Keystone logo
IU International University of Applied Sciences – Online

IU International University of Applied Sciences – Online

IU International University of Applied Sciences – Online

Tanıtım

IU Hakkında

153'ten fazla ülkeden 100.000'in üzerinde öğrencisi ile IU Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Almanya'nın en büyük üniversitesidir. Tamamen yeni bir yaklaşımla, devlet tarafından akredite edilmiş, en kaliteli Lisans, Yüksek Lisans ve MBA derece programlarını İngilizce olarak sunarlar.

IU'nun programları meşgul profesyoneller düşünülerek tasarlanmıştır: eğitim ve iş, yaşam veya aile arasında denge kurabilmeniz için yeni bir esneklik düzeyi sağlarlar. QS'de 5 yıldızla derecelendirilen çevrimiçi derece programları, dünyanın her yerinden tam zamanlı veya yarı zamanlı bir Almanca derecesi kazanmanızı mümkün kılar. Tamamen entegre dijital platformları ve ChatGPT ve Syntea gibi AI teknolojisini içeren yenilikçi öğrenme araçlarıyla, öğrenme yolculuğunuzu kendi ihtiyaçlarınıza ve programınıza göre uyarlayabilirsiniz. Bu yüzden öğrencilerinin %96'sı İÜ'de okumayı tavsiye ediyor.

Almanya'da okumak ve yaşamak isteyenler için IU, Berlin ve Bad Honnef'teki kampüslerinde harmanlanmış kampüs içi programlar da sunmaktadır. Yüz yüze eğitimler ve çevrimiçi kendi kendine çalışma karışımı sayesinde biraz esnekliğin tadını çıkarırken daha yapılandırılmış bir programdan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi yabancı bir ülkeye kaptırabilir, sosyal ve profesyonel ağınızı kurabilir ve çalışma-eğitim seçeneklerini keşfedebilirsiniz. Eğitiminizin sonunda, kariyerinize Almanya'da başlamak için 18 aylık eğitim sonrası vize almaya da hak kazanacaksınız.

IU hakkında daha fazla bilgi edinin.

IU neyi farklı yapıyor?

İÜ Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yepyeni bir yaklaşımla Lisans, Yüksek Lisans ve MBA dereceleri için kaliteli programlar sunmaktadır. İÜ, çalışmalarını yerinde tamamlamak isteyen öğrenciler için kampüsler kurmuştur, ancak aynı zamanda uzaktan eğitim için %100 çevrimiçi programlar da sunmaktadır. Uygun öğrenciler hem çevrimiçi hem de kampüs içi çalışmaları birleştirebilir ve ikisi arasında geçiş yapabilir. Bu şekilde, öğrenciler kişisel ve profesyonel düzeyde gelişecek ve geleceğe yönelik, esnek çalışmalarla kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olacaktır.

Neden İÜ?

 • Uygun fiyatlı: çevrimiçi öğrenim ücretlerinde %67'ye varan indirimlerden yararlanın
 • Esnek ödeme seçenekleri: Aylık taksitler veya peşin, tam ödeme
 • Her şey dahil ücretler: Kurs materyalleri dahil, başvuru ücreti yok
 • Esnek: Sabit bir dönem alımı olmadan çevrimiçi olarak hemen başlayın
 • Kendi hızınızda ve programınızda %100 çevrimiçi çalışın ve sınavlara girin - nerede olursanız olun IU'nun dijital öğrenme materyallerine 7/24 erişim
 • IU, uzmanlık gerektiren talep edilen alanlarda dereceler sunar
 • Kurslar, teori ve pratik uygulamayı gerçek dünya vaka çalışmaları yoluyla birleştirir
 • Kendi alanlarında uzman sektör profesyonellerinden öğrenin

IU ile dünya çapında başarılı olun

IU ile dünyanın her yerindeki kariyer fırsatlarının kapılarını aralayabilirsiniz. Devlet tarafından akredite edilmiş programları, sizi sektörle ilgili bilgi ve talep edilen becerilerle donatacak, böylece küresel iş piyasasında öne çıkabilirsiniz. IU'da okumak ayrıca size özel çevrimiçi kariyer hizmetlerine ve etkinliklerine erişmenizi sağlar ve sizi ABD, Kanada veya Avustralya'da okuyabilmeniz için küresel akademik ortak ağlarına bağlar.

IU'nun misyonu

IU'yu harekete geçiren, sizi harekete geçiren şeydir: IU, programlarını kaliteden ödün vermeden olabildiğince esnek ve yenilikçi olacak şekilde tasarlar. Mükemmel öğrenci hizmetlerine ve profesyonel tavsiyeye odaklanmanın yanı sıra uzman uzmanlık ve yenilikçi öğrenme materyalleri sunarlar. IU'nun programları, mezunları uluslararası iş dünyasına hazırlamak için geleceğe yönelik bir yaklaşım ve dijital araçlarla konuya özel bilgi ve sosyal beceriler sunar.

Ücretsiz Web Semineri ve Soru-Cevap

Web Semineri: IU ile Çevrimiçi Çalışma 15:00 - 15:45 (CEST)

Vize Gereksinimleri

• Tüm eğitimlerini İÜ sanal kampüsü üzerinden online olarak yapmayı planlayan öğrencilerin, uyruklarına bakılmaksızın oturma izni almalarına gerek yoktur.

• AB üyesi ülke vatandaşı olan ve eğitimlerinin bir bölümünde (veya tamamında) kampüs içi derslere katılmayı planlayan öğrencilerin Almanya'ya giriş için oturma iznine ihtiyaçları yoktur.*

• AB üyesi ülke vatandaşı olmayan ve öğrenimlerinin bir bölümünde (veya tamamında) kampüs içi derslere katılmayı planlayan öğrencilerin, Almanya'da öğrenim görebilmeleri için geçerli bir oturma izni almaları gerekmektedir.*

*Bu yalnızca Almanya'da bir dönem veya daha fazla kampüste eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir.

Oturma izni başvuru süreciyle ilgili sorularınız varsa lütfen İÜ'nün Eğitim Danışma Ekibi ile iletişime geçin.

Burslar ve fon sağlama

IU ile geleceğinizi değiştirin - çevrimiçi çalışmalara başvurun ve %67'ye kadar tasarruf edin!

IU, koşullarınız ne olursa olsun, yüksek kaliteli eğitimi erişilebilir eğitimle birleştirmenize yardımcı olacak yeni yollar arıyor. Çevrimiçi eğitimlerinizde %67'ye varan indirimden yararlanma şansınız var!

IU'nun dersleri, geleceğiniz için çalışırken size çalışma, sosyalleşme ve yeni bir kıtayı keşfetme şansı vererek büyük bir esneklik sunacak.

Ücretsiz bilgi isteyin ve bugün katılın!

Sıralamalar

Akreditasyonlar, Sıralamalar ve Üyelikler

Akreditasyon

İÜ Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, EQAR, FIBAA, Alman Akreditasyon Konseyi, Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi ve WES Kanada'dan sistem akreditasyonu aldı. Bu, derslerinin, fakültelerinin ve öğretim materyallerinin tamamının kendileri için belirlenen katı standartlara uyduğu ve artık kendi programlarını akredite edebilecekleri anlamına geliyor.

Cambridge Assessment International Education / Lise Diploması A Seviyeleri

IU, Cambridge International'ın lise diploması A-Levels programının ilk çevrimiçi üniversite ortağıdır. Öğrenciler artık lisans eğitimi alırken hiçbir ek ücret ödemeden lise diploması alma şansına sahipler. A-Seviyeleri, lisans kurslarınızın yanı sıra aldığınız, 150 saatlik iş yüküne sahip, 12 aylık benzersiz bir kurstur. A Seviyeleri sonsuz sayıda tekrarlanabilecek bir sınavla sona erer.

Ödüller ve Sıralamalar

IU, QS Yıldız Raporu'nda 99/100 alan ilk Alman üniversitesidir, ancak aynı zamanda CHE tarafından Almanya'nın en büyük üniversite sıralamasında 25 kategoriden 6'sında da ilk sırada yer almıştır. Son zamanlarda IU'nun çevrimiçi MBA programları, uluslararası sahnede etkileyici bir başarı ve tanınma olan prestijli QS Çevrimiçi MBA Sıralamasında Avrupa'da 26. sırada yer aldı.

Üyelikler

İÜ, İşletme Mezunları Derneği, Çevrimiçi Öğrenme Konsorsiyumu, AASCB ve UNESCO'nun Küresel Eğitim Koalisyonu üyesidir. Bu üyelikler onlara diğer kurumlar, şirketler ve STK'ların yanı sıra üst düzey derece programları ve yaşam boyu öğrenme geliştirme kurslarıyla bağlantılar sağlar. IU, en son teknolojiden yararlanarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine ve yaşam boyu öğrenmeyi sürdürmelerine yardımcı olur.

Küresel Tanınma ve Akademik Ortaklar

Küresel Tanınma

IU, WES Kanada ve ABD tarafından tanındığından, dereceleri Kanada Göçmenlik Puan Sistemi ve Amerikan Göçmenlik Değerlendirme Programındaki yerel akademik standartlara göre puanlara dönüştürülebilir. Nisan 2023'te İÜ, Hindistan'da yabancı kurumları belirleyen tek kamu otoritesi olan Hint Üniversiteleri Birliği'ne (AIU) üye olan ilk Alman üniversitesi oldu. Bu, kampüs içi programlarının Hindistan ve diğer İngiliz Milletler Topluluğu Milletlerindeki işverenler tarafından tanındığı anlamına gelir.

Akademik Ortaklar

İÜ, dünyanın dört bir yanından akademik kurumlarla yaptığı ortaklıklar sayesinde, öğrencilerine yurtdışında eğitim almaları ve yaşamaları için daha uygun fiyatlı bir yol sunmaktadır. IU Yurtdışı Eğitim İttifakı, öğrencilerin IU'da çevrimiçi olarak bir diplomaya başlamasına ve bunu kariyer fırsatlarının bol olduğu ABD, Kanada, Avustralya veya Avrupa'daki bir ortak üniversitede tamamlamasına olanak tanır.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Berlin

  IU International University of Applied Sciences - Frankfurter Allee,73a, 10247, Berlin

  sorular