Keystone logo
© Marbella International University Centre
Marbella International University Centre

Marbella International University Centre

Marbella International University Centre

Tanıtım

Marbella Uluslararası Üniversite Merkezi'ne (MIUC) hoş geldiniz. Seçtiğiniz meslekte başarılı olmanız için gerekenleri size vermek için buradayız. Öğretim kurslarımız ve tesislerimiz buna göre tasarlanmıştır. Marbella Uluslararası Üniversite Merkezi (MIUC), kariyer odaklı bir müfredata ve benzersiz bir yaşam ortamına dayanan yeni bir tür öğrenme deneyimi sunan küresel bir akademik kurumdur.

Modern dünyada yüksek kaliteli eğitim ve endüstrinin birbiriyle bağlantısını vurgulayan Üniversite Merkezi, dinamik lisans ve lisansüstü programlarıyla gurur duymakta ve öğretim uygulamalarına modern bir yaklaşımı öğrenci refahı destek hizmetlerine güçlü bir vurgu ile birleştirmektedir.

Neden MIUC'ta Eğitim Almalısınız?

Akademik ortağımız olan Batı Londra Üniversitesi (UWL), MIUC derecelerini lisans ve lisansüstü seviyelerde onaylamaktadır.

UWL şu şekilde sıralanmıştır:

 • 1 Numara Londra Üniversitesi (uzman olmayan) Ulusal Öğrenci Anketi 2023
 • Complete University Guide 2025'te en iyi modern Londra üniversitesi (uzman olmayan).
 • The Guardian University Guide 2024'te ülke çapındaki üniversiteler arasında ilk %30'da yer almaktadır.
 • The Times and Sunday Times Good University Guide 2023'te Öğrenci Deneyimi alanında Yılın Üniversitesi ve Öğretim Kalitesi alanında Yılın Üniversitesi.
 • UWL, araştırmamızın genel kalitesi açısından Birleşik Krallık'taki ilk 100 üniversite arasında yer almaktadır ve neredeyse Araştırmamızın %80'i, en son Hükümet Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi (REF) değerlendirmesinde dünya lideri (4) veya uluslararası düzeyde mükemmel (3) olarak derecelendirilmiştir.

MIUC'de, UWL ile ortaklığımız, uluslararası topluluğumuz ve yenilikçi öğretim yöntemlerimizin birleşimi, Birleşik Krallık derecenizi almak için eğitim alırken yaşamanıza, öğrenmenize ve keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Kampüs Özellikleri

MIUC facility is located in a quiet area of Marbella, at walking distance to the city centre and the beach, Marbella International University Centre is a secure and gated campus with a beautiful landscape and sea view.

Marbella International University Centre Campus - We boast multimedia-powered classrooms, a media lab and a library, an indoor/outdoor canteen, parking spots, a tennis court, and a gorgeous swimming pool with a jacuzzi.

Classrooms

Our classrooms have a capacity of approximately 20 students. Small classes provide excellent interaction between students and academics. Each classroom is equipped with the most advanced technology – interactive whiteboard projector screens integrated into the Blackboard platform.

Library

The MIUC Library is a fundamental facility for our academic community, offering a wide range of educational materials to support faculty and student's academic and research needs. Serving as a central hub for study materials, our library is more than just a repository of books; it's a dynamic space where students can enhance their information literacy skills and engage in scientific research with guidance and support. At MIUC Library, we are committed to fostering a culture of learning and discovery.

Öğrencilerimiz, onlara 900.000'den fazla akademik ve profesyonel başlığa sınırsız dijital erişim sağlayan Perlego e-kitap koleksiyonuna özel erişime sahiptir. Bu paha biçilmez kaynak, çeşitli disiplinlerdeki çalışmalarını ve araştırmalarını destekler, kapsamlı ve güncel materyallerle öğrenme deneyimlerini geliştirir.

Sports and Extracurricular

Marbella International University Centre öğrencilerimizin üniversite deneyimlerini zenginleştirmek için çok çeşitli sporlar, sosyal aktiviteler ve geziler sunuyoruz. Spor programlarımız arasında fiziksel kondisyon ve takım çalışmasını teşvik eden tenis, golf ve futbol yer almaktadır. Sosyal aktiviteler, kültürel etkinliklerden öğrenci kulüplerine kadar çeşitlilik göstererek birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluğu teşvik eder. Ayrıca güzel Costa del Sol'u ve ötesini keşfetmek için heyecan verici geziler düzenleyerek öğrencilerimizin İspanya'nın zengin kültürünü ve doğal güzelliğini deneyimlemelerini sağlıyoruz.

  kabul

  Rolling Admission - We receive and process applications on an ongoing basis as they are sent in.

