Keystone logo
HEC Paris in Qatar

HEC Paris in Qatar

HEC Paris in Qatar

Tanıtım

Katar: Geleceği Yönlendirmek

Katar, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biridir ve bu nedenle çok çekici bir iş destinasyonudur.

Katar'ın ekonomik büyümesi esas olarak petrol ve doğal gaz endüstrilerine dayanmaktadır. Ancak Katar Ulusal Vizyonu 2030'a göre, ekonomi politikası enerji dışı sektörlerin geliştirilmesine odaklanıyor. Amaç, mevcut karbon bazlı ekonomiyi gelişmiş, rekabetçi ve bilgiye dayalı bir ekonomiye dönüştürmektir.

HEC Paris in Qatar

HEC Paris, Haziran 2010'da Katar Vakfı'na katılarak Doha'ya ve bölgeye birinci sınıf Yönetici Eğitim programları ve araştırma faaliyetleri getirdi. Eğitim Şehrindeki ilk Avrupa Ortağıdır.

Bu bağlamda, HEC Paris, Katar'ın ilk uluslararası Executive MBA'si (2019'da Financial Times tarafından dünya çapında 1. sırada), Stratejik İş Birimi Yönetimi alanında Uzmanlaşmış Yüksek Lisans derecesi ve diploma dışı yönetim dahil olmak üzere eksiksiz bir yönetim programları portföyü sunmaktadır. Yönetici Kısa Programları şeklinde yöneticiler için programlar. Son 8 yıldır dünyanın en iyi Yönetici Eğitim programları sağlayıcılarından biri olan HEC Paris, bireysel şirketler için özel olarak tasarlanmış programlar da sunmaktadır.

HEC Paris in Qatar programının programları ve araştırma faaliyetleri, küresel ekonomide kurumsal rekabet gücü oluşturmakta ve Katar'ın gelişmiş, rekabetçi ve bilgiye dayalı bir ekonomiye dönüşmesini desteklemek için Katar Ulusal Vizyonu 2030 ile tamamen uyumludur.

Akademik Bilgilerimizi Paylaşmak

HEC Paris birkaç yıldır Katar'da bir Araştırma Ofisi işletiyor. HEC Paris'in Katar'daki bilgiye dayalı ekonomiye katkısını ilerletir ve liderlik geliştirme programlarımızı zenginleştirir. Araştırma Ofisi, liderlik, yönetim ve yetişkin öğrenimi alanlarında son teknoloji içgörüler ve çözümler üretir. Kurs katılımcılarımıza öğrenme yolculuklarında yardımcı olmak için düşünce liderliği etkinlikleri düzenliyor ve kitaplar, makaleler, yerel vaka çalışmaları ve diğer multimedya içerikleri yayınlıyoruz. Katar'da yerel uzmanlarımız ve organizasyonlarımızla titiz ve uygulamalı araştırmalar yapıyoruz. Bugünün ve yarının zorluklarına yanıtları birlikte oluşturmak için dünyanın dört bir yanından öğretim üyelerimiz ve araştırma ortaklarımızla eşit derecede bağlantı kuruyoruz. Böylece araştırmamızın her zaman Katar Ulusal Vizyonu, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Sorumlu Yönetim Eğitimi (PRME) ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nin (SKH) ihtiyaç ve talepleriyle uyumlu olmasını sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen [email protected] adresinden Prof. Wolfgang Amann ile iletişime geçin.

Tesisler

Doha'nın iş merkezi olan West Bay'de bulunan ödüllü 52 katlı Tornado Tower'da son teknoloji tesisler.

Tesisler, şehrin muhteşem manzarasını sunarken, HEC Paris programları için konforlu ve kolay erişilebilir bir mekan sağlar.

ortaklık

1995 yılında Majesteleri Şeyh Hamad Bin Khalifa Al Thani, Peder Emir'in kararnamesi ile kurulan Katar Vakfı, özel, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Katar Vakfı'nın misyonu , Katar'ın gelecekteki liderlerini yetiştirmektir. Örnek olarak ve deneyimlerini paylaşarak Vakıf ayrıca ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeyde insani gelişmeye katkıda bulunur. Vakıf, tüm faaliyetlerinde Katar'da bir mükemmellik kültürünü teşvik eder ve bilgiye dayalı bir ekonomi için sürdürülebilir insan kapasitesi, sosyal ve ekonomik refah geliştirmeyi amaçlayan yenilikçi ve açık bir toplumu destekleme rolünü ilerletir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Doha

    Tornado Tower, 16th Floor P.O Box 5825 , , Doha

    programlar

    sorular