Keystone logo
Prince Mohammad Bin Fahd University

Prince Mohammad Bin Fahd University

Prince Mohammad Bin Fahd University

Tanıtım

68056_mecca-66970_640.jpg

genel bakış

Hızla büyüyen bir yüksek öğrenim kurumu olan Prince Mohammad bin Fahd University (PMU), başlatıldıktan sonra tarih yarattı. Eğitim vermek için son derece yenilikçi öğrenci merkezli yaklaşımı ile bu üniversite, öğrencilere zorlu profesyoneller olarak gelecek rolleri için bakım yaparken öğrenmek ve yenilik yapmak için orijinal yolları keşfetme şansı sunuyor.

PMU, öğrencilerin sürdürülebilir besleyici ihtiyaçları, çıkarları ve yetenekleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Geribildirim, öğrencilerin girdileri, her öğrencinin bilgi seviyesini iyice değerlendiren PMU Öğretim Üyeleri tarafından değerlendirilir. Bu adımlar, onları hakiki bir öğrenme sistemi ile yetiştirmektir.

Bu üniversite kuruluşundan bu yana en son teknolojiyi karşıladı. Onları öğretim metodolojisinde ve müfredat geliştirmede uyguladı. Bazı teknolojik ilerlemeler, e-kütüphane erişimini kolaylaştıran, çevrimiçi ders yazılımları (Kara Tahta), Dyned - laboratuarları, çevrimiçi kayıt olan tüm zamanlı internet bağlantıları.

Bugün PMU akıllı tahtalar, TV Streaming ve Video Konferans gibi öğrencilerin belirli derslerde kayıtlı olması ve evlerin mahremiyetinde oturarak çevrimiçi olarak ilgili eğiticilerin online olarak düzenli tavsiye veya rehberlik etmelerine yardımcı olması gibi gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.

Öğrenciler PMU'daki en gelişmiş tesislerin olanaklarından yararlanırlar. Bu tür tesisler yalnızca profesyonel olarak karşı olmaları gereken küresel zorlukları kabul ederken onlara damadın ve ayağa kalkmalarına rehberlik etmek içindir. Özel imkanlar sunan PMU'dan mezun olduktan sonra daha iyi istihdam imkânları olurlar.

İngilizce uluslararası iletişimin tek aracı haline geldiğinden, PMU bu dili birincil öğretim aracı olarak sunmaktadır. PMU kampüsünde çeşitli kulüpler ve ders dışı aktiviteler öğrencilerinin yetkinliğini artırmak için en iyi araçlardır. İletişim, ekip çalışması, eleştirel düşünme / problem çözme, teknoloji, mesleki ve liderlik becerileri konularında öğrencileri damıtmak için iyi planlanmış olanaklar, PMU'nun öğrencilerin genel büyümesine öncelik verdiği temel becerilerdir.

PMU, öğrencilerin topluluğunu daha parlak bir gelecek için daha iyi bir kariyer yolunu seçmeye yönlendirecek bir araçtır. Kuramsal müfredatlar ve oryantasyon ve pratik eğitim yoluyla pratik değerlendirmeleri, onları işe alındıklarında evde hissettirmeye hazırlar. Eğitim ve ileri bilgi ile geliştirilen özgüven, öğrencileri kendilerinin iyi hazırlanmış ve etkileyici özgeçmişleriyle satmaya hazırlar.

Üniversitede kaldıkları süre boyunca öğrencilerin performanslarını ve genel ilerlemelerini izleyen beceri geliştirme araçlarını değerlendirmek için çeşitli yenilikçi öğrenme sonuç değerlendirmeleri kullanılır.

PYB'deki mezun öğrencilerin e-portföyüne çevrimiçi erişilebilir olduğundan, gelecekteki işverenler işe almak için onları en iyi şekilde kullanabilir. Bu gibi adımlar, hem derece kazanma hem de eşit düzeyde iş tecrübesine ulaşma olanağı sağlar.

PMU sağlık ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra hak eden öğrencilere maddi yardım da dahil olmak üzere birçok kişisel hizmet sunmaktadır. Bu girişimler, kişisel ve mesleki gelişim için bir ortamda mümkün olan en iyi rahatlığı sunmaktır. PMU eşit derecede onlara bu hizmetleri sunarken kaydolan öğrencilerin eğitimde mükemmellik göstermesini beklemektedir.

Yönetici takım, ileri bir akademik sahnenin tasarlanmasına katılan çeşitli öğretim gücü ve yetkili makamlara üniversite yönetimine sistematik bir şekilde yardımcı olması için yardımcı olan destek personelinin olması nedeniyle, PMU'nun başlangıcından bu yana elde ettiği genel güvenilirliği mümkün olmuştur.

PMU Eğitim Danışmanı olarak TIEC (Texas Uluslararası Eğitim Konsorsiyumu), PMU akademik yapılanması için 32 Amerikan üniversitesinden en üst düzey uzmanları dahil etti. Elbette PMU, gelecekteki liderleri kendi çalışma alanlarında besleyecek mükemmel eğitim vaadinde bulunma ve verme pozisyonundadır. PYB'nin benimsediği, eğitimle ilgili küreselleşmiş bir bakış açısı için işarettir.

68057_saudi-arabia-84015_640.jpg

Suudi Arabistan Kültürü

Burada bıraktığınız ülke ve kültürden çok farklı birçok yönü var. Suudi Arabistan'da yaşamınıza uyum sağlamadaki en önemli adımın bazı gümrük ve yasaları öğrenmek olduğuna inanıyoruz. O zaman yeni ortamınızda daha rahat olursunuz. Kültürel farklılıkları bildikten sonra, burada hayat çok heyecan verici olabilir.

Kendi rahatınız ve refahınız için önerilen bazı "yapılsınlar ve yapılmaması gerekenler".

Lütfen yap…

Gözlemlediğiniz kültürel ve sosyal farklılıklara ilişkin açık fikirli olun. Esnek ol ve değişime açık olun. Yeni tecrübeleri takdir edeceksiniz. Zengin ve heyecan verici bir tarihe sahip harika, eski bir ülkede yaşamanın zorluğunu kabul edin.

  • Arap dili öğrenmeye ve kullanmaya çalışın.

  • Esnek kalın ve yerel geleneklere uyum sağlamaya çalışın. Örneğin:

  • Attire: kadınlar tutucu, gevşek giysiler giymelidir. Abaya giyerken daha iyi hissedecekseniz, yapın.

  • Ramazan: Müslümanların gündoğumu ile günbatımı arasında hızlı bir izlediği İslami bir aydır. Lütfen bu dini bayrama saygı gösterin, yemek yeme, çiklet çikleti, içki içme ya da gündüz saatlerinde halka sigara içmek yasaktır.

Lütfen yapma ...

  • Batılı değerlerinizi Suudi toplumuna dayatmaya çalışın. Hayatınızın kendi ülkenizdekiyle aynı olmasını bekleme.

  • Havaalanları, askeri tesisler ve rafineriler gibi insanları veya herhangi bir ulusal güvenlik alanını fotoğraflayın.

Geleneksel Arap Görgü Kuralları

Başkalarının gelenek ve görenekleri için sohbet tarzı ve düşünceleri, başka yerde olduğu gibi Suudi Arabistan'da da geçerlidir. Suudilerin kendileri, başkalarının olmasını bekledikleri kadar iyi nükteli, nazik ve gayriresmi.

Bazı öneriler

Örgütünüzün (işveren) veya eşin kuruluşunun (işvereninin) doğru adını ve telefon numaralarını ezberleyip taşıyın. Çocuklarınızın katıldığı okulların doğru adlarını, sayılarını ve yerlerini öğrenin.

Çocuğunuzun, bileşiğinizin adını ve telefon numarasını, telefon numaranızı ve acil bir durumda komşusu olduğunuzdan emin olun. Bu, özellikle çocuklarınızın okulundaki acil bilgi dosyası için önemlidir.

Krallığın voltajı 110v veya 220v olabilir. Geriliminizi bilin ve buna göre cihazlarınızı seçin. Çeşitli ekipman türlerini kontrol edin, örneğin İngiltere'de birkaç farklı VCR türü vardır. Bir bilgisayarınız varsa, voltaj regülatörü gerekli olabilir. Bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlar için bir aşırı gerilim koruyucusu önerilir.

Hatırlamak

Suudi Arabistan Krallığı'na davetlisiniz. Sen buraya gelmek zorunda kalmadın. Yerel yasalarına tabidir. Ailenizin ilgili kanun ve geleneklerden haberdar olması akıllıca olacaktır.

Konumlar

Konumlar
  • 617, Al Jawharah, Khobar, Dhahran 34754, , Dhahran

sorular