Keystone logo
Rotterdam School of Management | Erasmus University

Rotterdam School of Management | Erasmus University

Rotterdam School of Management | Erasmus University

Tanıtım

Geçtiğimiz 40 yıl boyunca, Erasmus Üniversitesi Rotterdam İşletme Okulu , Avrupa'nın önde gelen işletme okullarından biri olarak ününü kesin olarak belirlemiştir.

'Küresel', işletme eğitimi için önemli bir tanımlayıcı haline gelmeden çok önce, RSM'nin öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli, küreselleşen dünyanın çeşitliliğini yansıtıyordu.

Tıpkı ev sahibi ülkemiz gibi dünyanın en tanınmış uluslararası ticaret ülkelerinden biri olan RSM, Avrupa'nın en uluslararası ve yenilikçi işletme okullarından biri olarak statüsünü güçlendirerek genişlemeye ve uluslararasılaşmaya devam etti.

RSM kendine özgü bir entelektüel kültür sunar. Liderliğin entelektüel ve pratik bir mücadelenin bir kombinasyonu yoluyla öğretilebileceğine inanıyoruz. Farklı ekiplerde çalışırken karşılaşılan zorlukların iş dünyasında yaratıcı yeni yaklaşımlar geliştirdiğine inanıyoruz. Çok uluslu şirketlerle karşılıklı, destekleyici bir ilişki yaşıyoruz. Ticari uygulama ve araştırma konularında esnek, geniş ve bazen de ikonoklastik bir zihniyeti teşvik ediyoruz.

Bu belirgin yaklaşım, RSM'nin dünyanın en büyük ve en üretken yönetim fakültelerinden birisinin yanı sıra, en üst düzey programlardan oluşan bir portföy oluşturmasına yardımcı oldu.

RSM Yaklaşımı

RSM'de liderlik gelişimi, entelektüel ve kişisel potansiyelin gerçekleşmesi ile ilgilidir. Burada, entelektüel olarak en üst düzey akademik içerikten ve en keskin iş düşünürleri yönetimi altında olacaksınız: kuruluşlar için çalışan yılların deneyimini ve kendi araştırmalarından edindiği bilgileri kullanan fakülte. Bize meydan okuyacaksınız: gerçekleri sunuldukları gibi sorgulamak ve varsayımları eleştirel olarak değerlendirmek. Ve kendinize meydan okuyacaksınız: Sınırlarınızı aşmak, sınırları aşmak, davranışlarınızı ve başkalarının davranışlarını gerçekte neyin etkilediğini keşfetmek.

Önde gelen fikirleri iş dünyasında olağanüstü sonuçlara dönüştürebilmek için gerekli becerilerin geliştirilmesi eylem gerektirir. Tüm programlar, öğrencilere şirket ilişkilerinden stajlardan gerçek danışmanlık projelerine, uluslararası seyahatlere ve kulüplere ve öğrenci tarafından yönetilen konferanslara katılımına kadar gerçek veya benzetilmiş iş ortamlarında fikirlerini yerine getirme olanağı sağlar.

RSM'de çeşitlilik sadece değer vermekle kalmaz, aynı zamanda teşvik edilir ve geliştirilir. Eşsiz bir şekilde açık ve işbirliğine dayalı bir ortamda, yeni düşünme yöntemlerini, fikirlere meydan okuma ilhamını ve nihayetinde iş dünyasında kendi potansiyelinizi geliştirme potansiyelini keşfetme alanını bulacaksınız.

İstatistik

Gerçekler ve Rakamlar

Avrupa'nın en büyük uluslararası işletme okullarından biri olan RSM, programlar, hizmetler ve akademik faaliyetler portföyü aracılığıyla geleceğin ve mevcut liderlerden oluşan geniş bir uluslararası izleyici kitlesine ulaşmaktadır.

Personel ve öğretim üyeleri, kurumsal misyonumuz doğrultusunda hem işletme eğitimine hem de bilgi üretimine sürekli yeni yenilikler getiriyor:

RSM'de şunları iddia etmekten gurur duyuyoruz:

 • İşletme ve yönetim eğitiminde 40 yılı aşkın deneyim.
 • Avrupa'nın en iyi 3 araştırma tesisinden biri.
 • Avrupa'nın en iyi işletme okulları arasında tutarlı bir sıralama.
 • Quadruple Crown akreditasyonuna sahip dünya çapındaki okulların %1'i arasında yer almak.
 • Her yıl 1200'den fazla yöneticinin eğitimi.
 • 7.500 lisans ve lisansüstü öğrencisi.
 • Dünya çapında aktif 40.000'den fazla mezun.
 • Dünyanın en büyük ve en çok alıntı yapılan işletme fakültesi öğretim üyelerinden biri: 250 kıdemli araştırmacı ve 100 doktora öğrencisi.
 • 30 araştırma merkezi ve girişimi.
 • 100'den fazla ortak okul.

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan 50 3062 PA , , Rotterdam

  sorular