Keystone logo
San Francisco State University Master of Business Administration (MBA)
San Francisco State University

Master of Business Administration (MBA)

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

İşletme Fakültesi lisansüstü düzeyde üç programları sunmaktadır.

MBA Bu amiral gemisi yüksek lisans işletme lisans programıdır. Dersler Downtown Kampüsü sadece sunulmaktadır. Program hem tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Program vurgu ya da konsantrasyon çeşitli fonksiyonel alanlardan herhangi birinde sınırlı uzmanlaşma sağlar.

SFSU

Lisansüstü Programlarına Genel Kuralları

iş master derecesini tamamlamak için planlama tüm öğrenciler, Advisement tamamlamak zorundadır kariyer ve iletişim atölyeleri, Vakıf düzeyi ve İleri Gereksinimi seviye kursları da dahil olmak üzere geçerli gereksinimleri.

iş lisans dersleri kayıt (700-899) Etik ve Uygunluk Belgesi programında iş öğrenci veya lisansüstü öğrencilerine sınırlıdır. Diğer binbaşı lisansüstü öğrencileri, lisansüstü programlarının fakülte direktörü onayı ile bir boşluk mevcut bazında kayıt olabilirler.

ACCT 890 ve BUS 890 kayıt sınıflandırılmış yüksek lisans işletme öğrencilerine sınırlıdır.

mba

yüksek lisans işletme programı iş yönetim kariyer için dengeli bir hazırlık olarak tasarlanmıştır. Bunun amacı hızla değişen bir dünyada sorumlu pozisyonları için öğrencileri hazırlamaktır; entelektüel merak bir tutum geliştirmek; yaşam boyunca sürekli öğrenme programı teşvik etmek; ve verilen hedeflere doğru insan ve malzeme kaynaklarının koordinasyonu içeren çabaları her türlü uygulanabilir benzersiz bir işlevi olarak yönetimi alanında çalışmak. Öğrenciler, sürdürülebilir iş bir konsantrasyon tercih edebilir, ya da diğer alanlarda bir vurgu (bir vurgu, bir öğrencinin derecesi görünmüyor unutmayın).

Akreditasyon

MBA programı dünyanın en saygın iş akreditasyon derneği tarafından akredite edilmiştir, AACSB Derneği İş Advance Collegiate Schools. San Francisco Eyalet Üniversitesi de WASC, Okullar ve Kolejler Batı Derneği tarafından akredite edilmiştir. Bu öğretim, araştırma ve profesyonel hizmet fakültenin sürekli iyileştirmeyi sağlar.

Kabul

ABD vatandaşları, daimi sakinleri ve uluslararası öğrenciler aşağıdaki programa göre güz ve bahar başvuru için kabul edilir.

 • dönem dosyalama dönemi Güz: 1 Ekim 15 Mayıs aracılığıyla, mermi ile
 • Bahar dönemi dosyalama süresi: 1 Ağustos, 1 Kasım ile

Yukarıdaki tarihler değişebilir. En son tarihler için lisans işletme programın web sitesini kontrol edin.

Kabul Kriterleri

İş kabul komitesi Koleji bir başvuru genel nitelikleri inceler ve dikkate aşağıdaki gereksinimleri alır:

 • tanınan bir üniversiteden dört yıllık ABD lisans derecesine eşdeğerdir bir dereceye tamamlandı.
 • En az 3,0 not ortalaması genel veya son 60 dönem birimleri veya tamamlanan üniversite kurs 90 çeyrek birimleri (ortalama gelen sınıf GPA 3.3 olduğunu)
 • toplam puanı, sözel, sayısal, yazma puanları ve Entegre Akıl puanları (ortalama gelen sınıf toplam GMAT 570) de dahil olmak üzere GMAT sınav. Veya GRE, sözel sayısal ve yazma puanları test edin. 5.0 veya daha yüksek bir GMAT AWA puanı sınıflandırılmış kabul veya 4.5 veya daha yüksek bir GRE AWA puanı için gereklidir. 4.0 4.5 veya GRE AWA puanı GMAT AWA puan kabul edilir, ancak bir şartlı kabul ve öğrenci olarak İşletme onaylı Kolejin yazma tamamlamak zorundadır.
 • yönergeleri kullanarak yazılı amaç beyanı bölümü web sitesinde belirtilen
 • denetçiler veya öğretim üyelerinden İki referans mektubu
 • Özgeçmiş (Tam zamanlı iş deneyimi önerilir)
 • Son iki yıl içinde alınmış en az 65, en az 590/243/96 ya da en azından 7.0 IELTS puanı, ya da PTE, TOEFL puanı, bir ülkeden lisans diploması tüm adayların gerekli olduğu durumlarda resmi dil İngilizce değil.
 • Kabul komitesi ayrıca motivasyon, kariyer olgunluk ve kabul kararları alırken geçmişteki başarılarının kanıtı göz önünde bulundurur.

asgari nitelikler Toplantı programına kabul garanti etmez.

Program Gereksinimleri

Oryantasyon ve Profesyonel Gelişim Atölyeleri

İş Lisansüstü Programlar yönelim Koleji öğrencileri, akademik programı hazırlamak yardımcı olur ve mesleki gelişim fırsatları sunmaktadır. oryantasyon sırasında dahil atölye kariyer, profesyonel iletişim tarzı, liderlik becerileri ve ekip çalışmasını geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler gerekli oryantasyon günleri katılması bekleniyor.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı
  • Jiaxing, Çin Halk Cumhuriyeti
 • İşletme Yüksek Lisans (MBA)
  • Cologne, Almanya
  • Berlin, Almanya
  • + 2 daha fazla
 • Master of Business Administration
  • Stellenbosch, Güney Afrika Cumhuriyeti