Keystone logo
INSEAD Küresel Yönetici MBA (GEMBA)
INSEAD

Küresel Yönetici MBA (GEMBA)

14 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 125.500 *

Kampüste

* Avrupa toplam ücretleri

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

INSEAD modüler Global Executive MBA programı (GEMBA) üç bölgede tam entegre kampüslerde gerçekleştirilmektedir: Avrupa (Fransa), Asya (Singapur) ve Orta Doğu (Abu Dabi). GEMBA, deneyimli yöneticilere dünyanın en prestijli ve çok kültürlü işletme okullarından biri aracılığıyla 14 ila 17 aylık yoğun bir hızlı yol sunuyor.

Her sınıf benzersiz bir milliyetler ve iş geçmişine sahiptir ve katılımcıların birbirlerinden bir şeyler öğrenmelerini ve birbirine yakın ancak küresel olarak dağıtılmış bir ağ oluşturmalarını sağlar. Bir başka benzersiz özellik, program odaklı bir grup koçluğu, 360 derece değerlendirmeler ve takım aktiviteleri içeren, sizin için gerçek olan bir liderlik stili geliştirmek ve böylece kariyer ilerlemenizi daha da hızlandırmak için tasarlanmış Liderlik Gelişim Programıdır (LDP). .

GEMBA Avantajı

Yüksek Dereceli ve Global Olarak Tanınan

Hem INSEAD Global EMBA (GEMBA) hem de Tsinghua- INSEAD EMBA (TIEMBA), Financial Times (2018) tarafından dünyanın en üst sıralarında yer almaktadır.

Liderliğe Eşsiz Bir Odak

Liderlik Gelişim Programımız program boyunca devam eder ve kendi liderlik becerilerinizle birlikte gelişir.

Çeşitlilik Yoluyla Öğrenme

Diğer okulların aksine, INSEAD baskın bir ulusal kültüre sahip değildir. Bu, çeşitliliği güçlü bir öğrenme aracına dönüştürmemizi sağlar.

Küresel, Yoğun ve Verimli

Başlangıç kampüsü seçiminize bağlı olarak, 14 ila 17 aylık bir süre boyunca işten sadece 51 ila 60 gün uzak kalmasıyla GEMBA, en iyi işletme derecesine giden en verimli yollardan biridir.

Tsinghua- INSEAD Yönetici MBA (TIEMBA)

Çift dereceli Tsinghua- INSEAD Executive MBA (TIEMBA), deneyimli yöneticiler için ek bir seçenek sunar - Pekin'deki Tsinghua Üniversitesi'nin dünyanın en büyük üniversitelerinden biri ile ortaklaşa. Bu eşsiz program, hem uluslararası hem de yurtiçi bakış açısıyla Çin'deki iş dünyasının derinlemesine anlaşılmasını geliştirir ve bu da dünyadaki diğer gelişmekte olan pazarlara da uygulanabilir.

Pratik Öğeler

Yönetim eğitimi tamamen teori ve pratiği birleştirmektir. Bu özellikle katılımcıların sınıf ve gerçek dünya arasında dönüşümlü olduğu GEMBA programımızda geçerlidir. Öğrenme yöntemlerimiz teoriye sağlam bir şekilde otursa da, pratik öğrenmeyi ve eyleme geçirilebilir içgörüyü vurgular.

Uygulama Makaleleri

Katılımcıların, derslerden öğrenmeyi işte karşılaştıkları pratik sorunlara ve problemlere uygulayarak bir Uygulama Denemesi yazacakları 2 temel ders veya seçmeli ders seçmeleri gerekmektedir.

Akran Değişimi

Liderlik Gelişim Programımızın (LDP) bir parçası olarak, her katılımcı, diğer bir katılımcı kuruluşun tesislerinde zaman geçirme fırsatına sahiptir. Bu yapılandırılmış değişimler, başkalarının iş uygulamalarından ve bağlamından öğrenmek için mükemmel bir fırsat sağlar. Katılımcılar birbirlerine geri bildirimde bulunur ve bu bileşeni LDP içindeki yansıma belgelerine dahil eder.

Capstone İşletme Simülasyonu

Güçlü bir bilgisayar tabanlı simülasyon, katılımcıların disiplin becerilerini rekabetçi ve son derece gerçekçi bir iş oyununda kullanmalarını sağlayacaktır. Rekabetçi sonuçlar, simüle edilmiş piyasalar tarafından değerlendirilir.

