Keystone logo
Nobel International Business School

Nobel International Business School

Nobel International Business School

Tanıtım

NiBS, Gana'da özel bir butik işletme okuludur. Yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış yeni bir eğitim modeli ile fark yaratmak için kuruldu. NiBS program sunum modeli, meşgul yöneticiler etrafında tasarlanmıştır, deneyimlemesi kolay, yenilikçi ve ileriye dönüktür.

Temel öncülümüz, Afrika için liderlik yaratıcılığının ortaya çıkıp parlamasını gerektiren yeni bir şafağın doğmasıdır. Afrika, mevcut liderlik uygulamalarının sınırlamalarını keşfetmek, neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair derin içgörüler geliştirmek için gelişmiş bilişsel liderlik becerilerine sahip yöneticilere ihtiyaç duyar.

Doktora Derecesi Neden Sizin İçin Doğru?

Sizin gibi yöneticilerin bu zahmetli görevi üstlenmelerinin, zamanlarını ve daha yüksek bir programın mali taleplerini bilmelerinin birçok nedeni var. Öğrencilerimizle yapılan görüşmeler şunları önermektedir:

 • Birçoğu, mesleklerinde en yüksek akademik yeterliliğe ulaşabileceklerini ve düşünce liderleri olabileceklerini kendilerine kanıtlamak istiyor.
 • Çoğu insan kalıcı bir miras bırakmak istiyor - Afrika'daki işletme yönetimi bilgisi ve uygulamasına yeni bir katkı yaratan bir tez üretmek.
 • Bazıları çocuklarına ve torunlarına eğitimin ve sıkı çalışmanın değerini - aklınıza koyduğunuz her şeyi başarabileceğinizi - göstermek ister.
 • Diğerleri, kariyerlerinde ilerlemek için yeni bilgi ve beceriler oluşturmak veya danışmanlık veya öğretmenlik gibi yeni kariyerlerine dalmak ister.
 • Diğerleri, şirketlerin çalışma şeklini değiştirmek için yeni bilgi ve uygulamalar yaratma ve paylaşma gibi, mevcut bilgileri öğrenmenin ötesine yepyeni bir seviyeye geçmek istiyor.
 • Bazıları, öğrencilerin gerçek dünyaya uygun hale gelmelerine yardımcı olmak için bir noktada akademik bir kariyere devam etmek ister.
 • Sebepleri ne olursa olsun, tüm öğrencilerimiz yeni ve ilginç sorular sorarak daha iyi bir dünya inşa etmek, yeni cevaplar, yeni fikirler, bilgiler ve iş uygulamalarını ve toplumu geliştirmek için uygulamalar keşfetmek istiyorlar.

Nobel International Business School","author_url":"","source":""}" alt="164150_164040_NiBS-0001.jpeg" />

Neden NiBS'yi Seçmelisiniz?

Gittikçe daha fazla üst düzey yönetici, NiBS ile yabancı doktora derecelerini sürdürmeyi tercih ediyor çünkü meşgul yöneticilerin doktora öğrencisi olma görevini üstlenirken karşılaştıkları endişeleri ve zorlukları anlıyoruz:

 • İş, aile arasında hokkabazlık yapmak ve doktora çalışmasında sıkılmaya çalışmak
 • Programda gezinmek için ihtiyaç duyduğunuz desteği alıp alamayacağınız
 • Programı başarıyla tamamlayıp tamamlayamayacağınız
 • Derecenizi gerekli zaman diliminde kazanabilir misiniz?

Vizyon

İş liderlerini ve profesyonellerini kariyerleri boyunca geliştiren, eğiten ve eğiten Afrika'daki önde gelen uygulama odaklı araştırma işletme okulu olarak tanınmak.

Misyon

Misyonumuz, Afrika'da hem ekonomik refah hem de dönüştürücü sosyal değişimin temsilcileri olabilmeleri için hem esnek hem de anlayışlı, deneyimle bilgilendirilmiş ve yeniliğe yönelmiş zihin alışkanlıklarına sahip düşünce liderleri geliştirmede lider olmaktır.

Endişelerinize ve Zorluklarınıza Çözümlerimiz

Afrika'da yönetici doktora programına öncülük ettik. Yeni bir işletme okulu olarak, temiz bir sayfadan başladık, bu nedenle, endişelerinizi ve zorluklarınızı dikkate alan yönetici dostu bir Zamanında Mezun (GOT) Modeli oluşturmak için farklı şeyler yaptık.

 • Yaratıcı program tasarımı ve sunumu - meşgul yönetici göz önünde bulundurularak - Her kurs birkaç ayda bir 2-3 gün (Perşembe, Cuma ve Cumartesi) verilir. Doktora derecesi için, 3 yıllık programın tamamı boyunca yaklaşık 35 günlük derslere katılırsınız. Program programı, yoğun programınızı planlamanıza izin vermek için size çok önceden verilir.
 • Tam Zamanlı Araştırma Görevlisi Desteği - Mutabık kalınan politika yönergeleri kapsamında, tam zamanlı araştırma görevlileri araştırma ve makale arama (gerekirse), veri toplama ve analizi, ödevlerin tamamlanması vb. Konularda size 7/24 yardımcı olur.
 • Zamanında Tamamlama - Teze / projeye ilk günden başlarsınız - konunuzu geliştirmeniz için birinci sınıfta size yardımcı oluruz - konuları aramak için zaman kaybı olmaz. Tüm ödevlerinizin tezinizle ilgili olmasını sağlayarak ders çalışmasını tez yazımıyla birleştiriyoruz. Program Gana'da son 5 yıldır NiBS tarafından sunulmaktadır. Gana, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerinden yetmiş yönetici son 2 yılda programdan mezun oldu.
 • Ders çalışması ve tezin birleşimi - Tüm ödevlerinizi tezinizle ilgili olmasını sağlayarak ders çalışmasını tez yazımıyla birleştiriyoruz. Bu, geleneksel tez tamamlama yöntemiyle ilişkili sorunlardan kaçınarak hızlı ve zamanında tamamlamayı sağlar.
 • Tez yazma atölyeleri - Geleneksel okullarda tez yazma yapılandırılmamış, geçici ve yalnızdır. Profesörlere ve Araştırma Görevlilerine resmi bir okul ortamında tezinizin yazımını desteklemek için fırsatlar sağlamak üzere her biri iki ila üç gün süren tez yazma atölyeleri düzenliyoruz.
 • Yüksek mezuniyet oranı - Şimdiye kadar kohort başına yaklaşık% 85'lik bir mezuniyet başarı oranı elde ettik, Son iki yılda Gana, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerinden 77 üst düzey yönetici mezun ettik.
 • Burs - Belirli koşulları ve esnek ödeme koşullarını karşılayan öğrencilere önemli değerde burslar sunuyoruz.

Nobel International Business School","author_url":"","source":""}" alt="164151_164041_NiBS-0002.jpeg" />

Konumlar

 • Accra, Gana

sorular