  Application Process

  Online Application Form

  Çevrimiçi başvuru formunu doldurmalı ve gerekli tüm destekleyici belgeleri göndermelisiniz. Tüm destekleyici belgeler resmi olarak İngilizce veya İspanyolcaya tercüme edilmelidir. Tüm destekleyici belgeleri başvurunuzla birlikte tek seferde yüklemeyi veya daha sonraki bir tarihte e-postayla göndermeyi seçebilirsiniz.

  Application Process

  Destekleyici belgelerinizi gönderdikten sonra, sizi bir birey olarak daha iyi tanımak ve başvurunuzu daha iyi değerlendirmek için bir Kabul üyesi ile bir kabul görüşmesi ayarlamak üzere sizinle iletişime geçilecektir. Daha sonra başvurunuz Kabuller tarafından işleme alınacaktır.

  Acceptance

  Kabul Departmanı bir karar verdikten sonra size bir kabul veya ret mektubu gönderilecektir. Eğer kabul edilirseniz, ayrıca bir ödeme talimat sayfası da alacaksınız, yerinizi garanti altına almak için ilk taksit olarak 1200 Euro ödemeniz gerekiyor, bu taksit geri ödemesizdir ve kayıt başlangıcında yalnızca bir kez tahsil edilecektir.

  Admission

  Birinci dönem öğrenim ücretini aldıktan sonra, Kabul Departmanı resmi bir Kabul Mektubu düzenleyecektir; bu, eğer uygunsa, öğrenci vizesi başvuru sürecinizi başlatmak için ihtiyaç duyacağınız belgedir.

  Entry Requirements and Supporting Documents for Undergraduate Programmes

  • High School Certificate All candidates with a completed high school education are eligible to apply. Students who have studied part of a degree at a different University or accredited higher education institution can apply for a credit transfer.
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi* (daha önce İngilizce konuşulan bir okulda veya ülkede eğitim görmemiş adayların).

  Supporting Documents for Undergraduate Programmes

  • Copy of Passport or ID
  • Passport-sized digital photograph
  • Statement of Purpose (500 words on why you want to study at MIUC, your expectations and aspirations)
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi (İngilizce konuşulan bir ülkeden değilseniz veya daha önce İngilizce eğitimi almadıysanız)
   • IELTS - 6
   • TOEFL iBT - 72
   • Cambridge Certificate - B2
   • MIUC English Test - Pass
   • High School Certificate (Officially translated to English or Spanish)
   • High School Grade Transcripts (Officially translated to English or Spanish)

  Entry Requirements and Supporting Documents for Postgraduate Programmes

  • Ulusal veya uluslararası akredite bir akademik kurumdan 3 veya 4 yıllık lisans derecesi veya eşdeğeri*.
  • İngilizce yeterlilik belgesi (daha önce İngilizce konuşulan bir okulda veya ülkede eğitim görmemiş adayların).

  Support Documents for Postgraduate Programmes

  • Copy of Passport or ID
  • Passport-sized digital photograph
  • Statement of Purpose (500 words on why you want to study at MIUC, your expectations and aspirations)
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi (İngilizce konuşulan bir ülkeden değilseniz veya daha önce İngilizce eğitimi almadıysanız)
   • IELTS 7
   • TOEFL iBT 95
   • Cambridge Certificate C1
   • MIUC English Test - Pass
   • Bachelor Certificate (Officially translated into English or Spanish)
   • Bachelor Grade Transcripts (Officially translated to English or Spanish)

  *Dört yıllık bir lisans derecesini tamamlamadıysanız, MIUC son yıl(lar)ı alıp MA'ya kaydolmaya hak kazanabilirsiniz.

  Vize Gereksinimleri

  AB Dışı Öğrenci Vizesi Yönergeleri

  AB üyesi olmayan öğrenci mi? İspanyol öğrenci vizesine başvurmak için bilmeniz gereken her şey burada.

  Who needs a VISA?

  AB pasaportu sahibi olmayan herkesin İspanya'da okumak için öğrenci vizesine ihtiyacı vardır. Öğrenci vizesi gerekliliklerinin çoğu ülkeden ülkeye benzer olsa da, ilgili Diplomatik Kurum tarafından yayınlanan resmi bir bilgi formu olmasına rağmen, başvuru yapacağınız yeri ve ikamet ettiğiniz ülkeye ilişkin kesin gereklilikleri Diplomatik Misyon ile doğrulamanız gereken kişi sizsiniz. Misyon, bu Kurum tarafından gönderilecek. Lütfen son dakika güncellemeleri olabileceğini unutmayın.

  What Documents Do You Need for Your Visa?

  • An official application form that we will send to you and you also can get from the Diplomatic Mission. For country-specific requirements, you can also contact the university.
  • Planlanan varışınızdan sonra en az bir yıl geçerliliği olan bir pasaport veya seyahat belgesi, ancak pasaportun planlanan ayrılışınızdan sonra her zaman altı ay süreyle geçerli olmasını öneriyoruz.
  • A guarantee of the financial means necessary to cover the costs of your stay. You can live comfortably with monthly expenses at about 1.200 EUROS. Please check the university website.
  • Private health insurance with an insurance company authorized in Spain. Travel insurance will not be accepted.
  • A medical certificate stating that you do not suffer from any kind of illness that could generate severe repercussions on Public Health, according to the 2005 International Sanitary Regulation.
  • Criminal record reports from each country where you have resided for more than 6 months within the past 5 years.
  • The Admission Letter issued by MIUC for you to attend a full-time programme leading to a qualification/diploma or certificate of study.
  • Proof of accommodation.

  If you submit all your supporting documents to the Embassy at the same time as your application, your visa could be processed within one month.

  Neden Marbella International University Centre'de eğitim almalısınız?

  Gain a UK degree, through our academic partner, the University of West London, whilst studying in cosmopolitan Marbella, Spain. Benefit from a personalised student experience as part of our vibrant international community.

  Located in the heart of the Spanish port city of Marbella, our courses and facilities are designed to help you develop the qualities and expertise that your future employer will look for.

  West London Üniversitesi (UWL) ile olan ortaklığımız aracılığıyla küresel bilgi, beceri ve yeterliliklere odaklanarak İngilizce eğitim veren Birleşik Krallık dereceleri sunuyoruz.

  Studying at MIUC

  We take a student-centred approach, combining small study groups with tailored production facilities, to help you gain the skills needed to succeed in today's global world of international affairs and business. We focus on developing your analytical thinking to prepare you for placements within international multicultural industries.

  Liderlik yapmanıza, karar verme konusunda güven kazanmanıza ve her şeyden önce seçtiğiniz kariyerde başarılı olmanıza yardımcı olacak ilgi çekici öğretim yöntemlerinden yararlanacaksınız.

  You will be taught by motivated and engaging academics and industry professionals, complemented by specialised workshops run by senior business leaders and local and international professionals.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Cost of Living

  The cost of living in Marbella can vary significantly depending on the student´s lifestyle. Compared to other European cities, where living space is scarce and often overpriced for its standards, Marbella can be a very affordable place to live. Living expenses such as food, leisure, utilities, and transportation can comfortably be covered with 600€ per month.

  Marbella Inturjoven Youth Hostel

  Student Accommodation in Marbella

  Marbella Inturjoven Youth Hostel is ideally placed in the heart of the old town at only a ten-minute walk from the beach.

  It is a beautiful building with an air of Andalusian architecture, it has a garden, sunny terraces with stunning panoramic views of the Mediterranean sea, a swimming pool, tennis courts, a car park as well as free Wi-Fi. It is very near local bus routes that are very well connected, linking towns and cities across the country.

  House or Apartment Rental

  Student Accommodation in Marbella

  MIUC öğrencinin bütçesine ve gereksinimlerine en uygun mülkleri bulmak için akredite emlakçılarla çalışır. Marbella veya çevresinde bir mülk kiralarken aşağıdakileri dikkate almak önemlidir:

  The duration of a standard long-term rental contract is 11 months and most landlords require a one or two-month deposit. The commission charged by the estate agent for their services will be a month’s rent.

  The difficulty of finding a property significantly increases during the months before and during the summer season so to fully benefit from this option, students should inform us of their requirements as early as possible before their course begins in September or February.

  Konumlar

  • Marbella

   Avenida Don Jaime de Mora y Aragón, s/n, Finca el Pinillo, 29601, Marbella

  sorular