Keystone logo
National Tsing Hua University

National Tsing Hua University

National Tsing Hua University

Tanıtım

Ulusal Tsing Hua Üniversitesi "şeklinde 1911 yılında Pekin'de kurulduTsing Hua Akademisi. "1956 yılında, Ulusal Tsing Hua Üniversitesi Hsinchu, Tayvan bugünkü yerinde yeniden kurulmuştur.

Onun tehcir yana, NTHU lisans bilim programlarında, teknoloji, mühendislik, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve yönetim bir dizi sunan kapsamlı bir araştırma üniversitesi haline geldi. NTHU sürekli Doğu Asya'da önde gelen üniversitelerinden biri olarak yer alıyor ve yaygın geleceğin liderleri için öncü bir inkübatör olarak kabul edilmektedir. Bizim seçkin mezunlar Nobel Fizik Ödülü sahipleri Dr. dahil NTHU öğrenci başarısını vurgulamak Cheng-Ning Yang ve Dr. Tsung-Dao Lee, Nobel Kimya ödülü sahibi Dr. Chern-Shen Dr.Shiing matematik Yuan-Tseh Lee ve Kurt ödüllü.

Gerçekler ve Statik

FAKÜLTE

644 tam zamanlı öğretim üyeleri ve 298 Yardımcı öğretim üyeleri Öğretim üyesi oranı 18 Öğrenci: 1

ÖĞRENCİ KAYIT: 12449 (2014, ilk dönem itibariyle)

6372 lisans 6077 Mezunlar (4168 lisans öğrencileri ve 1909 doktora dereceleri takip.

Nobel ödüllü

3 Nobel ödülü Üstün mezunları Nobel Fizik ödüllü, Dr. gibi NTHU öğrenci başarısını vurgulamak Cheng-Ning Yang ve Dr. Tsung-Dao Lee, Nobel Kimya ödülü sahibi Dr. Matematik Dr. Yuan-Tseh Lee ve Wolf Ödülü kazanan Shiing-Shen Chern ..

ARAŞTIRMA

2379 devlet sponsorluğunda proje ve 1057 dışarıdan desteklenen projeler (2011'den 2013'e kadar birikmiş projeler) Toplam bütçe: NT $ 5,561,304,68 (NT $ 5.5Billion)

KAMPÜS

260 dönüm 87 büyük binalar Lisans öğrencilerinin% 60 kampüste yaşamaktadır.

7 COLLEGES ve 1 KOMİSYONU

Bilim mühendisliği Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi Beşeri ve Sosyal Bilimler Yaşam Bilimleri Nükleer Bilimler Teknoloji Yönetimi Genel Eğitim Komisyonu

Neden NTHU

Akademik Mükemmellik

NTHU Tayvan tanınmış kapsamlı bir araştırma üniversitesidir.

Dünya Fakültesi

NTHU ulusal akademik övgü kazanan fakülte oranının en yüksek olduğu ve bunların yayınları Tayvan tüm üniversiteler arasında en sık zikrediliyor.

İngilizce Uluslararası Programlar

Teknoloji Yönetimi Uluslararası MBA Bilgi Sistemleri ve Uygulamaları Uluslararası Yüksek Lisans Programı Uluslararası Ph.D. Biyomedikal Mühendisliği Programı Uluslararası Ph.D. Düşük Karbonlu Enerji Programı

Küresel Ortaklar

NTHU küresel 150'den fazla üniversite ile stratejik ortaklıklar kurmuştur.

Burs Olanakları

NTHU öğrencileri desteklemek için yeterli mali yardımcıları sağlar. Burslar ve burslar bir övgüye değer esasına göre verilir.

Stratejik Konumu

NTHU kuzey Tayvan, Taipei bir saat sürücü Hsinchu Şehir bulunmaktadır ve dünya standartlarında ulusal laboratuarlar ve endüstriler ile çevrilidir. Hsinchu ayrıca fen kenti, yüksek teknoloji hub ve Tayvan Silikon Vadisi olarak anılır.

Garantili Konut

Biz kampüste yaşayan bir deneyim, üniversite yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır düşünün. Tüm uluslararası öğrenciler kampüs konut garanti olacaktır.

Şuan Ki Durum

Ulusal Tsing Hua Üniversitesi 72 kilometre güneyinde Taipei Hsinchu, Tayvan yer almaktadır. Kampüs göller ve ağaçlar ile aynı hizada doğal arazi 105 hektar (260 dönüm) kapsar. Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü (Itri), Ulusal Sinkrotron Radyasyon Araştırma Merkezi (NSSRC), Yüksek Başarımlı Hesaplama Ulusal Merkezi (NCHC), Gıda Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü: Kampüs kolaylık gibi, araştırma enstitüleri ve üniversiteler, komşu derece biridir (FIRDI), Ulusal Chiao Tung Üniversitesi (NCTU), Chung-Hua Üniversitesi (MYK), Milli Eğitim Hsinchu Üniversitesi (NHEU) ve Hsinchu Bilim Tabanlı Endüstri Parkı (HSIP). Hsinchu doğru bilinen ve 'Tayvan Bilim kenti' olarak adlandırılan edilir.

Fen, Mühendislik, Nükleer Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi ve Teknoloji Yönetimi Koleji Koleji: NTHU 7 yüksekokul, 17 bölüm ve 18 bağımsız lisansüstü enstitüleri vardır. Genel Eğitim Komisyonu üniversitenin genel eğitim müfredatı denetler. NTHU 644 üzerinde tam zamanlı öğretim üyesi istihdam etmektedir. Daha fazla 12.499 öğrenci, etrafında 6372 lisans, 4168 yüksek lisans adayları ve birinci dönem 2014 yılı verilerine olarak doktora adayları için 1909. 1 ve kız öğrencilerin erkek olduğu 2.1 olduğunu: öğrenci-öğretim üyesi oranı 18 1.

NTHU disiplinlerarası yaklaşımı vurgulamaktadır. Temel standartlara olan ek olarak, lisans müfredat entegrasyonu gibi esnekliği arttırmak için tasarlanmıştır. NTHU müfredatı normları, aşmak kolej ve departman sınırlarını geçti.

Burslar

Konumlar

Konumlar
  • No. 101, Section 2, Kuang-Fu Road, R.O.C., 30013, Hsinchu

sorular