Keystone logo
IGR-IAE Rennes Uluslararası Yönetimde İşletme Yüksek Lisansı
IGR-IAE Rennes

Uluslararası Yönetimde İşletme Yüksek Lisansı

Rennes, Fransa

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 9.500 / per course *

Kampüste

* Buna CVEC (Öğrenci ve Kampüs Yaşamı Katkı Payı, 2020-2021 için 92€) ve diğer yaşam giderleri dahil değildir. Belirtilen ücret programın tamamı içindir. Programın 1. yılı için 5750 €, 2. yılı için ise 3750 €'dur.

Tanıtım

Daha önce bir Master 2 programı olarak öğretilen, Uluslararası Yönetimde İşletme Yüksek Lisansı, şimdi tam bir Yüksek Lisans derecesi olup, özellikle İngilizce konuşan öğrencilere, ekonomi veya yönetim alanında lisans derecesine ve ayrıca yönetim dışında bir geçmişe sahip mezunlara yöneliktir ( mühendislik, kimya, sağlık, beşeri bilimler ve sosyal bilimler).

Bu yeni zaman dilimi, uluslararası öğrencilerin beklentilerini daha iyi karşılayacak ve programda yer alan iki staj dönemi boyunca onlara Fransa ve Fransız halkı hakkında bilgi edinme ve Fransız veya Fransa merkezli şirketler bağlamında çalışma konusunda daha fazla zaman verecektir.

Bu tam zamanlı programlar, Rennes şehir merkezinin yanında bulunan tesislerimizde %100 İngilizce olarak verilmektedir.

Uluslararası yönetim konularına odaklanan program, öğrencilerin stratejik, kültürel, ticari, yasal, finansal ve yönetsel konuların karşılıklı bağımlılığına özel bir vurgu yaparak, şirketlerin küreselleşmesindeki ana adımları anlamalarına yardımcı olacaktır.

Programın özelliği, yoğun Fransızca dil kurslarını, yalnızca İngilizce olarak öğretilen Yönetim alanında kapsamlı bir akademik programla birleştirmektir.

Hedefler

Kursun temel amacı, öğrencilere Uluslararası İşletme Yöneticisi olarak kariyer yapmak için gerekli olan temel becerileri sağlamaktır.

Program her yıl Fransa'dan ve yurtdışından birçok profesyonel ve akademik konuşmacıyı davet ediyor. Daha spesifik olarak, öğrenciler Almanya, İspanya ve Brezilya'daki IGR-IAE Rennes ortak üniversitelerden misafir profesörler tarafından verilen derslere katılırlar.

Bu yüksek lisans derecesine katılan tüm öğrenciler tarafından işaret edilen bir şey: profesyonel ve akademik profillerin çeşitliliği ve grupta bulunan milletlerin çeşitliliği ile zenginleştirilmiş benzersiz bir çok kültürlü ortam. Program süresince edinilen kalıcı dostlukların ötesinde, bu çeşitlilik uluslararası bir profesyonel ağ geliştirmek için mükemmel bir fırsattır.

Girişimcilik ve yönetim uygulamalarıyla bağları güçlendirmeye ve IGR-IAE Rennes şirketinin ortak şirketleri ağını keşfetmeye yardımcı olmaya istekli olan program direktörü, şirket ziyaretleri, MBAIM mezunlarıyla toplantılar ve ikinci dönemin sonunda bir İş Oyunu düzenler. yıl boyunca geliştirilen tüm profesyonel becerileri kullanın.

Öğrenciler, yabancı dil olarak yoğun bir Fransızca kursu alırlar; bu, Fransızca'ya yeni başlayanların bile profesyonel olarak gelişmesine ve Fransız kültürü ve yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanır.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

İdeal Öğrenciler

Kariyer fırsatları

Tesisler

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular