

GUST'ın lisansüstü programları (şu anda İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını içerir) uluslararası akreditasyona sahiptir ve bu nedenle, uluslararası standartlara göre, yönetim ve liderlik becerileri, eleştirel düşünme yetenekleri, etik standartlar ile donatılmış lisansüstü öğrencilerine bir söz sunar. . onları hem yerel hem de uluslararası pazarların zorluklarını aşmaya hazırlayan.

Araştırma ve Geliştirme Ofisi, ulusal çıkarları ve uluslararası standartları karşılamak ve Üniversitenin uluslararası sıralamasını iyileştirmek için GUST araştırma sonuçlarının geliştirilmesine vurgu yapmaktadır. Araştırma ve Geliştirme Ofisi faaliyetleri, GUST'ı, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için mükemmel bir adım olan araştırma tabanlı bir öğrenme ortamı modeline itmeyi amaçlamaktadır.

RDO, öğretim üyelerinin araştırma projeleri ve entelektüel katkıları için finansman sağlamak için yeterli kaynakları bulmasını kolaylaştırır . Ayrıca, öğretim üyelerine araştırma projesi önerilerinin hazırlanması ve sunulması konusunda tavsiyelerde bulunur. Hibe alma şansını en üst düzeye çıkarmak için, Araştırma ve Geliştirme Ofisi proje temalarının ulusal önceliklerle uyumlu olmasını sağlar. Araştırma ve Geliştirme Ofisi, araştırma yönetimi, bütçe hesap verebilirliği ve bilimsel yayınların kalitesi gibi etik kurallara uygunluğu doğrular.

GUST'daki araştırma merkezleri, fakülte arasında olduğu kadar Üniversite ile toplum arasında da işbirliği ruhunu sağlayan entelektüel bir bağlantı noktası sunar. Merkezler, seminerler, atölye çalışmaları, ortak araştırma projelerinin sunulması, misafir akademisyenlere ev sahipliği yapma ve eğitim oturumlarını kapsayan bütünsel bilim faaliyetleri sağlar.

Lisansüstü Çalışmalar ve Araştırmanın amacı araştırma temelini ve boyutlarını zenginleştirerek GUST adını öncü bir araştırma tabanlı öğrenme ortamı olarak koymaktır .

Konumlar

  • Mubarak Al-Abdullah

    Masjid Al Aqsa Street, , Mubarak Al-Abdullah

    programlar

      sorular