Keystone logo
IU International University of Applied Sciences - Online Studies

IU International University of Applied Sciences - Online Studies

IU International University of Applied Sciences - Online Studies

Tanıtım

IU Hakkında

Almanya'nın en büyük üniversitesi olan IU Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 153'ten fazla ülkeden 100.000'i aşkın öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. IU, tümü İngilizce olarak sunulan ve yenilikçi bir yaklaşımla karakterize edilen, devlet onaylı, yüksek kaliteli Lisans, Yüksek Lisans ve MBA derece programları sunmasıyla öne çıkıyor.

IU'nun programları son derece saygın olup %96'lık etkileyici bir öneri oranına sahiptir. Öğrencilere eğitim yolculuklarında benzersiz bir esneklik sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Tamamen entegre bir dijital platform ve son teknoloji öğrenme araçlarından yararlanan IU, bireysel programınıza göre uyarlanmış %100 çevrimiçi derece kazanmanıza olanak tanır.

IU'nun programları meşgul profesyoneller düşünülerek tasarlanmıştır: eğitim ve iş, yaşam veya aile arasında denge kurabilmeniz için yeni bir esneklik düzeyi sağlarlar. QS'de 5 yıldızla derecelendirilen çevrimiçi derece programları, dünyanın her yerinden tam zamanlı veya yarı zamanlı bir Almanca derecesi kazanmanızı mümkün kılar. Tamamen entegre dijital platformları ve ChatGPT ve Syntea gibi AI teknolojisini içeren yenilikçi öğrenme araçlarıyla, öğrenme yolculuğunuzu kendi ihtiyaçlarınıza ve programınıza göre uyarlayabilirsiniz. Bu yüzden öğrencilerinin %96'sı İÜ'de okumayı tavsiye ediyor.

Almanya'da okumak ve yaşamak isteyenler için IU, Berlin ve Bad Honnef'teki kampüslerinde harmanlanmış kampüs içi programlar da sunmaktadır. Yüz yüze eğitimler ve çevrimiçi kendi kendine çalışma karışımı sayesinde biraz esnekliğin tadını çıkarırken daha yapılandırılmış bir programdan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi yabancı bir ülkeye kaptırabilir, sosyal ve profesyonel ağınızı kurabilir ve çalışma-eğitim seçeneklerini keşfedebilirsiniz. Eğitiminizin sonunda, kariyerinize Almanya'da başlamak için 18 aylık eğitim sonrası vize almaya da hak kazanacaksınız.

IU hakkında daha fazla bilgi edinin.

IU neyi farklı yapıyor?

İÜ, Lisans, Yüksek Lisans ve MBA dereceleri için yepyeni bir yaklaşımla kaliteli programlar sunmaktadır. İÜ, eğitimlerini yerinde tamamlamak isteyen öğrenciler için kampüsler kurmuştur ve aynı zamanda uzaktan eğitim için %100 çevrimiçi programlar da sunmaktadır. Uygun öğrenciler hem çevrimiçi hem de kampüs içi çalışmaları birleştirebilir ve ikisi arasında geçiş yapabilir. Bu şekilde öğrenciler kişisel ve profesyonel düzeyde gelişecek ve geleceğe yönelik, esnek çalışmalarla kariyerlerini ilerletmeye yardımcı olacaklardır.

Neden İÜ?

 • Ekonomik: Çevrimiçi öğrenim ücretlerinde %50'ye varan indirimlerden yararlanın
 • Esnek ödeme seçenekleri: Aylık taksitler veya peşin, tam ödeme
 • Her şey dahil ücretler: Kurs materyalleri dahildir, başvuru ücreti yoktur Esnek
 • Sabit bir dönem alımı olmadan hemen çevrimiçi başlayın
 • Kendi hızınızda ve programınızda %100 çevrimiçi çalışın ve sınavlara girin - nerede olursanız olun IU'nun dijital öğrenme materyallerine 7/24 erişim
 • IU , uzmanlık gerektiren alanlarda dereceler sunuyor
 • Kurslar, teori ve pratik uygulamayı gerçek dünya vaka çalışmaları yoluyla birleştirir
 • Alanında uzman sektör profesyonellerinden bilgi edinin

IU ile dünya çapında başarılı olun

IU ile dünyanın her yerindeki kariyer fırsatlarının kapılarını aralayabilirsiniz. Devlet tarafından akredite edilmiş programları, sizi sektörle ilgili bilgi ve talep edilen becerilerle donatacak, böylece küresel iş piyasasında öne çıkabilirsiniz. IU'da okumak ayrıca size özel çevrimiçi kariyer hizmetlerine ve etkinliklerine erişmenizi sağlar ve sizi ABD, Kanada veya Avustralya'da okuyabilmeniz için küresel akademik ortak ağlarına bağlar.

IU: Küresel pazarın taleplerine uygun hale getirildi

IU'da okumak, küresel bir ortamda kariyer yapmayı mümkün kılar ve dünyanın her yerinden gelen öğrencileri memnuniyetle karşılıyoruz. İÜ, sizi uluslararası geçerliliği olan eğitim içerikleriyle uluslararası kariyerinize hazırlayacak ve hem genel yönetim modülleri hem de konuya özel içerikler için size uluslararası bir bakış açısı sunmaya özen gösterecektir. IU, uluslararası zihniyetini herkese aktarıyor ve yeni nesil profesyonelleri küresel ticarete hazırlıyor.

