Keystone logo
King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM)

King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM)

King Fahd University of Petroleum and Minerals (KFUPM) - College of Industrial Management (CIM)

Tanıtım

1975 yılında kurulan Endüstriyel Yönetim Koleji (CIM), Muhasebe, Finans, Yönetim, Yönetim Bilgi Sistemleri ve Pazarlama bölümlerinde lisans programları sunmaktadır. Buna ek olarak, üniversite üç yüksek lisans derecesi sunmaktadır: İşletme İdaresi Yüksek Lisans (EMBA), İşletme Yüksek Lisans (MBA) ve Muhasebe Yüksek Lisans. Tüm lisansüstü programları periyodik olarak gözden geçirilmekte ve Birleşik Devletler'deki önde gelen ticaret programlarına karşı bench-markinglenmekte ve gelişmekte olan iş eğilimleri ile güncel ve güncel kalması için revize edilmiştir. CIM'deki lisansüstü programlar, üniversitenin Dekan Yardımcısı tarafından koordine edilir. Yeni teknolojilerin benimsenmesi, küresel perspektiflere ve etik konulara verilen önemin vurgulanması yoluyla sürekli iyileştirme çabalarında kendini gösteren seçkin bir öğretim üyesi, CIM işletme müfredatını dünyanın önde gelen iş programlarıyla eşit tutar. Programın tüm yönleri AACSB standartlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

CIM'nin vizyonu ve misyonu, kolej için önemli bir odak noktası olarak hizmet etmekte ve öğretim, araştırma ve hizmette mükemmellik arayışında yön vermektedir.

Vizyon

Asya'da ilk beş işletme okulları arasında olmak

Görev

Bölgedeki işverenler tarafından en çok arananları, ilgili bilgi, beceri ve liderlik potansiyeline sahip öğrencileri mezun ediyoruz. Biz yüksek derecede iş âlimleri tarafından kabul edilir yüksek kaliteli araştırma üretiyoruz. Toplumu değerli ve zenginleştirici hizmetler ile harekete geçiriyoruz.

Stratejik Hedefleri

 1. Suudilerin uygun şekilde temsil edilmesiyle olağanüstü bir fakülte organı kurun
 2. Küresel rekabetçi mezunlar yetiştirmek için yenilikçi ve entegre öğrenme deneyimi sağlayın
 3. Araştırma çıktısını ve kalitesini önemli ölçüde geliştirin
 4. Topluluğa katma değerli hizmetler sağlayın
 5. Yapıyı hizalayın ve yanıt veren yönetim sistemlerini sağlayın
 6. Görüntü ve marka oluşturma vasıtasıyla rekabetçiliği arttırın

CIM, Krallık'ta ticaret eğitimi için öncülük etmeye, müfredatın paydaşların ihtiyaçlarına uygun ve güncel kalmasını sağlama, İslam'ın ilkelerine dayalı etik dahil etme, iş dünyasıyla bağlantı kurma ve entelektüel gelişimini desteklemeye devam edecektir. öğretim.

Konumlar

 • Dhahran

  University Blvd, 31261, Dhahran

  programlar

  sorular