Keystone logo
© Uni.
Solvay Brussels School of Economics & Management - Executive Education

Solvay Brussels School of Economics & Management - Executive Education

Solvay Brussels School of Economics & Management - Executive Education

Tanıtım

Biz Kimiz

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu (SBS-EM) , 1903 yılında tanınmış bir hümanist ve endüstri kaptanı olan Ernest Solvay tarafından kuruldu. Bugün Okul, fakülteleri arasında Ekonomi ve Yönetime adanmış yüksek kaliteli bir fakülteye sahip olan Université Libre de Bruxelles'in (ULB) bir parçası olmaktan gurur duyuyor.

SBS-EM, her zaman olduğu gibi, kurucuları tarafından belirlenen ana hedefleri, yani 'Homo Universalis' idealini hedefleyen liderler yetiştirmeyi, programlarıyla çok disiplinli bir bakış açısına sahip olmanın gerekliliğini vurgulamayı ve nicel ve bilimsel yaklaşımlara odaklanmayı onurlandırıyor. .

Okul ayrıca ULB ile ortak değerleri, özellikle ücretsiz sorgulama ilkesini, eleştirel düşünmeye dayalı bir yaklaşımı ve araştırmaya odaklanmayı paylaşır.

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu, her düzeyde mükemmelliğe odaklanan katı ve talepkar eğitim sistemi ile tanınmaktadır. Bu vizyon ve zihniyet, son derece uluslararası mezunlar ağı olarak Okulun yarının toplumunun liderlerini yetiştirmesini sağlar.

Misyon

Misyonumuz, ekonomik ve ticari zorlukların nasıl ele alındığı üzerinde belirleyici ve olumlu bir etkiye sahip olmaktır. Kantitatif yöntemlere güçlü bir vurgu yaparak öncü araştırmalar üretiyor, kadınları ve erkekleri alanlarında gerçek liderler ve girişimciler olmaları için eğitiyoruz.

Görüş

Bilimsel titizlik, bağlamsal katılım ve problem çözme becerilerinin benzersiz bir karışımını iddialı bir küresel erişimle birleştiren, araştırmaya dayalı bir üniversiteye entegre edilmiş en iyi Avrupa ekonomi ve yönetim okulu olmak.

Değerler

SBS-EM, eğitim ve araştırma misyonlarının temelini oluşturan belirli temel değerleri besler. Ayrıca iç yönetişim, stratejik planlama ve pedagojik yöntemler açısından felsefesine ilham veriyorlar.

 • Ücretsiz sorgulama: Öğrencilerimizi ve paydaşlarımızı, zihinlerini çok çeşitli bakış açılarına açmaya ve eleştirel bir tutum benimsemeye davet ediyoruz.
 • Mükemmellik: Hepimiz en yüksek performans standartlarına ulaşmaya çalışıyoruz.
 • Girişimci ruh: Tüm paydaşlarımızın inisiyatif, yenilikçilik ve liderlik sergilemelerini bekleriz.
 • Multidisiplinerlik: Üniversite disiplinlerinin tam bir karışımını ve ekonomi ve yönetim alanındaki uzmanlığımızı geliştiriyoruz.
 • Fırsat eşitliği: Tüm sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen öğrencilere erişim sağlıyoruz.
 • Demokratik yönetişim: Uygulayıcılar, akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler ve personelin hepsinin yönetişimimizde söz hakkı vardır.
 • Toplumsal uygunluk: Kamu kurumlarında ve iş dünyasında uzun bir kurumsal sosyal sorumluluk, etik ve çeşitlilik geleneğini besliyoruz.

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu neden doğru seçimdir?

Kendinize sorduğunuz ilk soruyu biliyoruz: "Neden Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu'nda okumalıyım?" Elbette sizin için cevaplarımız var, işte SBS-EM'de eğitim almanız gerektiğinin tüm nedenleri burada!

Okul, mükemmel yerleştirme kayıtları ile tanınan seçkin mezunlarla nicel ve analitik tekniklerde ileri düzey beceriler sağlar.

Solvay Brüksel Okulu dünya çapında büyük bir üne sahiptir. Bu, mezun olduktan sonra elinizde dünya çapında tanınan yüksek kaliteli bir dereceye sahip olacağınız anlamına gelir! Okulun mükemmellik ve titizlik konusundaki itibarı yüz yılı aşkın bir süre öncesine dayanmaktadır.

Bir Solvay öğrencisi olarak büyük bir öğrenci topluluğunun parçasısınız ve mezun olduktan sonra CEO'lar ve yüksek profilli girişimciler dahil 30.000'den fazla üyeden oluşan büyük bir mezunlar ağına katılabilirsiniz. Bu topluluklar hayatınızın her aşamasında her zaman yanınızda olacak!

SBS-EM'den mezun olmak, Okulun Kredili Staj Programı, kurumsal etkinlikler ve her Solvay programına özel konferanslar aracılığıyla size kurumsal ve kurumsal dünyalarla güçlü bağlantılar sağlar.

Solvay Brüksel Okulu: uluslararası bir bakış açısı

Belçika ve Avrupa'nın kozmopolit kalbinde yer alan Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu, en başından beri uluslararası bir okul olmuştur. Uluslararası erişimimiz ve tanınırlığımız, üyelerini birlikte yaratmada gerçek ortaklar olarak kabul ettiğimiz uluslararası paydaş ağımızla sıkı bir şekilde bağlantılıdır. Olağanüstü ve uluslararası akredite araştırma ve eğitim programlarımız, bu ortaklar tarafından mümkün kılınmakta ve bu ortaklar için planlanmaktadır.

Okul ve Üniversite olarak kendimizi toplumsal değer yaratmaya ve küresel refaha katkıda bulunmaya adadık. Herkes için refah: açık, küresel ve çeşitliliğe sahip bir toplumda dayanışma, eşitlik ve özgürlük.

Uluslararası paydaşlar, Belçika dışından gelen öğrencilerimizi, mezunlarımızı, idari personelimizi ve profesörlerimizi ifade eder. Hedefimiz, bu paydaşların dünya standartlarında görece yüksek olan uluslararasılaşma oranını artırmaktır. Öğrencilerimizin %20'den fazlası yurtdışından ama bu oran MBA, Ph.D. programları ve öğrencilerin en az %60'ının yurt dışından geldiği Mikrofinans Yüksek Lisansı. Ayrıca fakülte kadromuzun %35'i, idari personelimizin %50'si yurt dışındandır.

Uluslararası ve çok kültürlü paydaşlara sahip olmak, uluslararası kalite standartlarına ulaşmayı hedefleyen bir kurum için gerekli koşuldur.

Uluslararasılaşma , okulumuzun vizyon ve misyonunun merkezinde yer alır. Brüksel'den Paris, Amsterdam ve Köln'e 2 saatin altında seyahat edebilirsiniz ve iki saatten biraz fazla bir sürede Londra'da olabilirsiniz. Okulun uluslararasılaşma stratejisi üç sütuna dayanmaktadır: uluslararası paydaşlar, öğrencilerimizin küresel erişimi ve uluslararası görünürlük. Tüm dünyadan 140 ortaklı zorunlu değişim programları, üç çift diploma ve kredili stajlar aracılığıyla öğrencilerimizin küresel erişimini güvence altına alıyoruz.

1990 yılından bu yana öğrencilerimiz, gelişmiş bir uluslararası değişim programı kapsamında yurt dışına gitme fırsatı buldular. Her yıl 300-350 arası öğrenci yurtdışına çıkmakta ve 150'den fazla öğrenci Brüksel'e gelmektedir. 40 ülkede 140'tan fazla üniversite ve işletme okulu ile değişim anlaşmaları imzalanmıştır. Değişim programı, öğrencilerin yeni ortamlara uyum sağlama kapasitelerini geliştirmelerine, farklı akademik sistemler hakkında bilgi edinmelerine ve belirli konularda çalışmalarına, dil becerilerini geliştirmelerine ve ufuklarını genişletmelerine ve yeni kültürler ve yaşam tarzları hakkında bilgi edinmelerine olanak tanır.

Neden Brüksel?

Brüksel hakkında sorulduğunda birçok kişi size aynı şeyi söyleyecektir: burası küçük. Özetle Brüksel paradoksu budur. Hem NATO hem de AB karargahına ev sahipliği yapan üçlü bir başkent (Avrupa, Belçika ve Flanders bölgesi), çok sayıda uluslararası şirketin Avrupa üssü (sadece Amerika Birleşik Devletleri'nden 1.000'den fazla dahil), nüfusu ile 300.000'den fazla göçmen, inanılmaz derecede kozmopolit bir ortam… Yine de Brüksel, insan ölçeğini korumayı başaran çok rahat ve rahat bir şehir olmaya devam ediyor.

Oteller, barlar ve restoranlardan müzelere ve ünlü anıtlara kadar bir başkentten bekleyeceğiniz tüm olanak ve eğlence olanaklarıyla dolu Brüksel'i gezmek hâlâ çok kolay. Yoğun saatlerin dışında, şehri sadece 20 dakikada geçebilirsiniz. Şehir merkezinin kendisi kolayca yürünebilir. Son olarak, şehrin yeşil alanları (parklar - ormanlar - ormanlar) yüzeyinin %13,8'ini oluşturmaktadır.

Tarihsel olarak bu büyük metropolün kalbinde yer alan Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu, öğrencilerinin yüksek ağ oluşturma potansiyeline sahip gerçek uluslararası profesyoneller olmalarını sağlamak için şehrin jeostratejik güçlerinden yararlanır.