İÜ mezunlarının %94'ü mezun olduktan sonraki ilk üç ay içinde iş buluyor ve iki yıl sonra ortalama %80'i yönetim sorumluluklarına sahip oluyor. Bu mükemmel sonuçlar, mesleki uzmanlığı öğretmeye ek olarak, sosyal ve kültürlerarası yeterlilik eğitimine de odaklandıkları gerçeğine dayanmaktadır.

IU'nun misyonu

IU'yu harekete geçiren, sizi harekete geçiren şeydir: IU, programlarını kaliteden ödün vermeden olabildiğince esnek ve yenilikçi olacak şekilde tasarlar. Mükemmel öğrenci hizmetlerine ve profesyonel tavsiyeye odaklanmanın yanı sıra uzman uzmanlık ve yenilikçi öğrenme materyalleri sunarlar. IU'nun programları, mezunları uluslararası iş dünyasına hazırlamak için geleceğe yönelik bir yaklaşım ve dijital araçlarla konuya özel bilgi ve sosyal beceriler sunar.

Ücretsiz Web Semineri ve Soru-Cevap

Web Semineri: IU ile Çevrimiçi Çalışma 18:00 - 19:00 (CEST)

Vize Gereksinimleri

• Tüm eğitimlerini İÜ sanal kampüsü üzerinden online olarak yapmayı planlayan öğrencilerin, uyruklarına bakılmaksızın oturma izni almalarına gerek yoktur.

Burslar ve fon sağlama

Hayalinizdeki Kariyeri Güvence Altına Alın – %50'ye Varan Tasarrufun Keyfini Çıkarın!

IU'nun akredite çevrimiçi programına katılın ve öğrenim ücretlerinizde %50'ye varan oranda tasarruf edin.

IU'nun son teknoloji çevrimiçi kampüsü ve dijital öğrenme kaynaklarıyla uygun fiyatlı, yüksek kaliteli eğitime erişeceksiniz.

En iyi kısım? Ne zaman başlayacağınıza siz karar verin!

* Not: Bu istisnai indirim yalnızca çevrimiçi eğitim modeli için geçerlidir. Kampüs içi eğitim indirimleri hakkında bilgi edinmek için IU'nun Eğitim Danışma Ekibiyle iletişime geçin.

Sıralamalar

Akreditasyonlar, Sıralamalar ve Üyelikler

Akreditasyon

İÜ Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, EQAR, FIBAA, Alman Akreditasyon Konseyi, Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi ve WES Kanada'dan sistem akreditasyonu aldı. Bu, derslerinin, fakültelerinin ve öğretim materyallerinin tamamının kendileri için belirlenen katı standartlara uyduğu ve artık kendi programlarını akredite edebilecekleri anlamına geliyor.

Cambridge Assessment International Education / Lise Diploması A Seviyeleri

IU, Cambridge International'ın lise diploması A-Levels programının ilk çevrimiçi üniversite ortağıdır. Öğrenciler artık lisans eğitimi alırken hiçbir ek ücret ödemeden lise diploması alma şansına sahipler. A-Seviyeleri, lisans kurslarınızın yanı sıra aldığınız, 150 saatlik iş yüküne sahip, 12 aylık benzersiz bir kurstur. A Seviyeleri sonsuz sayıda tekrarlanabilecek bir sınavla sona erer.

Ödüller ve Sıralamalar

IU, QS Yıldız Raporu'nda 99/100 alan ilk Alman üniversitesidir, ancak aynı zamanda CHE tarafından Almanya'nın en büyük üniversite sıralamasında 25 kategoriden 6'sında da ilk sırada yer almıştır. Son zamanlarda IU'nun çevrimiçi MBA programları, uluslararası sahnede etkileyici bir başarı ve tanınma olan prestijli QS Çevrimiçi MBA Sıralamasında Avrupa'da 26. sırada yer aldı.

Üyelikler

İÜ, İşletme Mezunları Derneği, Çevrimiçi Öğrenme Konsorsiyumu, AASCB ve UNESCO'nun Küresel Eğitim Koalisyonu üyesidir. Bu üyelikler onlara diğer kurumlar, şirketler ve STK'ların yanı sıra üst düzey derece programları ve yaşam boyu öğrenme geliştirme kurslarıyla bağlantılar sağlar. IU, en son teknolojiden yararlanarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine ve yaşam boyu öğrenmeyi sürdürmelerine yardımcı olur.

Küresel Tanınma ve Akademik Ortaklar

Küresel Tanınma

IU, WES Kanada ve ABD tarafından tanındığından, dereceleri Kanada Göçmenlik Puan Sistemi ve Amerikan Göçmenlik Değerlendirme Programındaki yerel akademik standartlara göre puanlara dönüştürülebilir. Nisan 2023'te İÜ, Hindistan'da yabancı kurumları belirleyen tek kamu otoritesi olan Hint Üniversiteleri Birliği'ne (AIU) üye olan ilk Alman üniversitesi oldu. Bu, kampüs içi programlarının Hindistan ve diğer İngiliz Milletler Topluluğu Milletlerindeki işverenler tarafından tanındığı anlamına gelir.

Akademik Ortaklar

İÜ, dünyanın dört bir yanından akademik kurumlarla yaptığı ortaklıklar sayesinde, öğrencilerine yurtdışında eğitim almaları ve yaşamaları için daha uygun fiyatlı bir yol sunmaktadır. IU Yurtdışı Eğitim İttifakı, öğrencilerin IU'da çevrimiçi olarak bir diplomaya başlamasına ve bunu kariyer fırsatlarının bol olduğu ABD, Kanada, Avustralya veya Avrupa'daki bir ortak üniversitede tamamlamasına olanak tanır.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Berlin

  Frankfurter Allee,73a, 10247, Berlin

  sorular