Final Projesi

Son proje, katılımcıların program sonrası uygulama için gerçek fırsatlar üzerinde çalışırken kurs içeriğini uygulamalarını gerektirir. Projeler şirket sponsorluğunda bile olabilir.

Helloquence / Unsplash

Kabul

Entelektüel meraklı ve titiz bir akademik programda kendilerini öğrenme ve onlara meydan okuma arzusu olan deneyimli yöneticiler arıyoruz. Irk, din, cinsiyet veya finansal durumdan bağımsız olarak dünyanın dört bir yanından gelen başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz ve amacımız en kaliteli, heyecan verici, dinamik ve çeşitli bir sınıf oluşturmak.

Yılda yaklaşık 210 katılımcıdan oluşan ve toplamda 50'den fazla uyruğu temsil eden üç bölgesel bölüme ayrılmış bir GEMBA alımı vardır. EMBA Kabul süreci, ister Asya, ister Ortadoğu, ister Avrupa bölümü için olsun, tüm GEMBA başvuru sahipleri için aynıdır. Ancak, bölümler farklı tarihlerde başladığı için son başvuru tarihleri farklıdır.

Meydan okumaya hazır mısın?

GEMBA sadece yoğun bir iş kursu değildir. Bu çok yönlü bir deneyim: aylar boyunca sürdürülmesi gereken büyük bir taahhüt. EMBA Kabul sürecine başlamadan önce, tüm modüller istisnasız olarak katılmalı ve hazırlanmalı ve aynı zamanda modüller arasında önemli bir iş hacmi tamamlanmalıdır.

Kabul Kriterleri

Hepsi eşit önem taşıyan dört EMBA Kabul kriterimiz var:

Kanıtlanmış Liderlik

INSEAD lider olma potansiyellerini gösterebilecek adaylar arıyor. Başvurunuzu değerlendirirken mesleki deneyiminizi ve geçmiş performansınızı dikkate alacağız. Mevcut sınıfımızdaki katılımcılar ortalama 13 yıl iş tecrübesine ve en az üç yıl ekipler ve / veya projelerden sorumlu yönetim rolüne sahiptir.

Akademik Kapasite

INSEAD GEMBA yoğun, titiz ve zordur. Sağlam bir akademik vakfınız olmalıdır: tanınmış bir kolej veya üniversiteden lisans derecesi veya eşdeğeri (istisnai durumlarda, bu gereksinimden feragat edebiliriz).

Uluslararası Görünüm

Kültürlerarası hassasiyet ve uluslararası bir bakış açısıyla başvuru sahiplerini çekiyoruz. Yurt dışında yaşamış, çalışmış veya öğrenim görmüş ya da uluslararası şirketler veya müşteriler, tedarikçiler veya diğer paydaşlarla uluslararası düzeyde çalışan başvuru sahiplerini dikkate alıyoruz.

Katkıda Bulunabilme

Hem sınıfta hem de grup projeleri üzerinde çalışarak açık bir entelektüel büyüme arzusu sergileyen adaylar arıyoruz. Katılımcıların proaktif olarak katkıda bulunmaları ve edindikleri bilgileri mesleki ve kişisel deneyimleri boyunca paylaşmaları beklenmektedir.

Tarihler ve Son Tarihler

Son teslim tarihlerimiz olsa da, başvuruları sürekli olarak kabul ediyoruz, yani gönderdiğiniz anda başvurunuzu işleme koymaya başlayacağız. Ancak, özellikle burs için başvurmak istiyorsanız, mümkün olduğunca erken başvurmanızı öneririz.

Executive MBA (GEMBA) Ücretleri ve Maliyeti

Program, katıldığınız bölüme bağlı olarak Avrupa Kampüsü, Asya Kampüsü ve Orta Doğu Kampüsü'nde modüler bir formatta gerçekleştirilmektedir. Hangi rotayı seçerseniz seçin, üç kampüste de çalışacak ve programın ikinci yarısı için tek bir sınıf olarak bir araya geleceksiniz. Sınıf, Singapur'da birlikte mezun olur.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Yönetici MBA Çevrimiçi
    • Spain Online, İspanya
  • İş Analitiğinde Çevrimiçi Yönetici MBA
    • Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Sağlık Yönetimi ve Liderliğinde Çevrimiçi Yönetici MBA
    • Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri