Keystone logo
Steinbeis School Of International Business And Entrepreneurship (SIBE)

Steinbeis School Of International Business And Entrepreneurship (SIBE)

Steinbeis School Of International Business And Entrepreneurship (SIBE)

Tanıtım

115513_SIBE_Verbundlogo_2019_schwarz_transparent.png

Temmuz 2013'te Alman Rektörler Konferansı, Almanya'da resmi olarak tanınan 392 yüksek öğretim kurumunu kaydetti ve bunlardan 110'una doktora verme hakkı verildi. derece. Ve bu kurumların çoğu kamuya aitken, sadece 11 tanesi özel sektöre ait. Steinbeis Üniversitesi de bu 11 üniversiteden biridir. (Hochschulrektorenkonferenz (HRK), Hochschulkompass 2013) Avrupa Bologna Süreci'nden etkilenerek 1998 yılında kurulmuştur ve kendisini çalışan profesyoneller için lisans, yüksek lisans ve lisansüstü yeterlilik sağlayıcısı olarak görmektedir. Bazı insanlar, çalışma programlarına ve kişisel yükümlülüklere mümkün olduğunca az müdahale eden uygun fiyatlı, yarı zamanlı dereceler ararken, diğerleri konuya daha derin dalmak ve daha ünlü dereceler elde etmek için daha fazla zaman ve çaba ayırmaya heveslidir. , optimal olarak daha yüksek fiyatları haklı çıkaran bir kariyer artışına neden olur.

SUB'da bu farklı gruplara farklı okullar tarafından hizmet verilmektedir. Uluslararası İşletme ve Girişimcilik Okulu ( SIBE ), SUB'daki liderlik ve yönetim fakültesinin lisansüstü okuludur ve başarısına daha iyi katkıda bulunmak isteyen, talepkar, hırslı, yukarı doğru hareket eden çalışan profesyoneller için derece programları yürütür. işverenleri veya kendi şirketleri ve daha iyi kariyer fırsatları ve başarı ile ödüllendirilirler.

SIBE Yüksek Lisans Programına akreditasyon mührünü kim veriyor?

SIBE derece programları, Uluslararası İşletme Akreditasyonu Vakfı (FIBAA) tarafından rutin akreditasyon sürecinde düzenli olarak gözden geçirilir ve değerlendirilir. FIBAA, yüksek öğretimde kalite güvencesi ve kalite geliştirme için uluslararası odaklı bir Avrupa ajansıdır. FIBAA'nın eğitim kurslarını ve eğitim kurumlarını değerlendirmek, onaylamak ve akredite etmek için kullandığı değerlendirme kriterleri ve yöntemleri uluslararası komiteler tarafından geliştirilmiştir. FIBAA, küresel bir ağa sahiptir ve kalite standartlarının ve kalite yönetim prosedürlerinin karşılaştırılabilirliği gibi konularda uluslararası kuruluşlarla yakın işbirliği içinde çalışır. SIBE kurs, 2003 yılından bu yana FIBAA tarafından izlenmekte ve değerlendirilmektedir. Kurslar, FIBAA'nın yüksek lisans programları için gereklilikleri birkaç kez aştı. »Üniversite kalite güvencesi ve geliştirme« konusuyla ilgili olarak FIBAA »Mükemmel« mührü ile ödüllendirildi. 13 Mayıs 2015'te ilk kez SIBE Genel Yönetim Yüksek Lisansı ve M.Sc. Uluslararası Yönetimde bir Premium mühür verildi. Bu nedenle, SIBE 'in programları, premium akreditasyona sahip %3'lük yüksek lisans programlarından ikisidir.

Konumlar

Konumlar
  • Kalkofenstr. 53

sorular