Keystone logo
Prairie View A&M University

Prairie View A&M University

Prairie View A&M University

Tanıtım

PVAMU hakkında

1876 ​​yılında kurulan, Prairie View A & M University of Texas eyaletinde yüksek öğrenim en eski ikinci kamu kurumudur. mühendisler, hemşireler ve eğitimcileri üretmek için kurulmuş bir üne sahip, PVAMU 50 akademik dalda, 37 yüksek lisans dereceleri ve dokuz üniversite ve okullar aracılığıyla dört doktora programlarında lisans dereceleri sunmaktadır. Texas A & M Üniversitesi Sisteminin bir üyesi, Üniversite öğretim, araştırma ve hizmet mükemmelliği elde onun arazi hibe misyonunu yerine getirmeye kararlı olduğunu.

Temel Değerler

Erişim ve Kalite

Prairie View A & M University, öncelikle ekonomik ve sosyal toplumda bypass arasında ikamet eden hizmet verilmeyen ve alamayan nüfusu gelen kişilerin artan sayıda eşit eğitim fırsatı sağlayacak; ayrıca, Üniversite mezunu ve meslek okullarında yanı sıra işgücüne başarıyla rekabet mezun tüm hazırlamak için tasarlanmış eğitim programları sağlayacaktır.

Çeşitlilik

Prairie View A & M University, işe kayıt, eğitmek ve lisansüstü öğrencileri ile yaş, etnik köken, cinsiyet, ulusal köken, sosyoekonomik arka plan, ya da eğitimsel ilgisiz handikap bakılmaksızın önceden fakülte ve personel istihdam ve bağlılığını sürdürecek; ayrıca, Üniversite akademik yetenekli ve altında hazırlanan yeteneği ile üniversiteye gelmesi, ancak üniversite-hazır başarı olmadan hem zorluklar sunacak.

liderlik

Prairie View A & M University, teşvik başlatmak, hem de ilham programları ve hizmetleri uygulamak ve kendine güven, öz disiplin gelişmekte olan öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel rehberlik edecek ve mesleklerinde başarılı liderleri olma ve kendi toplumlarında diğer gereçleri ; ayrıca, Üniversite hizmet alanlarında kişilerin yaşam şansını arttırmak için kampüs tabanlı ve uzaktan eğitim programları sunacak.

Ilgi

Prairie View A & M University 21. yüzyıl iş gücü excel eğitim son derece okur, teknolojik yetkili mezunları için ihtiyaca cevap verecektir; ayrıca, Üniversite araştırma ve endişeleri gidermek ve bu tür şiddet, istismar ve kötüye olarak sorunları çözmek için hizmet ürünlerini uzatacaktır; uyuşturucu ve alkol bağımlılığı; zihinsel, fiziksel ve psikolojik ihmal; Çevre adaletsizlik; ve sosyal uyumsuzluk diğer formları vatandaşların yaşam kalitesini tehlikeye söyledi.

Sosyal Sorumluluk

Prairie View A & M University gönüllülük, liderlik yoluyla yapıcı toplumsal değişim aktif katılımı ve fakülte, personel, öğrenci ve adına sivil eylemi teşvik edecek; ayrıca, Üniversite, yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu politikasını etkilemek için kanalları mevcuttur kullanacak.

Misyon

Prairie View A & M University yüksek öğrenim devlet eliyle, kamu, kapsamlı arazi hibe kurumudur. Üniversite bir şekilde Texas Anayasa 1984 değişiklikle belirlenmiştir "birinci sınıf bir kurum." Bu öğretim, araştırma ve hizmet mükemmellik ve alaka elde adamıştır. Bu program ve Texas farklı etnik ve sosyoekonomik nüfus ve global arenada da dahil olmak üzere geniş bir toplum etkileyen sorunları ve zorlukları hizmetleri yatırım istiyor.

Üniversite lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi tamamlanmasıyla, kendi kendine yeterlilik ve mesleki yeterliklerini sahip, öğrenciler için yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi sağlamayı amaçlamaktadır. deneyim dahil kurumun değerleriyle aşılanmış, ancak erişim ve kalite, hesap verebilirlik, çeşitlilik, liderlik, alaka ve sosyal sorumluluk, bunlarla sınırlı değildir.

Konumlar

  • Prairie View

    FM 1098 Rd & University Dr,, 77446, Prairie View

sorular