Keystone logo
International Graduate Center - Hochschule Bremen

International Graduate Center - Hochschule Bremen

International Graduate Center - Hochschule Bremen

Tanıtım

Uluslararası Lisansüstü Merkezi (IGC), HSB Hochschule Bremen - Uygulamalı Bilimler Şehir Üniversitesi tarafından yönetim ve liderlik alanında disiplinlerarası bir Yüksek Lisans Okulu olarak kuruldu. Birinci üniversite diplomasına sahip adaylar için IGC, uluslararası ve Avrupa işletme ve yönetimi alanında MBA ve Yüksek Lisans dereceleri sunmaktadır. Tüm programlar İngilizce olarak öğretilmektedir.

IGC, akademik ve iş gerekliliklerini eşit ölçüde karşılayan bir lisansüstü eğitimi garanti eder. Maksimum 25 öğrenciden oluşan küçük gruplar halinde takım odaklı dersler ve seminerler, üyeler arasında yapıcı bir diyalog kurulmasını kolaylaştırır. IGC'nin şu anda 40'tan fazla ülkeden yaklaşık 200 öğrencisi var. Uluslararası ağ, kurslar sunan ve öğrencilerimizin kültürlerarası yeterliliğine katkıda bulunan uluslararası ortak üniversitelerimizin çoğundan gelen öğretim görevlilerinin ziyaret edilmesiyle güçlendirilmektedir. Öğretim elemanlarımızın birçoğu Avrupa'nın önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden gelmektedir ve size farklı şirketler ve iş alanları hakkında fikir verecektir. IGC, benzersiz bir çift diploma programını başarıyla sunan dört ortak üniversiteyle (ABD, İspanya, Fransa ve Almanya'da bulunan) Uluslararası İşletme Okulu Birliğinin (IBSA) bir parçasıdır.

Neden IGC'de eğitim görmeli?

 • IGC, 200 yılı aşkın bir geleneğe sahip bir Alman kamu üniversitesi olan HSB Hochschule Bremen - Şehir Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin bir parçasıdır.
 • Şu anda kampüsümüzde 40'tan fazla ülkeden gelen öğrencilerle IGC, yaşanmış uluslararasılığı temsil etmektedir.
 • Bremen, gelenek ve tarih açısından zengin, geleceğe yönelik bilim ve araştırmanın yanı sıra sanayi, ticaret ve kültürel çeşitliliğe adanmış canlı bir öğrenci şehridir.
 • Öğrenin ve kalın – mezun olduktan sonra kariyerinize Almanya ve Avrupa'da başlamanızı sağlayacak “iş arama vizesine” başvurabilirsiniz.
 • Uluslararası Öğrenci Yardım Ekibi (ISA), kayıt, şehir kaydı ve kalacak yer bulma gibi konularda size en başından itibaren destek vermekten mutluluk duyacaktır.
 • Uluslararası MBA (çift diploma) EFMD onaylı bir programdır.

Konumlar

 • Bremen

  International Graduate Center Hochschule Bremen Langemarckstr. 113, D-28199, Bremen

  sorular