Keystone logo
IPADE Business School

IPADE Business School

IPADE Business School

Tanıtım

IPADE Hakkında

IPADE, bilgi yaratma ve alışverişine odaklanmış bir kurumdur. Modern dünyayı yansıtmak için sürekli gelişen ve değişen bir kuruluşuz.

Programlarımız, sürekli değişen, küreselleşen bir dünyanın zorluklarına yanıt vermeye odaklanmıştır. IPADE, teknik uzmanlık veya tek bir iş alanı ile sınırlı değildir. Bizler, yetiştirdiğimiz iş liderlerinde bilgi, hakikat ve temel bir insan odaklılığın teşviki peşinde olan bir eğitim kurumuyuz.

Vaka Metodu ve öğrenci merkezli bir öğretim modelini kullanarak, yöneticilerin işleri ve kendileri üzerinde etkili bir şekilde karar vermelerine ve kuruluşlarını insani bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyan analiz, teşhis ve planlama yeteneklerini destekliyoruz.

Bir Bakışta IPADE

Tarihçe

IPADE Business School 1967 yılında kuruldu.

171561_1.png

171563_2.png

Fakülte

11 akademik bölümümüz, farklı IPADE Programlarından katılımcıların eğitimine katılıyor.

Mezunlar

IPADE'in sınıflarından 37.000'in üzerinde öğrenci mezun olmuştur. IPADE'yi düğüm noktası olarak paylaşan farklı ilgi alanlarına sahip, farklı sektörlerden seçkin bir grup iş adamıdır; IPADE için mezunlarının en önemli değeri oluşturmaktadır.

AkreditasyonlarIPADE'in kalitesi ve tutarlılığı, dünyanın en önemli işletme okullarına verilen üç uluslararası akreditasyon elde etmesini sağladı.Danışma KuruluIPADE Business School , dünyadaki en prestijli işletme okullarından ikisini de alarak uluslararası diyaloğu destekledi: Harvard Business School ve IESE Business School.

metodoloji

Vaka Metodu'nu kullanarak, katılımcılar gerçek iş problemlerinin tespiti, analizi ve teşhisini kullanarak yöneticilik becerilerini mükemmelleştirirler.

Vaka Metodu, gerçek organizasyonel zorluklara dayanan akademik materyalleri (iş durumları) farklı perspektiflerden analiz etmektedir. Bu süreç üç aşamaya ayrılmıştır: kişisel çalışma, takım çalışması ve uzman bir profesör tarafından yürütülen genel oturum.

Vakaları ve ilgili teknik notları kullanarak, katılımcılar iş yönetiminin temelleri hakkında gerekli bilgileri edinirler. Konuk konuşmacılar ve misafir profesörler ek uygulamalı girişler, uzmanlık ve yaşam deneyimi sağlar.

1. Kişisel Çalışma

Katılımcılar, kişisel deneyimlerini, sorunları değerlendirmek ve bir eylem planı yapmak için ana hatları verilen durumla birlikte kullanırlar.

2. Takım çalışması

Katılımcı ekibi, şirketin yönetim kurulu sanki kararlar vermek için kişisel ve genel analizlerini birleştiriyor.

3. Genel Oturum

Dava, uzman bir profesörün rehberliğinde bütün sınıfın girdisi kullanılarak analiz edilir.

171569_8.png

Sosyal iş

El Peñón Vakfı ve Colegio Montefalco, doğu Morelos eyaletinde yaşayan dezavantajlı aileler için iki eğitim kurumu. Her iki okul da IPADE'in sosyal sorumluluk girişimlerinin bir parçasıdır. Kurumsal Gelişim Bölümü, hem katılımcıları hem de mezunlarını, çocukların, ergenlerin ve ailelerinin eğitimine destek olmak için okulların teşvik ettiği özel girişimlerle birleştirir.

Konumlar

  • Mexico City

    Floresta No. 20 Col. Clavería, Del. Azcapotzalco Mexico City, C.P. 02080, , Mexico City

  • Monterrey

    Blvd. Díaz Ordaz No. 100, Col. Privada Sta. María, Monterrey, N.L., C.P. 646550, , Monterrey

sorular