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu'nda araştırma

Olağanüstü uluslararası araştırma, SBS-EM için çok önemlidir. Sadece ekonomi ve yönetim fenomenlerine ilişkin anlayışımızı geliştirdiği için değil - ki bu da daha sonra iş ve kamu uygulamalarını iyileştirmeye çabalayan uygulamalı araştırmayı mümkün kılar - aynı zamanda öğretim üyelerimizi değerli yeni bulguları aşılamaya teşvik ederek sınıflarımıza geri besleme yaptığı için. ve öğretim yöntemleri. İkincisinin en iyi örneği, iki başarılı doktoramızdır. doktora öğrencilerine kendi uzmanlık alanlarındaki araştırma öncülerine katkıda bulunmalarını sağlayan en son araçları sağlayan programlar (biri Ekonomi, diğeri Yönetim).

Fakültemiz araştırmaları için geniş bir uluslararası tanınırlık kazanmıştır. Öğretim üyelerimiz arasında Francqui ödülü sahibi ('Belçika Nobel Ödülü'), Yrjö Jahnsson ödülü sahibi, Econometric Society'den iki üye, sekiz eski Francqui kürsüsü, Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi'nin onursal üyesi bulunmaktadır. , ve dahası. Okulumuz ayrıca altısı Avrupa Araştırma Konseyi'nden olmak üzere çok sayıda rekabetçi hibe almıştır.

Bu prestijli akademik ödüllere ek olarak, öğretim üyelerimizin Belçika'da Yüksek İstatistik Konseyi, Endeks Komisyonu, Infrabel dahil olmak üzere sahip oldukları birçok uzmanlık pozisyonunun da kanıtladığı gibi, öğretim üyelerimizin uzmanlığı uygulamada da tanınmaktadır. ve Belçika Kurumsal Yönetişim Komitesi'nin yanı sıra OECD, Avrupa Komisyonu, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi ve Avrupa'da OXERA. Öğretim üyelerimiz ayrıca farklı şirketler ve kamu idareleri ile istişarelerde bulunmaları için düzenli olarak çağrılmaktadır.

Bram De Rock ve Nicolas Van Zeebroeck

SBS-EM'de Dekan Yardımcısı ve Araştırmadan Sorumlu Eski Dekan Yardımcısı

Akreditasyonlar Hakkında

Equis

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu (SBS-EM), dünyanın önde gelen işletme okulu akreditasyon sistemi olan Avrupa Kalite İyileştirme Sistemi (EQUIS etiketi) tarafından akredite edilmiştir. Her 3 veya 5 yılda bir, okul en zorlu bağımsız değerlendirmeye tabi tutulur. Araştırma, fakülte, programların ve altyapıların kalitesi, inovasyon taahhütleri, okulun vizyonu, ortaklıklar ve iş dünyasının okul yönetimine dahil edilmesi, EQUIS bir işletme okulunu en iyi yapan her şeyi inceler. EQUIS ayrıca aday işletme okullarına gerektiğinde iyileştirmeler yapmaları için rehberlik eder ve teşvik eder ve küresel olarak yönetim eğitimi standartlarının yükseltilmesine yardımcı olur.

EQUIS, öğrenciler ve lisansüstü katılımcılar için okulun başarılarını karşılaştırabilecekleri bir ölçüt sunar.

AMBA

Okulun MBA derecesi, lisansüstü işletme eğitiminde en iyi bağımsız uluslararası otorite olan MBA Derneği (AMBA) tarafından akredite edilmiştir.

Tıpkı EQUIS akreditasyonu gibi, AMBA etiketi de MBA'imiz için her düzeyde bir kalite belgesidir.

Qfor

Solvay Lifelong Learning , Avrupa bağımsız denetim kuruluşu Qfor tarafından akredite edilmiştir.

Qfor denetimi, eğitim kurumlarının ve danışmanlık firmalarının kalitesini ve profesyonelliğini belirler. Ulusal düzeyde, Qfor akreditasyonu Flaman ve Valon Bölgeleri tarafından tanınmaktadır.

Okul: AACSB üyesi

Solvay Brüksel Ekonomi ve Yönetim Okulu (SBS-EM), eğitimcileri, öğrencileri ve işletmeleri ortak bir hedefe ulaşmak için birleştiren, kar amacı gütmeyen küresel bir dernek olan AACSB Business Education Alliance'ın bir üyesidir: yeni nesil büyük liderler yaratmak.

AACSB, dünya çapında 1.600'den fazla üye kuruluşa ve 800'den fazla akredite işletme okuluna kalite güvencesi, iş eğitimi istihbaratı ve profesyonel gelişim hizmetleri sunmaktadır.

Eğitim, meslek ve iş kuruluşları AACSB Business Education Alliance'a üye olduklarında, dünya çapında işletme eğitiminin kalitesini artırmak için birleşmiş bir hareketin parçası olurlar.

Kampüs Özellikleri

  • Yenilik ve girişimcilik

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Brussels

   Avenue Franklin Roosevelt 42, 1050, Brussels

  sorular